Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 61 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Ráda si ubližuju

Autor: Nadeje - Úterý, 04.12. 2007 - 22:13:29
Téma: Sebepoškozování

Mají jizvy na rukou i jinde na těle. A skrývají je, ačkoliv je zraňování sebe sama baví. "Udělají čáru" a odstřihnou se od napětí, od problémů. Je to DOBRÝ POCIT, shodují se...

"S krví ze mě vytéká bolest, vztek, beznaděj. Je to jako droga, jako alkohol. Všechna tíha ze mě najednou spadne..."

Tak popisuje jedenadvacetiletá Míla pocity, které se dostavují, když si žiletkou ublíží. Ten okamžik miluje i nenávidí. Drobná dívka, vyučená pekařka z Děčína, působí až překvapivě sebevědomě, ačkoli tvrdí, že je samotářka, co se spíše vyhýbá lidem. Snad jen neustálý třas nohou připomínající tik prozrazuje, že v sobě Míla dusí nějaký problém. Při bližším pohledu jsou vidět početné jizvy na zápěstí i na hřbetu rukou. Na požádání trochu nesměle vyhrnuje tričko - i bříško zdobí stopy po řezných ranách žiletkou.

Poprvé se pořezala v osmi letech na letním táboře, bezprostředně po smrti babičky. Od svých deseti let si vyučená pekařka z Děčína působí fyzickou bolest pravidelně - ostrým nožem, žiletkou, zapalovačem. Prý v sobě potlačuje problémy a dusí emoce, jenže ty pak musí nějak ven...

A právě řezné rány a z nich vytékající krev jsou nejsnazším a nejrychlejším způsobem, jak si navodit "úžasný pocit uvolnění". Má kamarádku s podobným problémem a prý se shodnou, že "udělat čáru" (tedy říznout se), je něco nádherného. A také nepřímo potvrzuje tezi některých psychologů, že sebepoškozování je určitý druh závislosti, kterému lze těžko odolat: Jakmile uděláte jednu čáru, hned jich musí být víc.

Lék na duši?

Důvody sebepoškozování jsou různé, psychologové a psychiatři se však shodují na tom, že nejčastějším motivem bývá pocit vzteku na sebe samého, vnitřní napětí, pocit nepohody. "Takový člověk pak neví, co se sebou, tak si ublíží. Řízne se nebo bodne, a to tím, co je nejrychleji po ruce," vysvětluje zkušená psychiatrička Barbora Zahradníková. Tito lidé cítí tak mučivou duševní bolest, že si musí ublížit na povrchu těla.

"Fyzická bolest mi dělá strašně dobře. Je mi příjemná, protože při ní nemůžu myslet na ostatní problémy," vysvětluje 34letá Táňa, nenápadná baculatá žena v domácnosti z Berouna. "Viditelně jako by odrážela to, co se odehrává uvnitř, a tím neskutečně uvolňuje. Je zhmotněním psychického stavu, duševního utrpení," snaží se popsat své vnímání bolesti matka čtrnáctileté dcery. Úlevný účinek sebepoškození poznala poprvé v osmnácti, při jedné z mnoha manželských hádek: "Chtěla jsem vzteky praštit pěstí do rámu dveří, ale netrefila jsem ho. Ruka prošla sklem, pořezala jsem se, a začaly se dít zvláštní věci. Krev mi vůbec nevadila, naopak jsem se cítila dobře."

Nesnesitelnou vnitřní bolestí vysvětlila před lety své sebepoškozující chování i britská princezna Diana. Tehdy tak šokovala veřejnost ve své zemi, ale dnes je podobných výpovědí plný internet. Například na českém serveru www. doktorka.cz existuje diskuse věnovaná výhradně sebepoškozování. Uživatelka, která se představila jako Gábi, tam před časem popsala motivy svého chování takto: "Mělo to dva extrémy - buď jsem se cítila tak otupělá, že jsem se chtěla přesvědčit, jestli vůbec ještě něco cítím, nebo naopak moje duševní bolest byla tak krutá, že jsem ji chtěla zahnat bolestí fyzickou."

Pomáhá i malá ranka

Agátě je teprve jedenáct a poprvé si ublížila asi před čtvrt rokem. "Vedlo mě k tomu posmívání spolužáků, to jak mě pořád shazovali, a z toho plynoucí deprese. Nejdříve jsem si ubližovala rukama, škrábala jsem se a myslela, že jizvy nebudou. Ale mýlila jsem se. Podruhé už jsem rozbila žiletku na holení nohou a podpaží a řezala jsem se ostřím," popisuje Agáta. "Cítila jsem volnost, pocit, jako když stojíte na vysoké věži a připadá vám, že problémy zůstaly tam dole." Mechanismus úlevy se podle ní spouští právě vytékáním krve. "Připadá vám to, jako když problémy tečou pryč, s kapkami krve všechno jakoby mizí a existujete jen vy, to, co máte rádi, a malá ranka, která vám neskutečně pomáhá."

Zajímavé také je, že většina osob, která se pořezává, necítí v průběhu sebepoškozování bolest. To potvrzuje i zkušenost Táni z Berouna: "Před několika lety jsem byla na potratu. Vrátila jsem se domů, byla jsem ještě trochu mimo, přesto jsem hned začala vařit. Škrabka na brambory se mi ostrou špičkou zabodla do zápěstí a já na to koukala se zvláštním zaujetím, jako by ta ruka nebyla moje. Bolest jsem nevnímala, naopak jsem přemýšlela, jestli tu škrabku vyndat, nebo ne. Poteče krev, nebo ne? Bylo mi to jedno. Krev nakonec netekla a já byla tak trochu zklamaná, že se mi nic nestalo," vypráví Táňa. Nebolelo ji, ani když si při gradující hádce s manželem típla o ruku cigaretu. "Nikdy to nebolí. Nevnímáš to. Je to, jako když se srazí dvě síly, které se negují," vysvětluje mechanismus střetu vnitřní a vnější bolesti. Jindy se zase omylem spálila o pekáč a přišlo jí to tak zajímavé, že nažhavila hřebík, kterým se začala pálit na paži nad loktem. Pokračovala dál, dokud nevytvořila celý ornament, malou ještěrku. "V tu chvíli mě nezajímalo nic jiného, jen ta ještěrka. Odvedla myšlenky jinam, od problémů, což bylo velmi příjemné." Táňa ukazuje svoji ještěrku a přitom si druhou rukou přihýbá ze skleničky bílého vína. Přiznává, že se ráda napije, protože to má podobný účinek jako sebepoškození: "Alkohol vypne knoflík, utlumí problém."

Drákula jako vzor

I Míla z Děčína si prošla na učilišti alkoholickým obdobím, kdy vztek a problémy zaháněla silnou opilostí. Také s trochou nadsázky říká, že by chtěla žít někde, kde je pořád zima: "Mohla bych neustále nosit dlouhé rukávy, které by schovaly jizvy. To by bylo pré! Teď v létě, když nosím tričko, musím se hlídat, aby nebyly moc vidět. Naštěstí sluníčko rány rychle opálí."

Sebepoškozování skutečně není voláním o pomoc a nemá za cíl upoutání pozornosti. Doktorka Zahradníková, která nyní léčí kolem dvaceti pacientek s tímto problémem, naopak upozorňuje, že se tyto ženy a dívky za své jednání a za jizvy stydí a snaží se je skrývat. Existují ovšem výjimky. Zvláště u dětí, které si ubližují třeba v důsledku šikany, se může jednat o demonstrativní akt. "Tuto možnost je potřeba vzít v potaz, ale není to typické," vysvětluje doktorka Zahradníková, která také upřesňuje, že sebepoškozování jde napříč intelektem. Akt sebepoškození bývá také provázen různými fantaziemi. Podle docentky Kocourkové může mít i sexuální podtext. To potvrzuje zkušenost Míly z Děčína, která se jednou pořezala i pro své sexuální uspokojení.

"Byla noc a já jsem si posílala esemesky se svým tehdejším milencem. Přitom jsem se jen tak začala řezat, bylo to erotické a vzrušující. Ale trochu jsem to přehnala a jizev si všimli druhý den v práci," vypráví Míla. Přiznává přitom, že se zajímá o historii a vampyrismus, baví ji horory a přitahují ji literární postavy jako Drákula nebo Čachtická paní.

"Psycholožka mi řekla, že si tím prý hledám vzory... Nevím... Nejraději bych žila někdy ve středověku, za dob ,krále Klacka. Zalezla bych si sama někam mezi stromy a bylo by mi dobře."

"Agresivní impulzy vůči vlastnímu tělu mohou u dětí vycházet i ze špatné zkušenosti s péčí blízké osoby," uvádí psycholožka Jana Kocourková z Dětské psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole. Zmiňuje případ třináctileté dívky, která byla přijata na psychiatrické oddělení po pokusu o sebevraždu předávkováním léky. Její rodiče byli rozvedení, dívka se setkávala s otcem několik let jednou měsíčně na víkend. Když vyšlo najevo, že ji otec sexuálně zneužívá, případ se dostal před soud a otec skončil za mřížemi. Dívkou zmítaly nejrůznější pocity: vina, vztek na oba rodiče, otce jí bylo zároveň líto, ocitla se v tíživé situaci. Při pobytu v nemocnici se začala řezat na rukou i nohou: střepy, nůžkami, v extrémním případě i ostrou hranou nočního stolku. Při terapeutických sezeních se svěřila, že se pořezává již několik let, protože její tělo jí je odporné, a že když si ublíží, cítí úlevu. Rozhodně bylo zřejmé, že negativní prožívání vlastního těla bylo vázáno na sexuální zážitky spojené se zneužíváním otcem. Svou agresi pak dívka nesměřovala jen proti otci, ale i proti sobě.

Jak z toho ven?

"Kamarádky, které si všimly ranek na rukou, mě trochu brzdily. Také mám silnou vůli, a proto se mi podařilo po měsíci a půl s pořezáváním přestat," říká školačka Agáta.¨

Sebepoškozování však běžně přetrvává řadu let. Doktorka Zahradníková tvrdí, že psychoterapie je obtížná, musí však trvat dlouhodobě. A také hodně záleží na pacientově motivaci. Sebepoškozující chování lze podle jejích slov částečně utlumit antidepresivy nebo stabilizátory nálady. Podle ní z tohoto chování člověk nikdy nevyroste, ale existují určité možnosti vysvobození.

Nejčastěji je to mateřství nebo pouhé spolužití s partnerem, kdy žena upře svoji pozornost na něco jiného. Pomoci může i něco mnohem obyčejnějšího: "Začala jsem žít se svým nynějším manželem, což mě svým způsobem brzdilo, ale pak, a to je asi nejpodstatnější, jsme si vzali fenku z útulku - a zkus si ublížit, když na tebe zírají ty nádherné psí oči. Nejde to... Teď jsem vdaná, takže by si toho manžel stejně hodně rychle všiml... už to není jenom moje věc, trápilo by to i jeho," píše na www.doktorka.cz jedna z účastnic internetové diskuse.

***

Co je sebepoškozování

Sebepoškozování se dá definovat jako vědomé, záměrné a často opakované chování, v němž dochází k narušení tělesné integrity, většinou však bez sebevražedné motivace. Nejčastěji má podobu řezných poranění kůže na zápěstí, předloktí, hřbetu rukou či na nohách, ale může mít i formu popálení. Odborníci se domnívají, že sebepoškozování je jedním z příznaků hraniční poruchy osobnosti. Takoví lidé se v sobě nevyznají, mají pocity prázdnoty, deprese, okolí vnímají jako nepřátelské. Motivem sebepoškozování je úleva v napětí a stavech úzkosti, může jím být i navození pocitu vzrušení. Některé studie hovoří v souvislosti se sebepoškozováním o určitém druhu závislosti. Typickým příkladem sebepoškozovatelů jsou adolescenti, nejčastěji dívky. Může jít ale i o muže, mezi celebritami je to například David Bowie nebo Johnny Depp.

Text je převzatý z archivu MF Dnes. Článek napsala Markéta Černoušková. Pro více informací doporučuji archiv MF Dnes, kde je více článů o sebepoškozování.

 
Související odkazy
· Více o tématu Sebepoškozování
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Sebepoškozování:
Tipy na filmy

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Ráda si ubližuju" | Přihlásit/Registrovat | 18 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: NancyS - Čtvrtek, 06.12. 2007 - 17:45:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Přijde mi zvláštní takhle o tom číst,vidět to očima "těch druhých",co nikdy nezjistili jaký to je
Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: seraf - Středa, 12.12. 2007 - 16:16:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
to asi je. ale co s odstupem casu, kdyz přestaneš, citim spiš strach aby se to vše jednou nevrátilo...

Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: NancyS - Středa, 12.12. 2007 - 20:29:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
jo to,já sem přestala,ale pořád májm nškdy chuť udělat to znova a musím se dost snažit...

Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: agny - Středa, 26.12. 2007 - 18:12:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jo i když prostě na měsíc,dwa přestanu,pak se stane něco a já to znowu chci udělat...Někdy mě něco zabrzdí,ale někdy to udělám..a pak chci znowa a znowa....

Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: filaene - Středa, 09.11. 2011 - 09:31:04
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
"Může jít ale i o muže, mezi celebritami je to například David Bowie nebo Johnny Depp." (Do pííííči!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: owiqweuw - Středa, 10.12. 2014 - 08:42:45

http://www.airshoeclub.com/ [www.airshoeclub.com] Nike Air Max [www.airshoeclub.com], nike Free Run [www.airshoeclub.com], Nike Air Max 90 [www.airshoeclub.com], Nike air max Black Friday [www.airshoeclub.com]
http://www.shoeflysell.com/ [www.shoeflysell.com] nike air max 2014 [www.shoeflysell.com], nike free run [www.shoeflysell.com], retro air jordan [www.shoeflysell.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Nike Free Run Black Friday [www.shoeflysell.com]
http://www.winshoesair.com [www.winshoesair.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com],r etro air Jordan shoes [www.winshoesair.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jordan Shoes Christmas [www.winshoesair.com]
http://www.ukairshoesale.com/ [www.ukairshoesale.com] Nike air max [www.ukairshoesale.com], Air Jordan shoes [www.ukairshoesale.com], Nike Free Run [www.ukairshoesale.com], Nike Shox [www.ukairshoesale.com]
http://www.sportrunshoesale.com/ [www.sportrunshoesale.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], nike air max mens [www.sportrunshoesale.com], Nike Free Run Christmas [www.sportrunshoesale.com]
http://www.maxrunshoesaol.com/ [www.maxrunshoesaol.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], retro air Jordan shoes [www.maxrunshoesaol.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jor

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: zakbowden2 - Středa, 21.01. 2015 - 09:44:38
Other extremely uk replica watches [sett.com] model collector: the famous nicknamed 16760 Fat Lady or Sophia Loren. It was Replica Hublot [matthewbryan.blogdetik.com] produced between 1983 and 1988. It was named small in its thicker case of type Explorer 2 than that of the Fake omega watches [www.smartsurvey.co.uk] other GMT Master II. It is almost not found... She inaugurated the series of the GMT Master II new calibre 3085 with independently adjustable hours needle. At the time, it was available for sale that in its black/red version, which was also new at that time.

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Středa, 08.07. 2015 - 07:06:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
[linlei0708] Coupon Code For nike roshe run men [www.nikerosherunmens.com] USA roshe run all black [www.rosherunblack.net] factory coach outlet store [www.coachbagsoutletfactory.net] coach coach [www.2015coachbags.net] corporate coaching [www.2015coachpurses.com] Italy nike roshe flyknit [www.rosherunflyknit.net] coach outlet.com [www.coachoutletnj.net] white nike huarache Online Store [www.nikehuarachewhite.com] coach coupon codes [www.coach-outletcoupons.com] Coupon For nike huarache black [www.nikehuaracheblack.com] coach outlet online.com [www.coachfactoryusa.net] roshe run women UK [www.rosherunwomen.org] coach jewelry outlet [www.coachbagssaleuk.com] Coupon For nike free 4.0 flyknit [www.nikefree40flyknit.net] nike flyknit 3.0 Korea [www.nikefree30flyknit.net] Promo Code For nike air huarache [www.nikehuarachewomens.com] interview coaching [www.coachoutletstoreny.com] Buy black huarache [www.nikehuaracheblack.com] Buy nike air huarache [www.nikehuarachewomens.com] nike flyknit 3.0 UK [www.nikefree30flyknit.net] nike roshe black Factory Store [www.rosherunblack.net] Where To Buy white nike huarache [www.nikehuarachewhite.com] coach outlet hours [www.coachoutlet-factorystore.org] Přečíst zbytek komentáře...

Re:lily-ya (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Čtvrtek, 16.07. 2015 - 08:55:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
Illiteracy, both in words and numbers, is the foundation of financial struggle. If people are having difficulties financially, there is something that they cannot read, either in numbers or words. Something is misunderstood. The rich are rich because they are more literate in different areas than people who struggle financially. coach 80% off sale [www.coach80off.com] So if you want to be rich and maintain your wealth, it's important to be financially literate, in words as well as numbers. The arrows in the diagrams represent the flow of cash, or "cash flow." Numbers alone really mean little. Just as words alone mean little. It's the story that counts. In financial reporting, reading numbers is looking for the plot, the story. The story of where the cash is flowing. In 80 percent of most families, the financial story is a story of working hard in an effort to get ahead. coach outlet online [www.coachoutletstoreinc.org] Not because they don't make money. But because they spend their lives buying liabilities instead of assets. For instance, this is the cash flow pattern of a poor person, or a young person still at home: Job (provides income)-> Expenses(Taxes Food Rent Clothes Fun Transportation) Asset (none) Liability (none) This is the cash flow pattern of a person in the middle class: Job (provides income)-> Expenses(Taxes Food Mortgage Clothes Fun Transportation) Asset (none) Liability (Mortgage Consumer loans Credit Cards) This is the cash flow pattern of a wealthy person: Assets(stocks bonds notes real estate intellectual property)->income (dividends interest rental income royalties) Liabilities (none) All of these coach bags on sale [www.coachbags-onsale.net] diagrams were obviously oversimplified. Everyone has living expenses, the need for food, shelter and clothing. The diagrams show the flow of cash through a poor, middle class or wealthy person's life. It is the cash flow that tells the story. It is the story of how a person handles their money, what they do after they get the money in their hand. The reason I started with the story of the richest men in America is to illustrate the flaw in the thinking of so many people. The flaw is that money will solve all problems. coach promo codes [www.coachcouponcode.org] That is why I cringe whenever 1 hear people ask me how to get rich quicker. Or where do they start? I often hear, "I'm in debt so I need lo make more money." But more money will often not solve the problem; in fact, it may actually accelerate the problem. Money often makes obvious our tragic human flaws. Money often puts a spotlight on what we do not know. That is why, all too often, a person who comes into a sudden windfall of cash-let's say an inheritance, a pay raise or michael kors jet set tote [www.michaelkorsjetset.org] lottery winnings-soon returns to the same financial mess, if not worse than the mess they were in before they received the money. Money only accentuates the cash flow pattern running in your head. If your pattern is to spend everything you get, most likely an increase in cash will just result in an increase in spending. Thus, the saying, "A fool and his money is one big party," I have said many times that we go to school to gain scholastic skills and professional skills, both important. We learn to make money michael kors outlet [www.michaelkorsmkoutlet.org] with our professional skills. In the 1960s, when I was in high school, if someone did well in school academically, almost immediately people assumed this bright student would g

Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Úterý, 28.07. 2015 - 07:33:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
[linlei0728] free trainer 5.0 [www.nikefreetrainer50.net]
nike air max [www.nikeairmaxshoes-store.com]
michael kors jet set [www.michaelkorsjetset.org]
nike roshes [www.roshes.net]
LV Bags [www.cheaplvbags-top.net]
http://www.mk-outletonline.org [www.mk-outletonline.org]
http://www.airmaxzero.org [www.airmaxzero.org]
roshes flyknit [www.roshes.in.net]
http://www.nikehuarachewhite.com [www.nikehuarachewhite.com]
nike air huarache white [www.nikehuarachewhite.com]
Louis Vuitton Bags [www.louisvuitton-lv.us.com]
nike air huarache black [www.nikehuaracheblack.com]
roshe run black [www.nikerosherunblack.net]
air max zero mens [www.nikeairmaxzero.org]
http://www.rosherunmen.org [www.rosherunmen.org]
air max zero women [www.airmaxzero.org]
http://www.usalouisvuittonoutlet-store.com [www.usalouisvuittonoutlet-store.com]
kate spade tote [www.katespadetotebags.com]
louis vuitton bags [www.louisvuitton-plazabags.com]
http://www.coachfactoryusa.net [www.coachfactoryusa.net]
michael kors outlet online [www.michaelkors-mk.org]
Louis Vuitton [www.louisvuitto

Přečíst zbytek komentáře...

daigege (Hodnocení: 1)
Od: daigege2 - Pátek, 31.07. 2015 - 10:49:03
20150801daigege

coach outlet online [www.coach--outlet.com.co]

michael kors handbags [www.michael-korshandbags.com.co]

pandora jewelry [www.pandoracharms.com.co]

pandora charms 2015 [www.pandoracharms.com.co]

louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

coach outlet [www.coachoutletstoreonline.com.so]

michael kors outlet online [www.michael--korsoutlet.net.co]

chanel bags [chanelbags.outoff.com.co]

sac longchamp [www.saclongchamp-solde.fr]

pandora outlet [www.pandorajewelryoutlet.name]

true religion outlet [truereligionoutlet.highshop.net]

hollister clothing store [www.hollisterclothing-store.net]

borse louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]

gucci uk [www.gucciuk.me.uk]

ray ban sunglasses [raybansunglasses.coolsky.cc]

ed hardy [www.edhardyukclothing.me.uk]

oakley sunglasses [oakleysunglasses.coolsky.cc]

kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com.co]

louis vuitton pas cher [www.louisvuitton-sac-pascher.fr]

nike blazer low [www.nike-blazerlow.fr]

Přečíst zbytek komentáře...


daigege (Hodnocení: 1)
Od: daigege2 - Pátek, 31.07. 2015 - 10:50:41
20150801daigege

coach outlet online [www.coach--outlet.com.co]

michael kors handbags [www.michael-korshandbags.com.co]

pandora jewelry [www.pandoracharms.com.co]

pandora charms 2015 [www.pandoracharms.com.co]

louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

coach outlet [www.coachoutletstoreonline.com.so]

michael kors outlet online [www.michael--korsoutlet.net.co]

chanel bags [chanelbags.outoff.com.co]

sac longchamp [www.saclongchamp-solde.fr]

pandora outlet [www.pandorajewelryoutlet.name]

true religion outlet [truereligionoutlet.highshop.net]

hollister clothing store [www.hollisterclothing-store.net]

borse louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]

gucci uk [www.gucciuk.me.uk]

ray ban sunglasses [raybansunglasses.coolsky.cc]

ed hardy [www.edhardyukclothing.me.uk]

oakley sunglasses [oakleysunglasses.coolsky.cc]

kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com.co]

louis vuitton pas cher [www.louisvuitton-sac-pascher.fr]

nike blazer low [www.nike-blazerlow.fr]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Pondělí, 28.12. 2015 - 01:48:05
louis vuitton purses [www.louis-vuittonblackfriday.com] to miss calling asics gel [www.asics-gel.de] and designer handbags [www.handbagsoutlet.com.co] simply get cheap ray ban [www.rayban-sunglasses.us.org] a roshes [www.nikerosherun.us] new cellular phone.By its songs, michael kors bags [www.michael-kors-handbags.us.com] we find that fake rolex [www.rolexwatchesforsale.us.com] the true religion [www.truereligion-outlet.us.org] particular jerseys from china [www.cheapjerseys.com.co] Wireless headset uggs [www.uggsaustralia.com.co] meaning on groove dominate reaches new balance shoes [www.newbalance-outlet.org] set, typically giuseppe zanotti [www.giuseppezanotti.com.co] range reebok [www.reebok.com.de] not really great a michael kors outlet online [www.michaelkorsoutlet.ar.com] sense aspect, pandora [www.pulseras-pandora.com.es] visual bebe dresses [www.bebeclothing.in.net] appeal . data nike.com [www.nike-schoenen.co.nl] is okay nike free run [www.nikefree5.net] depicted, marc jacobs handbags [www.marcjacobs.us.com] 3 necklace abercrombie [www.abercrombie-fitchs.us.com] splitting longchamp taschen [www.longchamp.com.de] within converse outlet [www.converse.net.co] choose is also highly established, ones bcbg dresses [www.bcbg-dresses.com] spokesman includes plain and tommy hilfiger online shop [www.tommy-hilfiger.com.de] simple effect of nike.se [www.nike-skor.com.se] providing, does Přečíst zbytek komentáře...

jlgg (Hodnocení: 1)
Od: jlgg - Středa, 17.08. 2016 - 09:00:13

Hermes Outlet [www.hermes-outlet.org]

yeezy shoes [www.yeezyshoes.us]

pandora rings [www.pandoraring.us]

burberry online [www.burberry-online.us]

Nike Air Max [www.nike-air-jordan.us]

moncler coats [www.moncler-outlet.co]

cheap trx straps [www.trxstraps.us]

sunglasses outlet [www.sunglassesoutletsky.com]

polo online [www.polo-outlet.us]

Hugo Boss Outlet [www.hugo-boss.us]

michael kors outlet [www.michael--kors.us]

Billat [www.ubiae.fr]

tiffany co [www.tiffany-co.com.au]

bercrombie Nederland [www.abercrombiefitch.nl]

beats headphones [www.beatsbydre.net.au]

longchamp bag [www.longchamp-bag.us]

jordan retro shoes [www.jordan-retro-shoes.us]

Basketball shoes [www.basketballshoes.in.net]

coach australia [www.coach-australia.com.au]

burberry outlet [www.burberryscarfoutlet.org]

ralph lauren [www.ralphlauren-uk.co.uk]

burberry outlets [www.burberry-outlets.us]

michael kors purses outlet [www.michaelkorspurses.us]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: ypMs - Středa, 29.03. 2017 - 11:14:39

Air Max 90 [www.nikeair-maxoutletstore.us]

Nike Air 90 [www.nikefactorystoreol.com]

Pandora Store [www.pandoraolstore.com]

Adidas Shoes Discount Marketplace [www.adnmdstsaleo.com]

louboutin heels [christianlouboutinfrsale.com]

Nike Zapatos [www.zapatosdenikesp.biz]

adidas store [www.adidasshoesdiscountos.us]

Hogan Outlet [www.hoganoutletscarpeol.com]

Moncler Jackets Discount Marketplace [www.monclersaleol.top]

abercrombie and fitch store [abercrombiespstore.us]

Canada Goose Womens Coats [www.canadagooseosal.top]

toms sale [www.tomsonsaleo.online]

Nike Air Women [www.nikestoreolsale.com]

Air Nike [www.schuhnikeairde.com]

Nike Air Pas Cher [www.nikeairpaschero.com]

Moncler Sale [www.monclerstoreofficialoutlet.com]

newest lebron shoes [lebrons11sale.us]

Nike Air Jordan 11 [www.jordans11retros.us]

Uggs For Cheap [genuinbootsale.us]

ADIDAS NMD SALE ON LINE [www.adidasnmdsaleo.top]

Jordan Store [www.jordanstoreoutleto.us]

Oakley Sunglasses Cheap [www.glassesaleol.top]

Přečíst zbytek komentáře...


2017 (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Čtvrtek, 25.05. 2017 - 07:58:41
20170525 JUNDA

oakley sunglasses wholesale [www.oakleysunglasseswholesalechina.us.com]

oakley sunglasses [www.oakley-sunglasseswholesale.us.com]

ralph lauren outlet [www.polo-outlet.in.net]

nike trainers uk [www.niketrainers.me.uk]

cheap ray ban sunglasses [www.cheapraybansunglasseswholesale.us.com]

cheap oakley sunglasses [www.oakleysunglassesdiscount.com.co]

nhl jerseys wholesale [www.nhljerseyswholesales.us.com]

supra shoes sale [www.suprashoes.us.com]

ralph lauren [www.ralphlauren-polo.org.uk]

fitflops [www.fitflopssaleclearance.in.net]

cartier watches for women [www.cartierwatchesforwomen.us.com]

ralph lauren uk [www.poloralph-lauren.org.uk]

ray ban sunglasses outlet [www.raybansunglasses2.us.com]

coach outlet clearance [www.coachoutletclearanceonline.us.com]

christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoutletsale.us.com]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline-stores.us.com]

air max 90 [www.airmax90.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflop.in.net]

links of london jewellery [www.linksoflondons.co.uk]


Přečíst zbytek komentáře...


Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 - Úterý, 15.08. 2017 - 09:57:29
20178.15wengdongdong

nike huarache [www.nikehuarache.me.uk]

ugg boots clearance [www.uggbootsclearance.net.co]

converse shoes [www.converseshoes.us.org]

canada goose canada [www.canadagoosecanada.com.co]

uggs uk [www.ugg.org.uk]

michael kors bags [www.michael-korsbags.us.org]

adidas football boots [www.adidasfootballboots.me.uk]

polo shirts [www.poloshirtsralphlauren.us.com]

ugg australia [www.uggsaustraliaboots.us.com]

nike roshe run [www.rosherun.org]

supreme new york [www.supreme-newyork.com]

adidas shoes [www.adidas.in.net]

uggs clearance [www.uggsclearance.com.co]

ray ban sunglasses [www.cheapraybansunglasses.net.co]

longchamp outlet store [www.longchamp-outletstore.us.com]

cheap nfl jerseys [www.nfljerseyswholesalecheap.us.com]

adidas nmd [www.adidas-nmdshoes.us.com]

christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutletusa.us.com]

true religion jeans [www.true-religionjeans.us.org]

oakley vault [www.oakleys-sunglasseswholesale.us.com]

oakley sunglasses [www.oakleys-sunglasseswholesale.us.com]


Přečíst zbytek komentáře...

Re: Ráda si ubližuju (Hodnocení: 1)
Od: dfhdf - Čtvrtek, 28.09. 2017 - 16:17:32
 

Best Newbalance 574 [www.ken-realestate.com]
Nike Air Max 90 [www.allvirtualrealty.com]
nike for sale [www.teamtrc.com]
Adidas Porsche [www.voguesuperstore.fr]
Los Angeles Angels [www.topsupermarket.co]
Cheap Wholesale Newbalance [www.voguesuperstore.pw]
pas cher pas cher casquette atlanta braves [www.voguesuperstore.fr]
cheap wholesale adidas springblade razor ii [www.topsupermarket.co]
cheap wholesale new balance 574 [www.voguesuperstore.pw]
Beat Speaker Dock [topvoguestore.co]
San Francisco Giants Hats [topvoguestore.co]
Adidas Porsche [www.voguesuperstore.fr]
Pas Cher Mode Jordan Aero Flight Homme [www.vogueshipping.co]
Frogskins Sunglasses [sunglasses.shoppingsite.co]
Adidas NMD Runner [official.shoppingsite.co]
adidas shoes sneakers [www.tokozen.com]
Aluminum Hand Spinner Tri Fidget Finger Fingertip Gyro Desk Toy EDC [www.whzdhr.com]
Best Cheap Nike Wholesale Roshe Run [www.allshoes.co]
Cheap Nike Wholesale Online Air Max 90 [www.voguesneakerstore.com]
Venta al por mayor barata Nike [www.topfashion.com.es]
Nike Fashion Shoes Roshe Run [www.decoration-links.com]
Venta Al Por Mayor Barata Zapatos Adidas ZX 750 [www.freight-forwarders-f

Přečíst zbytek komentáře...

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund