Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 56 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Body art aneb sebezraňování v umění

Autor: Blizi - Středa, 19.07. 2006 - 22:09:30
Téma: Sebepoškozování

Ještě dříve než body art získal své pojmenování, objevil se Bruce Nauman, který se okolnímu prostoru vydával ve Vlastním portrétu jako fontána, který se tváří jako pocta Duchampovi.

Počátek lze pak datovat na 27.11.1960, kdy Yves Klein vydal zvláštní číslo novin, celé věnované jeho uměleckým aktivitám a na titulní stránce reprodukoval práci pojmenovanou popisně "Malíř prostoru se vydává do prázdna", později zjednodušeně "Skok do prázdna" a i jako fotomontáž byla vzata doslova....

Body-art: umění, které se nebojí jít až do krve.

 

Yves Klein snad jako první použil lidského těla jako „živého štětce“, ve svých monochromních modrých obrazech, známých pod názvem Antropometrie, využíval otisků modelek, které se podle jeho pokynů nabarveným tělem přitlačily na plochu

S myšlenkou vystavit sám sebe přišel Timm Ulrichs, v roce 1961 si sedl do výstavní síně a vystavoval sám sebe jako exponát.

Také Gilbert a George se sami předváděli jako Živé sousoší (1962) a jako Zpívající plastika (1970), podle nich umožňuje lidská socha „vnímat citlivě vše“. G a G se neustále objevovali spolu, nosili stejné obleky a vycházkovou hůl, pózovali s pozlaceným obličejem

Cesta k tělu vedla přes zkušenost s malbou, stávající se čím dál víc fyzickým aktem materializace, kdy mnohem důležitější než výsledek byl proces provedení, zaznamenávaný fotografií, filmem či jen slovním popisem.

Po ohlasu Kleinových akcí přišla k tělesným akcím řada vídeňských akcionistů, kteří akcemi manifestovali reverzibilitu tělesného a psychického. Tělo se stalo nositelem duševního dění, obětí sebezraňování a každý umělec se k tělu vztahoval odlišně.

Hermann Nitsch nazýval své práce Malaktion a spočívaly v lití červené barvy a krve z plechovky na bílé plátno, na mladého muže, staženého beránka…

Rudolf Schwarzkogler své akce neprováděl před publikem, pouze snímal kamerou, pracoval s objekty, které se používají ve zdravotnictví, jako jsou obvazy, náplasti, hadičky a žiletky.

Günter Brus zjišťoval, co znamená objevit se na veřejnosti v necivilním obleku, některé akce se odehrávaly i v galerii, kdy si nahý Brus rozřízl žiletkou tělo, stehna a lebku, vrhl se proti ústřednímu topení a pil moč.

Ve Spojeným státech se tělesným uměním zabývala Carolee Schneemannová, v akci nazvané Eye Body nechala po svém nahém těle lézt hady a podílela se i na inscenacích Roberta Morrise (I-box)

Postupně začalo tělo vystupovat samo za sebe a stalo se hlavním centrem díla, akcionisté jako první ve svých scénách ukazovali menstruující ženu či před publikem vykonávali svoji potřebu.

Tělo se v body-artu ovšem může ocitnout i ve zcela zvláštních spojitostech. Krajní podoby BA bývají spojeny s náročnou tělesnou námahou, hladověním, fyzickou bolestí a zraněním. Tělo se stává nástrojem nové senzibility, s jeho pomocí může být vytvořena umělá skutečnost, zároveň lze prostřednictvím těla získat zvláštní poznání.

Tělo v jakýsi pohanský fetiš měnil Joseph Beuys, jenž v akci Jak vysvětlit obrazy mrtvému zajíci pomazal svoji hlavu medem, pokryl zlatými lístky a tři hodiny vykládal mrtvému zajíci obsah svého umění.

Kleinem ovlivněn byl také Pierro Manzoni, jež je autorem plechovky „Umělcovo hovno“.

Kolem roku 1970 se objevilo několik osobností, věnujících se tělu podstatněji. Patřil mezi ně Vito Acconci, který zkoumal fyzické možnosti těla vzhledem k dalšímu účastníkovi, soustředil se na osobní prožitek, do očí si vliv mýdlovou vodu nebo si do kůže vtíral rozmačkanou štěnici.

Chris Burden se ke svému tělu choval jako k věci, nechal si prostřelit paži nebo se plazil skleněnou drtí. Realizoval také akci Socha tak, že se usadil na vysokou židli a po více než 40 hodinách omdlel a spadl na zem, obrys jeho těla byl obkreslen křídou a umělec odnesen z místnosti.

Vyhrocené akce prováděla také Marina Abramoviæ společně s Ulayem, zabývali se možnostmi spojení obou těl a délku performance ohraničovala tělesná výdrž obou účastníků. Patří sem akce jako Breathing in/out, kdy jeden dýchá prostřednictvím druhého, Zbývající energie s napnutým lukem, Light/Dark, kdy se vzájemně políčkují atd.

Z dalších umělců jmenujme Stuarta Brisleyho, který strávil skoro týden ponořený v lázni, v niž plavaly vnitřnosti a jiné části zvířecích těl.

Bolest doprovázela také akce Giny Pane. Tato umělkyně nechávala kapky krve volně stékat po bílých šatech, prorážela si dlaně a chodidla hroty na žebříku a vytvářela jakási fotografický tabla. K sebezraňování používala žiletky a špendlíky a akce mají nádech sentimentality a melancholie.

Specifický přístup zaujímal Stelarc, jež se nechal zavěšovat na rybářské háčky volně do prostoru Paul McCarty pracoval s maskami, převleky,syrovým materiálem, jídlem a barvami.

Melati Suryodarmo proslula akcí, kdy jí z hlavy splývá černý cop, který se vine esovitě po bílé podlaze. Žena drží v náručí jakýsi balíček, jako by ho kojila. Jsou to velké kusy jater. Suryodarmo tak předvádí obraz introvertního člověka, o němž se v Indonésii říká, že snědl svá játra; "užírá se", říkáme my.

Bodyart v našich zemích.

Používání vlastního těla jako tvůrčího prostředku je jedním z výlučných jevů světové výtvarné kultury, ale i u nás má několik reprezentantů – Jan Mlčoch, Karel Miller, Petr Štembera, na Slovensku Juraj Meliš, Desider Tóth, Vlado Kordoš.

Petr Štembera zkoušel možnosti vlastního těla pomocí různých výdrží, dovádějích jej na hranici rizika, kdy akce mohla skončit zraněním. Při performanci „Narcis č.1„ vypil směs z částí svého těla (krev, moč, vlasy, nehty) a upřeně hleděl na vlastní fotografii. V akci Štěpování si způsobem, obvyklým v sadařství vštěpoval větvičku do paže.

Štembera realizoval akce, jejichž dopad na sebe fyzicky pociťoval. Krev vytékající z ruky hasila hořící šňůru, přitahovala jej také kyselina a jiné látky, do nichž skákal a unikal před nimi. Některé akce vyžadovaly také aktivitu publika, například v instalaci Žít jak se má (1980) se musel divák k informaci -stupidnímu článku, doslova vyšplhat.

Akce Jana Mlčocha odrážely mnohem více než jeho, archetypální obsahy. Nejlépe je vystihuje triptych akcí z jednoho roku (1974) - Igelitový pytel, Zavěšení - Velký spánek a Mytí?, týkající se očisty a osvobození od sepjetí s okolním světem. V akci Zavěšení je umělec zavěšen v prázdném prostoru se zakrytýma očima i ušima, v hluboké tmě a tichu. Neexistuje nic, jenom on a nekonečný prostor.

Karel Miller chápal tělo jako nositele přirozeného gesta, jde o výraz krajních možností vlastních tělesnému rozpětí, či o pozice, jimiž se vymezoval vůči okolí. Stál na svahu jako jeho přirozená kolmice, byl schoulený na okraji panelů, že mu hrozilo přetížení (Identifikace), lehl si nahý pod prkno a nechal na rozhodnutí diváků, zda se k němu připojí atd.

Jako dalšího jmenujme Tomáše Rullera. Společným znakem jeho performancí je ztráta totožnosti jako výraz odcizení a osamělosti moderního člověka v nesvobodě totality. Společnou vlastností používaných materiálu - práškové sádry , bláta, práškových barev atd. - je přilnavost, společným symbolickým pohybem akcí je padání. Opakovaným padáním do bláta či hromady sádry ztrácí autor svou totožnost.

Závěrem. Body-art posunul umění performance z oblasti estetiky až do oblasti politického prohlášení. Body-art nepředvádí krásná těla, spíše těla houževnatá. Radikálně také pozměňuje pojetí času; performance mohou být nekonečné hodiny trvajícími živými instalacemi v galerii, ale také několikaminutovou explozívní akcí na ulici.

 
Související odkazy
· Více o tématu Sebepoškozování
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Sebepoškozování:
Body art aneb sebezraňování v umění

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 9

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Body art aneb sebezraňování v umění" | Přihlásit/Registrovat | 28 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: Blizi - Čtvrtek, 20.07. 2006 - 23:51:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Doufám, že jsem vás moc nevyděsila :-)
Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: Anka - Pondělí, 24.07. 2006 - 01:37:04
 
Nevyděsila, spíš ohromila :-o

Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Pondělí, 24.07. 2006 - 14:46:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jak už jsem ti psal Míšo... Kdo jiný, než ty, by napsal něco tak skvělého na tohle téma. Tohohle článku se asi nikdy nepřejím. Jako čokolády:)

Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: anty39gc - Neděle, 24.04. 2011 - 12:08:22
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
díky moc za tenhle článek, pomohl mi k mé práci do školy...teď už aspoň chápu co po nás učitelka chtěla...

Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: owiqweuw - Středa, 10.12. 2014 - 08:54:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

http://www.airshoeclub.com/ [www.airshoeclub.com] Nike Air Max [www.airshoeclub.com], nike Free Run [www.airshoeclub.com], Nike Air Max 90 [www.airshoeclub.com], Nike air max Black Friday [www.airshoeclub.com]
http://www.shoeflysell.com/ [www.shoeflysell.com] nike air max 2014 [www.shoeflysell.com], nike free run [www.shoeflysell.com], retro air jordan [www.shoeflysell.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Nike Free Run Black Friday [www.shoeflysell.com]
http://www.winshoesair.com [www.winshoesair.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com],r etro air Jordan shoes [www.winshoesair.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jordan Shoes Christmas [www.winshoesair.com]
http://www.ukairshoesale.com/ [www.ukairshoesale.com] Nike air max [www.ukairshoesale.com], Air Jordan shoes [www.ukairshoesale.com], Nike Free Run [www.ukairshoesale.com], Nike Shox [www.ukairshoesale.com]
http://www.sportrunshoesale.com/ [www.sportrunshoesale.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], nike air max mens [www.sportrunshoesale.com], Nike Free Run Christmas [www.sportrunshoesale.com]
http://www.maxrunshoesaol.com/ [www.maxrunshoesaol.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], retro air Jordan shoes [www.maxrunshoesaol.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jor

Přečíst zbytek komentáře...


guoguo (Hodnocení: 1)
Od: frontier - Středa, 31.12. 2014 - 03:49:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

ray ban outlet [www.raybanwayfarer.biz]

oakley sunglasses cheap [www.oakley-sunglasses.info]

tory burch outlet online [toryburchflats.projectsouthomaha.net]

oakley outlet [oakleysunglasses.oakleywebsite.net]

red bottom shoes [www.christianlouboutinoutlet.com.co]

ugg boots [uggoutlet.uggaustralia.qc.com]

ugg slippers [www.ugg-boots.com.co]

true religion [truereligionjeans.charleschin.com]

tory burch boots [www.toryburch-outletonline.com.co]

gucci handbags [www.guccioutlet.net.co]

abercrombie store new york [www.abercrombieoutlet.us.com]

moncler [www.monclerjacketsoutlet.us.com]

jordan concords [www.concords11.com]

michael kors outlet online [www.michael-korsoutlet.eu.com]

ugg boots [uggoutlet.uggaustralia.qc.com]

chanel outlet online [chanelhandbags.milaneverett.com]

burberry handbags [www.burberryoutletsale.name]

marc jacobs outlet [www.marc-jacobs.name]

concord 11 [www.retrojordans.name]

gucci outlet [www.gucci.net.co]

coach outlet online [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: xudada - Čtvrtek, 15.01. 2015 - 08:40:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

mont blanc legend [montblancpen.cabanavacationrentals.com]

louis vuitton outlet [www.louisvuitton.name]

michael kors outlet online [www.michaelkorshandbags.eu.com]

canada goose outlet [canadagoosejacket.pensacolacandles.com]

nfl jerseys [www.cheap--nfljerseys.us.com]

rolex watches outlet [copywatches.freebirdspublishing.com]

true religion jeans [truereligion.charleschin.com]

oakley sunglasses [www.oakleysunglass.eu.com]

coach factory [www.coachoutletstoreonline.us.org]

cheap beats bydre [beatsheadphones.letterpresskids.com]

michael kors handbags [www.michael-korsoutlet.eu.com]

coach outlet [www.coachoutletstoreonline.eu.com]

www.louisvuitton.com [www.louisvuittonoutlet-inc.us]

louis vuitton [www.louisvuittonoutlet-inc.us]

ugg outlet [www.ugg-boots.eu]

jordan 6 rings [www.cheap-jordans.us.com]

fitflop [www.fitflops.org]

coach outlet stores online [www.coachoutletstoreonline.eu.com]

true religion [www.truereligion-outlet.in.net]

ralph lauren [ralphlaurenoutlet.josephsiri.com]

ralph lauren [ralphlaurenoutlet.josephsiri.com]

canada goose outlet [www.canadagooseoutlet.name]

beats solo [beatsstudio.letterpresskids.com]


Přečíst zbytek komentáře...


white louis vuitton (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Úterý, 20.01. 2015 - 08:16:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
Mensagem* moncler baby jackets [www.moncleroutletonlineinc.com] new balance 643 [www.newbalancefactory-outlet.com] louis vuitton sunglasses for men [www.louisvuitton-sunglassess.com] mens moncler vest [www.shopmoncleroutlet.com] online louis vuitton outlet [www.louisvuitton-lvoutlet.net] louis vuitton bags on sale [www.cheaplvbags-top.net] black new balance [www.newbalance-factory-outlet.com] louis vuitton handbags outlet stores online,louis vuitton new collection 2013 [www.louisvuittonchristmas.cc] prada collection [www.prada-outlet-onlines.net] prada discount handbags [www.prada-outlet-onlines.net] nba reversible practice jerseys [www.nbajerseysonline-hot.com] michael kors hats [www.michaelkorsoutlet-mk.us.com] kate spade planner [www.katespadeoutletinc.com] chanel hat [www.chanelfactoryoutletstore.com.co] vintage chanel earrings [www.chanelfactoryoutletstore.com.co] new balance numeric [www.newbalancefactory-outlet.com] kate spade luggage tag [www.katespadeoutletst.com] moncler triomphe jacket [www.moncleroutletonlineinc.com] handbag chanel [www.chanelfactoryoutletstore.com.co] barbour handbags [www.barbourjacket.com.co] chanel purses 2014 [www.chanelfactoryoutletstore.com.co] gucci belt for sale [www.guccioutletpurse.com]

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: zakbowden2 - Středa, 21.01. 2015 - 10:02:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
It is this telescope Fake Watches [matthewkeyte.webpin.com] that interacts between the housing and the movement and is it that allows Rolex replica watches [kevindavies.jimdo.com] access to the programming of the timer function, then the lock note that it is possible to test the functions Replica cartier watches [yoannlaffont.mywapblog.com] of this new Rolex on the official site of the brand. Although a great complexity in watchmaking terms, this interaction on the bezel with the movement makes the Yacht-Master II very simple to use.

Re:lily-ya (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Čtvrtek, 16.07. 2015 - 08:59:48
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
Illiteracy, both in words and numbers, is the foundation of financial struggle. If people are having difficulties financially, there is something that they cannot read, either in numbers or words. Something is misunderstood. The rich are rich because they are more literate in different areas than people who http://www.mkmichaelkorshandbags.net [www.mkmichaelkorshandbags.net] struggle financially. So if you want to be rich and maintain your wealth, it's important to be financially literate, in words as well as numbers. The arrows in the diagrams represent the flow of cash, or "cash flow." Numbers alone really mean little. Just as words alone mean little. It's the story that counts. In financial reporting, reading numbers is looking for the plot, the story. The story of where the cash is flowing. In 80 percent of most families, the financial story is a story of working hard in an effort to get http://www.2015michaelkorsoutlet.net [www.2015michaelkorsoutlet.net] ahead. Not because they don't make money. But because they spend their lives buying liabilities instead of assets. For instance, this is the cash flow pattern of a poor person, or a young person still at home: Job (provides income)-> Expenses(Taxes Food Rent Clothes Fun Transportation) Asset (none) Liability (none) This is the cash flow pattern of a person in the middle class: Job (provides income)-> Expenses(Taxes Food Mortgage Clothes Fun Transportation) Asset (none) Liability (Mortgage Consumer loans Credit Cards) This is the cash flow pattern of a wealthy person: Assets(stocks bonds notes real estate intellectual property)->income (dividends interest rental income royalties) Liabilities (none) All kate spade outlet [www.katespadeoutlet2015.net] of these diagrams were obviously oversimplified. Everyone has living expenses, the need for food, shelter and clothing. The diagrams show the flow of cash through a poor, middle class or wealthy person's life. It is the cash flow that tells the story. It is the story of how a person handles their money, what they do after they get the money in their hand. The reason I started with the story of the richest men in America is to illustrate the flaw in the thinking of so many people. The flaw is that money will solve mk outlet [www.michaelkorsmkoutlet.org] all problems. That is why I cringe whenever 1 hear people ask me how to get rich quicker. Or where do they start? I often hear, "I'm in debt so I need lo make more money." But more money will often not solve the problem; in fact, it may actually accelerate the problem. Money often makes obvious our tragic human flaws. Money often puts a spotlight on what we do not know. That is why, all too often, a person who comes into a sudden windfall of cash-let's say an inheritance, a pay michael kors outlet online [www.michaelkors-mk.org] raise or lottery winnings-soon returns to the same financial mess, if not worse than the mess they were in before they received the money. Money only accentuates the cash flow pattern running in your head. If your pattern is to spend everything you get, most likely an increase in cash will just result in an increase in spending. Thus, the saying, "A fool and his money is one big party," I have said many times that we go to school to gain scholastic skills and professional skills, both important. We learn to mk factory outlet [www.mkmichaelkorsfactoryoutlet.com] make money with our professional skills. In the 1960s, when I was in high school, if someon

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Can do this 8155282 (Hodnocení: 1)
Od: 2015727yuanyuan - Pondělí, 27.07. 2015 - 11:16:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
15727meiqing

kate spade handbags [www.katespadeoutletsale.in.net]

mont blanc [www.montblanc-pens.name]

michael kors outlet [michaelkors.officialstore.com.co ]

fitflops sale clearance [www.fitflops.org]

mont blanc legend [www.montblanc.com.co]

cheap jordans [www.concords11.com]

ralph lauren [www.poloralphlaurenhome.net]

discount oakley sunglasses [www.oakley-sunglasses.net.co]

jordan 11s [www.jordan11s.name]

chanel handbags [chanelhandbags.newstore.com.co]

ray ban sungalss [www.raybansunglass.net.co]

coach factory [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]

louis vuitton [www.louis-vuitton.net.co]

michael kors outlet [michaelkors.officialstore.com.co ]

ralph lauren outlet [www.poloralph-lauren.net.co]

juicy couture [www.juicy-couture.us]

christian louboutin outlet [www.christian-louboutinoutlet.org]

longchamp bags [www.longchamphandbags.com.co]

abercrombie [www.abercrombieandfitch.cc]

michael kors outlet [michaelkors.officialstore.com.co ]

true religion jeans [truereligion.officialbid.net]

rolex watches outlet [www.rolexwatchesoutlet.us]

coach outlet [www.coachcanadaoutlet.ca]

cheap jordans [www.concords11.com]

burberry outlet [michaelkors

Přečíst zbytek komentáře...


daigege (Hodnocení: 1)
Od: daigege2 - Pátek, 31.07. 2015 - 10:51:26
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20150801daigege

coach outlet online [www.coach--outlet.com.co]

michael kors handbags [www.michael-korshandbags.com.co]

pandora jewelry [www.pandoracharms.com.co]

pandora charms 2015 [www.pandoracharms.com.co]

louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

coach outlet [www.coachoutletstoreonline.com.so]

michael kors outlet online [www.michael--korsoutlet.net.co]

chanel bags [chanelbags.outoff.com.co]

sac longchamp [www.saclongchamp-solde.fr]

pandora outlet [www.pandorajewelryoutlet.name]

true religion outlet [truereligionoutlet.highshop.net]

hollister clothing store [www.hollisterclothing-store.net]

borse louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]

gucci uk [www.gucciuk.me.uk]

ray ban sunglasses [raybansunglasses.coolsky.cc]

ed hardy [www.edhardyukclothing.me.uk]

oakley sunglasses [oakleysunglasses.coolsky.cc]

kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com.co]

louis vuitton pas cher [www.louisvuitton-sac-pascher.fr]

nike blazer low [www.nike-blazerlow.fr]

Přečíst zbytek komentáře...


2015925caihuali (Hodnocení: 1)
Od: 2015925caihuali - Pátek, 25.09. 2015 - 03:55:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
karen millen dresses [www.karenmillendressesoutlets.co.uk], http://www.karenmillendressesoutlets.co.uk/ adidas wings [www.adidaswings.net], http://www.adidaswings.net/ rolex watches [www.rolexwatches.in.net], http://www.rolexwatches.in.net/ nike huarache [www.nike-airhuarache.co.uk], http://www.nike-airhuarache.co.uk/ north face outlet [www.thenorthface.me], http://www.thenorthface.me/ soccer jerseys [www.soccerjerseys.us.com], http://www.soccerjerseys.us.com/ nike air force 1 [www.airforce1.us.com], http://www.airforce1.us.com/ oakley sunglasses [www.oakleysunglasseswholesale.in.net], http://www.oakleysunglasseswholesale.in.net/ nike roshe [www.nikerosherunshoes.co.uk], http://www.nikerosherunshoes.co.uk/ nike free [www.nikefreerunning.org], http://www.nikefreerunning.org/ beats headphones [www.beats-headphones.in.net], http://www.beats-headphones.in.net/ michael kors wallet [www.michaelkorswallet.net], http://www.michaelkorswallet.net/ the north face uk [www.thenorthfaces.org.uk], http://www.thenorthfaces.org.uk/ mulberry outlet [mulberryoutlet.outlet-store.co.uk], http://mulberryoutlet.outlet-store.co.uk/ gucci [www.borseguccioutlet.it], http://www.borseguccioutlet.it/ vans shoes [www.vans-shoes.cc], http://www.vans-shoes.cc/ abercrombie and fitch [www.abercrombie-fitch.us.com], http://www.abercrombie-fitch.us.com/ ralph lauren shirts [www.poloralphlaurenshirts.us.com], http://www.poloralphlaurenshirts.us.com/ futbol baratas [www.futbol-baratas.com], http://www.futbol-baratas.com/ Přečíst zbytek komentáře...

Re: MěKS Tišnov - listopad 2014 (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Pondělí, 12.10. 2015 - 10:15:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
chentingting10/12 air jordan [www.cheap-airjordanshoesforsale.com]
http://www.cheaplouisvuittonbagso.com [www.cheaplouisvuittonbagso.com]
Cheap Louis Vuitton Bags [www.cheaplouisvuitton-bagso.net]
LV Bags [www.cheaplvbags-top.net]
air max ltd [www.cheapnikeairmaxltd.com]
coach 80% off handbags [www.coach80off.com]
coach handbags [www.coachbags-onsale.net]
coach outlet factory [www.coachbagsoutletfactory.net]
coach bags [www.coachbagssaleuk.com]
coach promo codes [www.coachcouponcode.org]
http://www.coachfactoryusa.net [www.coachfactoryusa.net]
coach factory outlet [www.coach-outletcoupons.com]
coach factory store [www.coachoutlet-factorystore.org]
coach outlet store online [www.coachoutletnj.net]
coach coupon code [www.coachoutletpromocode.com]
http://www.coachoutletstoreinc.org [www.coachoutletstoreinc.org]
coach factory outlet [www.coach-outletcoupons.com]
james harden shoes [www.jameshardenshoes.net]
kate spade outlet online [www.katespade2015.org]
kate spade bags us [www.katespadebagsus.com]
kate spade sale [www.katespadecheap.net]
http://www.katespadecrossbody.com [www.katespadecrossbody.com]
http://www.katespade-diaperbag.net [www.katespade-diaperbag.net]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Pondělí, 28.12. 2015 - 01:49:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
louis vuitton purses [www.louis-vuittonblackfriday.com] to miss calling asics gel [www.asics-gel.de] and designer handbags [www.handbagsoutlet.com.co] simply get cheap ray ban [www.rayban-sunglasses.us.org] a roshes [www.nikerosherun.us] new cellular phone.By its songs, michael kors bags [www.michael-kors-handbags.us.com] we find that fake rolex [www.rolexwatchesforsale.us.com] the true religion [www.truereligion-outlet.us.org] particular jerseys from china [www.cheapjerseys.com.co] Wireless headset uggs [www.uggsaustralia.com.co] meaning on groove dominate reaches new balance shoes [www.newbalance-outlet.org] set, typically giuseppe zanotti [www.giuseppezanotti.com.co] range reebok [www.reebok.com.de] not really great a michael kors outlet online [www.michaelkorsoutlet.ar.com] sense aspect, pandora [www.pulseras-pandora.com.es] visual bebe dresses [www.bebeclothing.in.net] appeal . data nike.com [www.nike-schoenen.co.nl] is okay nike free run [www.nikefree5.net] depicted, marc jacobs handbags [www.marcjacobs.us.com] 3 necklace abercrombie [www.abercrombie-fitchs.us.com] splitting longchamp taschen [www.longchamp.com.de] within converse outlet [www.converse.net.co] choose is also highly established, ones bcbg dresses [www.bcbg-dresses.com] spokesman includes plain and tommy hilfiger online shop [www.tommy-hilfiger.com.de] simple effect of nike.se [www.nike-skor.com.se] providing, does Přečíst zbytek komentáře...

Re: Proč? (Hodnocení: 1)
Od: xiaojun - Pátek, 29.04. 2016 - 10:12:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20160429 junda mizuno running shoes [www.mizunorunningshoes.in.net]American converse sneakers [www.converseshoes.in.net] classic leather coach factory outlet [www.coachfactoryonlineoutlet.com.co]goods brand fitflops [www.fitflopssaleclearance.com]COACH, michael kors outlet [www.michaelkors-outlet.us.org]has always coach outlet online [www.coach-outletonline.us.org]been prada sunglasses [www.prada-sunglasses.us.com]simple, ray ban sunglasses [www.raybans.in.net]durable louis vuitton borse [www.louisvuitton-borse.it]and nike free runs [www.nikefreeruns.uk]unique yeezy boost 350 [www.yeezyboost350.me.uk]style to running shoes [www.runningshoes.com.co]win consumers ray ban outlet [www.raybanoutletnyc.com]. And have christian louboutin outlet [christianlouboutin.eshopping.us.com] the good old oakley sunglasses [www.oakley-sunglasses.us.com]word of true religion outlet [www.true-religionjeans.net.co] mouth jimmy choo outlet [www.jimmychoo.in.net] COACH toms wedges [www.tomswedges.in.net] bag, the skechers shoes [www.skechersshoes.us]original design louis vuitton handbags [www.louisvuittonoutletonlines.us.com]was actually armani watches [www.armani-exchange.us] inspired instyl

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: zhuo - Čtvrtek, 11.08. 2016 - 04:51:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

kobe 9 [www.kobeshoes.name]

air max 90 black [www.airmax90.org]

michael kors outlet [www.michaelkors-outlet.ca]

coach outlet [www.coachfactoryoutletstoreonline.com]

vans shoes [www.vansshoes.in.net]

asics outlet [www.asicsshoes.in.net]

true religion jeans [www.truereligionoutlet.com.co]

pandora charms [www.pandoracharmssaleclearance.com]

ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutletuk.me.uk]

canada goose jackets [www.canada-goose-jackets.ca]

michael kors handbags [www.michaelkorshandbagsoutlet.in.net]

jimmy choo shoes [www.jimmychoo.in.net]

michael kors outlet [www.michaelkors-outlet.ca]

louboutin [www.louboutin.eu.com]

nmd adidas [www.adidas-nmd.us.com]

zhuo20160811


jlgg (Hodnocení: 1)
Od: jlgg - Středa, 17.08. 2016 - 08:51:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Hermes Outlet [www.hermes-outlet.org]

yeezy shoes [www.yeezyshoes.us]

pandora rings [www.pandoraring.us]

burberry online [www.burberry-online.us]

Nike Air Max [www.nike-air-jordan.us]

moncler coats [www.moncler-outlet.co]

cheap trx straps [www.trxstraps.us]

sunglasses outlet [www.sunglassesoutletsky.com]

polo online [www.polo-outlet.us]

Hugo Boss Outlet [www.hugo-boss.us]

michael kors outlet [www.michael--kors.us]

Billat [www.ubiae.fr]

tiffany co [www.tiffany-co.com.au]

bercrombie Nederland [www.abercrombiefitch.nl]

beats headphones [www.beatsbydre.net.au]

longchamp bag [www.longchamp-bag.us]

jordan retro shoes [www.jordan-retro-shoes.us]

Basketball shoes [www.basketballshoes.in.net]

coach australia [www.coach-australia.com.au]

burberry outlet [www.burberryscarfoutlet.org]

ralph lauren [www.ralphlauren-uk.co.uk]

burberry outlets [www.burberry-outlets.us]

michael kors purses outlet [www.michaelkorspurses.us]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: lzm - Středa, 14.09. 2016 - 10:16:18
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

coach outlet [www.coach-outlet-online.org]

ralph lauren uk [www.ralphlauren-shirts.co.uk]

Canada Goose Outlet [www.canada-goose-outlet.us]

prada tote [www.prada-tote.us.com]

true religion uk [www.true-religion-jeans.co.uk]

burberry outlet online [www.burberryoutletonline.net]

nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]

pandora.com [www.pandora-charms.us]

burberry scarf [www.burberry-scarf.net]

burberry scarf [www.burberry-scarf.net]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us]

mlb shop [www.mlb-shop.net]

cheap trx straps [www.trxstraps.us]

mk outlet [www.mk-bags.us]

asics shoes Australia [www.asicsshoes.com.au]

Oakley Holbrook sunglasses [www.oakleyholbrook.us]

Printed t shirts [www.joebuy.com]

nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]

nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]

michael kors black purse [www.michaelkorsblackpurse.com]

michael kors black handbags [www

Přečíst zbytek komentáře...


wengdongdong7 (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Pátek, 04.11. 2016 - 04:04:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
201611.4wengdongdong

curry 3 [www.curry3.name]

burberry outlet [www.cheapburberryoutlet.name]

christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoff.us]

ray ban sunglasses [www.raybansunglassess.com.co]

toms shoes [www.tomsshoesuk.org.uk]

hollister clothing [www.hollister.in.net]

oklahoma city thunder jerseys [www.oklahomacitythunderjerseys.us.com]

moncler uk [www.moncler.me.uk]

oakley sunglasses [www.cheapoakleysunglassess.com.co]

michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletofficial.us.com]

uggs outlet [www.uggsoutlet.gr.com]

ray ban sunglasses [www.raybansunglassess.com.co]

timberland boots [timberland.officialfree.net]

cincinnati bengals jerseys [www.cincinnatibengalsjerseys.us.com]

coach outlet online [www.coachfactoryoutlet-onlinestore.us.com]

kate spade outlet [www.katespadeoutlets.us.com]

uggs for cheap [www.uggsforcheap.in.net]

ugg sale [www.uggoutlet.eu.com]

toms wedges [www.toms-shoes.cc]

polo ralph lauren [www.ralphlauren-outlet.us.org]

ugg outlet [www.uggoutlet.de.com]

Přečíst zbytek komentáře...


jlgg (Hodnocení: 1)
Od: jlgg - Středa, 09.11. 2016 - 11:25:15
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

prada handbags [www.prada-bags.org]

pandora ring [www.pandoraring.us]

TRX suspension workouts [www.trx-workouts.us]

prada outlet [www.prada-outlet.us.com]

asics gel kayano [www.asics-gel-kayano.com]

abercrombie outlet [www.abercrombieandfitchoutlet.net]

coach outlet,coach factory [www.coach-factory-outlet.net]

coach bags [www.coach-outlet.us]

balenciaga us [www.balenciagabag.us]

ugg uk [www.ugg--boots.co.uk]

sheepskin boots [www.sheepskinboots.us]

nike australia [www.nike-shoes.net.au]

coach australia [www.coachcarter.com.au]

michael kors handbags outlet [www.michaelkors--handbags.us]

coach handbags [www.coach-outlet.us]

michael kors totes [www.michaelkorstote.us]

ugg australia [www.uggboots.org.au]

nike huarache shoes [www.nikehuarache.co]

michael kors outlet store [www.michaelkorsbagsoutlet.us.com]

kate spade black friday [www.katespadeoutlet.nom.co]

burberry online [www.burberry-online.us]

moncler outlet [www.moncler-outlet.co]Přečíst zbytek komentáře...


Sjcg123 (Hodnocení: 1)
Od: Sjcg123 - Pondělí, 16.01. 2017 - 08:02:53

chaussure basket homme [www.sortiedemagasinnike.com]

0116Sjcg

hogan rebel donna [www.2017hoganoutlet.com]

Michael Kors handbag discount [www.mksbagsaleol.com]

chaussure Nike homme [www.storenikesfr.org]

moncler coats for women [monclerofficialoutletstore.com]

Pandora Beads And Charms [www.pandoraoutletofficialstore.com]

Ugg Classic Tall [www.uggonlinestoreofficialo.us]

Air Max 90 [www.nikeair-maxoutletstore.us]

cheap nike air max [nikeshoefactoryo.us]

ugg boots classic [www.bootcentreol.us]

hogan scontate [www.2017hoganoutlet.com]

nike joggesko [www.nikeolno.org]

ugg boots outlet online [ugglongbooto.us]

australia uggs outlet [www.uggoloutle.us]

Oakley Outlet [www.okoutletsun.top]

huarache sneakers [www.nikehuaracheos.us]

Air Nike [www.schuhnikeairde.com]

Uomo Hogan [www.hoganoutletoscarpe.com]

uggs for women [www.uggshortbootol.us]

hyperdunk 2014 [www.aj23backd.us]

Nike Store [nikeoutletstoreol.us]

Air Jordan Retro Sale [www.airjordanretrosaleol.com]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: lzm00 - Čtvrtek, 09.03. 2017 - 13:39:42

abercrombie outlet [www.abercrombieoutlet.us]

basketball jerseys [www.basketball-jerseys.org]

Prada Factory Outlet [www.prada-outlet.us.com]

football jerseys [www.football-jerseys.org]

michael kors jet set tote [www.michaelkorstote.us]

KD 8 shoes [www.kd8.us]

pandora rings [www.pandora--rings.co.uk]

kate spade [www.katespadeoutlet.nom.co]

jordan shoes [www.jordanshoes.co]

ray-ban sunglasses [www.ray-ban-sunglasses.co.uk]

chanel australia [www.chanel.net.au]

oakley outlet [www.oakleyoutlet.co]

timberland uk [www.timberland-boots.org.uk]

prada outlet online [www.pradaoutletonline.org]

coach factory [www.coachfactoryoutlet.co]

coach factory outlet online [www.coach-factory-outlet.net]

mlb.com [www.mlb-shop.net]

abercrombie outlet [www.abercrombieoutlet.us]

air jordan shoes [www.jordanshoes.co]

asics Australia [www.asicsshoes.com.au]

coach outlet store [www.coach-outlet-online.org]

moncler outlet [www.moncler-outlet.org]

polo online

Přečíst zbytek komentáře...


chenlili (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Úterý, 18.04. 2017 - 05:43:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

kate spade outlet store [www.katespadeoutlet-store.us.com]

michael kors outlet [www.michael-korsoutletstore.in.net]

ralph lauren polo [www.ralphlauren-polo.me.uk]

kate spade handbags [www.katespadeshandbags.us]

adidas nmd [www.adidasnmd-r1.us.com]

kate spade outlet store [www.katespadeoutlet-store.us.com]

pandora jewelry [www.pandorajewelrycharms.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflopsaleclearance.us.com]

ed hardy clothing [www.edhardyclothing.us.com]

ralph lauren shirts [www.ralphlaurenshirts.me.uk]

pandora outlet [www.pandoraoutletstore.us.com]

polo ralph lauren [www.polo-ralphlaurenuk.me.uk]

adidas yeezy [www.adidasyeezy-shoes.us.com]

longchamp outlet [www.longchampoutlet.us.org]

coach outlet online [www.coach-outletonlineclearance.us.com]

cheap jordans [www.cheapjordans.name]

nike outlet store [www.nikeoutletstorelocations.com]

polo ralph lauren [www.polo-ralphlaurenuk.me.uk]

true religion outlet store [www.true-religionoutletstore.us.com]

nike shoes [www.nike-shoes.us.org]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Vrazedna hra (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 - Pátek, 28.04. 2017 - 13:09:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20170429 leilei3915

ralph lauren shirts [www.ralphlauren-shirts.org.uk]

true religion jeans [www.truereligionjeanss.us.com]

mulberry handbags [www.mulberryhandbagsuk.co.uk]

mlb jerseys wholesale [www.mlbjerseys-wholesale.us.com]

nba jersey [www.nbajerseyss.us.com]

nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]

kate spade outlet store [www.kate-spadeoutletstore.us.com]

adidas outlet [www.adidasoutlet.us.org]

ray ban sunglasses outlet [raybansunglassesoutlet.co-sunglasses.com]

lunette ray ban [www.lunetterayban.fr ]

canada goose outlet [www.canadagoose-outlets.com.co]

polo ralph lauren [www.poloralphlauren-uk.org.uk]

cheap ray ban sunglasses [cheapraybansunglasses.co-sunglasses.com]

coach factory outlet [www.coachfactoryoutletofficials.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflopssaleclearance.name]

adidas shoes [www.adidasshoes.us.org]

nike outlet store [www.nikeoutletstorelocations.com]

valentino outlet online [www.valentino-outlet.us.com]

ralph lauren outlet [www.ralphlauren-outletuk.org.uk]

canada goose [www.canadagooses.com.co]

Přečíst zbytek komentáře...


2017 (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Čtvrtek, 25.05. 2017 - 07:42:15
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20170525 JUNDA

oakley sunglasses wholesale [www.oakleysunglasseswholesalechina.us.com]

oakley sunglasses [www.oakley-sunglasseswholesale.us.com]

ralph lauren outlet [www.polo-outlet.in.net]

nike trainers uk [www.niketrainers.me.uk]

cheap ray ban sunglasses [www.cheapraybansunglasseswholesale.us.com]

cheap oakley sunglasses [www.oakleysunglassesdiscount.com.co]

nhl jerseys wholesale [www.nhljerseyswholesales.us.com]

supra shoes sale [www.suprashoes.us.com]

ralph lauren [www.ralphlauren-polo.org.uk]

fitflops [www.fitflopssaleclearance.in.net]

cartier watches for women [www.cartierwatchesforwomen.us.com]

ralph lauren uk [www.poloralph-lauren.org.uk]

ray ban sunglasses outlet [www.raybansunglasses2.us.com]

coach outlet clearance [www.coachoutletclearanceonline.us.com]

christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoutletsale.us.com]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline-stores.us.com]

air max 90 [www.airmax90.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflop.in.net]

links of london jewellery [www.linksoflondons.co.uk]


Přečíst zbytek komentáře...


Re: Body art aneb sebezraňování v umění (Hodnocení: 1)
Od: lzm - Sobota, 10.06. 2017 - 08:36:16
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

nike air max 95 [www.nike-airmax.org]

Air Max 90 Femme [www.nike-chaussures.fr]

official michael kors [www.michaelkorsoutlet.cc]

prada outlet online [www.prada-outlet.co]

pandora sale [www.pandora-online.us]

Nike Air Jordan Enfants [www.runecheatz.com]

Nike Free,Air Jordan [www.sirce.fr]

Air Jordan Retro 3 [www.ybreen.com]

Dreamland Jewelry - Official [www.dreamland-jewelry.us]

Premier Jewelry. - Official [www.premier-jewelry.net]

sunglasses sm [www.sunglassessm.com]

michael kors outlet [www.michael-kors.net]

prada sunglasses [www.pradasunglasses.us]

prada online [www.prada-bags.org]

wayfarer sunglasses [www.sunglasseshut.co]

polo outlet online [www.polo-online.co.uk]

celine outlet online [www.celine-outlet.com]

Jimmy Choo Shoes [www.jimmy-choo.com.au]

canada goose sale [www.canadagooseoutlet.us]

ray ban clubmaster sunglasses [www.raybanclubmaster.us]

coach australia [www.coach-australia.net.au]

Air Max 1 Homme [www.dvapr.com]

pandora uk [www.pandoracharms-uk.co.uk]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Ty samé řeči... (Hodnocení: 1)
Od: xiaojun - Pátek, 25.08. 2017 - 08:30:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20170825 junda

ysl outlet [www.ysloutlet.us.com]

Nike Free shoes [www.shoelysale.com]

adidas nmd [www.adidasnmduk.org.uk]

uggs outlet [www.uggsoutletonline.com.co]

michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletonline-stores.us.com]

oakley sunglasses [www.oakleysunglassesofficial.us.com]

thomas sabo [www.thomassabocharms.org.uk]

lacoste polo shirts [www.lacostepoloshirts.us]

prada sunglasses [www.pradasunglasses.us.com]

adidas shoes [www.shoelysale.com]

polo ralph lauren [www.poloralphlauren-outlets.us.com]

coach outlet store online [www.coachoutletstore.com.co]

hermes bags [www.hermes-outlet.us.com]

oakley sunglasses [www.oakleysunglassesofficial.us.com]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutlet-onlineclearance.us.com]

cheap uggs [www.cheap-uggs.us.org]

ralph lauren sale [www.ralphlaurenukofficial.me.uk]

oakley sunglasses [www.oakleysunglassesofficial.us.com]

coach outlet online [www.coachoutletonlinecoachfactory-outlet.us.com]

lebron james shoes [www.lebronjamesshoes.in.net]

soccer shoes<

Přečíst zbytek komentáře...


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund