Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 61 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Bakalářská práce na téma

Autor: Blizi - Pátek, 26.10. 2007 - 18:35:44
Téma: Sebepoškozování

V následujícím článku najdete ukázku ze závěrečné práce, zabývající se problematikou SU, včetně odkazu na její celé znění.

Ukázka:

Průběh sebepoškozování

Pocity jako zlost, bezmocnost, nenávist sebe sama a zoufalství, nebo i strach, vina, stud, neštěstí a deprese občas přerostou člověku přes hlavu. Pokud se tyto emoce neventilují jiným způsobem, může sebezraňování znamenat velmi nezdravou, ale zdánlivě očisťující možnost vybití energie. Sebepoškozování může být tedy jen hledání úlevy.

Uváděno bývá jisté schéma průběhu sebepoškozování. Na začátku stojí přítomnost jisté události, nejčastěji ztráta významné vazby. Zesilující pocity dysforie, úzkosti a napětí přivedou myšlenky na sebepoškození, které se jedinec ještě snaží odvrátit. Následuje sebepoškození, které uvolní napětí. Akt sebepoškození bývá provázen různými fantaziemi, mohou být i sexualizovaného charakteru.

Sebezraňování může člověka zklidnit na chvíli, úleva je ale jen dočasná a původní skutečnosti stále trvají. Někteří lidé se zraní jen jednou nebo dvakrát, ale jindy to může trvat i roky...

Stejně jako někteří lidé ventilují emoce adrenalinovými sporty nebo jiným extrémním způsobem a stejně jako tito lidé čím dál více riskují a posunují hranici bezpečnosti, tak i sebezraňující se člověk může sebepoškozování stupňovat. Potřeba stále rostoucí intenzity zážitku je v podstatě přirozená. V některých případech se tito lidé mohou stát zvýšeně rezistentní proti bolesti, kterou si způsobují, protože její hranici postupně zvyšují.

Celou situaci také komplikuje fakt, že i když je toto chování samozřejmě škodlivé, děje se většinou v soukromí a okolí o něm často neví. A je těžké se obrátit o pomoc, zvláště pokud se člověk za to, co dělá, stydí...

více zde: http://is.muni.cz/th/105362/pedf_b/Sebeposkozovani.pdf

 
Související odkazy
· Více o tématu Sebepoškozování
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Sebepoškozování:
Tipy na filmy

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund