Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 61 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Mé krvavé a utajené peklo (časopis LuckyStar)

Autor: Blizi - Pátek, 04.01. 2008 - 09:47:49
Téma: Sebepoškozování

Poprvé si své ruce pořezala, když se vrátila z nepovedeného rande. Zjistila, že pohled na sršící krev ji uklidňuje víc než panák vodky.

"Asi nikdy by mě nenapadlo, že budu pravidelně končit s pohmožděninami v nemocnici, že budu schopná pravidelně si rozřezávat předloktí, rozbíhat se hlavou proti betonové zdi…, tvrdí osmadvacetiletá Natálie. Jenže asi mám tyhle sklony v sobě zakódované, nebo spíš jsem se získala výchovou. Vlastně hned v první třídě jsem si uvědomila, že jsem jiná než spolužáci. Nikoho jsem neznala, chtěla jsem se vrátit na venkov. Jenže naši mě záměrně poslali k babičce do Prahy, abych dostala nejlepší vzdělání. Asi si mysleli, že na vesnici by mě učili psát husím brkem…."

"Byla jsem zamlklá, snadno jsem se stala třídním otloukánkem. Nikdy jsem si nikde nestěžovala, třída by mě označila za donašeče a udělala mi ze života peklo. Babička mi podepisovala jen poznámky a vymýšlela pro mě tresty – dvě hodiny klečet v koutě na hrachu později vylepšila střepy z porcelánu, abych si prý uvědomila, že tutéž bolest způsobuji já jí…"

"Nerozuměla jsem tomu, dneska ale vím, že moje babička byla sadistka. A kdyby existovala nějaká linka bezpečí, byla bych pořád na drátě. Takhle jsem všechno snášela. Dokonce i to, když mě babi za trest přivázala na celou neděli k židli, abych ji nerušila. Když jsem se po osmi hodinách počurala, donutila mě v tom sedět přes noc. Druhý den jsem šla do školy jako by nic. Naši nic nezpozorovali, ona se před nimi tvářila jako babička z pohádky, já mlčela. Chvíli poté, co jsem oslavila patnáctné narozeniny, zemřela a já najednou zůstala v bytě sama. Začala jsem chodit v Praze na střední školu, naši mě už zpátky do svého života nechtěli…."

Zklamání z první lásky

"Když jsem se poprvé zamilovala, bylo mi šestnáct. On chodil o dva roky výš a byl idolem školy. Netrpěla jsem přehnaným sebevědomím, myslela jsem si, že jsem ošklivá, takže když mě pozval na rande, málem jsem omdlela. A neměla jsem na práci nic jiného, než to vyžvanit spolužačkám. Ty chtěly, aby se věnoval jim, takže mi objasnily, že o mě zájem nemá, že se vsadil se spolužáky že to bude právě on, kdo mě připraví o panenství… Tak dlouho do mě hučely, až mě umluvily a já se nechala přesvědčit, že nestojím za nic. Místo rande jsem zalezla do postele a snažila se zapomenout na bolest, která mě zevnitř úplně rozežírala. Nešlo to a já jsem si vzpomněla na bolest, kterou mi způsobovala babička. Vždycky ta fyzická přehlušila tu psychickou…"

"Zvedla jsem se z postele, došla do koupelny, našla starou břitvu a začala si zvolna přejíždět po předloktí. Vůbec nic jsem v první chvíli necítila, jen jsem fascinovaně zírala na pramínky krve, které začaly pomalu kapat na podlahu. Když jsem přestala šimrat po kůži a zajela hlouběji, bylo to, jako bych se probrala z transu. Bolest mě dokonale probrala. Pořád jsem si jen opakovala, že všechno bude dobré, stála jsem nad vanou a koukala na své ruce. Na toho kluka už jsem si vlastně ani nevzpomněla…"

Během docházky na střední školu Natálka začala pracovat na systému trestů. "Jen díky tomu jsem přežívala. Chtěla jsem zapomenout na bolest, nesnášela jsem výtky jakéhokoliv charakteru – takže když mě profesor před celou třídou zesměšnil kvůli neznalosti, doma jsem si jehlou propichovala chodidla, břitvu jsem používala téměř pravidelně, naučila jsem se mlátit hlavou o zeď. Vždy jsem se proti ní rozběhla a jako beran narazila. Několikrát se mi stalo, že jsem omdlela. A když jsem se probrala, vstala jsem a šla si to zopakovat. Měla jsem totiž silný pocit, že ze sebe vytluču všechny špatné vlastnosti, kvůli k terým se se mnou nikdo nebavil a kvůli kterým mě lidi ponižovali…"

Mimikry

Natálie musela změnit šatník. "Jasně, že jsem netoužila po tom, aby se na mě kdokoliv díval jako na exota, proto jsem všechny šrámy maskovala. Nechtěla jsem vysvětlovat své důvody. Začala jsem nosit roláky s dlouhým rukávem, černé kalhoty, oblíbila jsem si klobouky a sluneční brýle. I oči jsem skrývala, protože jsem věděla, že v nich mám vepsanou bolest a po soucitu jsem neprahla. Ani o prázdninách jsem se nesvlékala, tvrdila jsem, že pohled na nahá těla je neestetický. Lhala jsem. Taky jsem chodila za školu – to ve dnech, kdy jsem to se sebevýchovou přehnala."

Rodiče Natálky celou věc zjistili až o prázdninách po třetím ročníku. "Byla jsem u nich, v noci jsem dostala horečku, máma volala doktora, ten mě prohlédl a když viděl jizvy, zhrozil se. Vzal mámu stranou a ptal se jí, jestli mi neubližují a jestli o tom vědí. Chtěl volat policii, ale když viděl mámin šok, dal ji kontakt na psychiatra. Ona mě k němu chtěla odvést okamžitě, ale já ji vysvětlila, že bude lepší, když někoho takového začnu pravidelně navštěvovat v Praze. Zase se chytila na to, že v hlavním městě budou odborníci, kteří stoprocentně pochopí, co mi je… Nemusím dodávat, že následujících pár let jsem nikam nešla. Jen doma jsem při svých návštěvách lhala o tom, co se mnou dušezpytci provádějí."

Patent na bolest

Po maturitě, kterou Natálie zvládla bez větších šrámů, přišel podle jejich slov skutečný život. "Na vysokou se mi nechtělo, našla jsem si práci na půl úvazku jako asistentka v distribuční firmě, jiné jsem pomáhala s účetnictvím. Nechtěla jsem se příliš vázat, budování kariéry mě totiž nelákalo. Teprve v době, kdy jsem začala sama sebe život, jsem si uvědomila, jak malicherné starosti jsem na střední škole měla. Najednou jsem byla zničená z pravidelných porad, děsil mě každý telefon od šéfa, nenáviděla jsem okamžiky, kdy jsem kolem jeho kanceláře musela projít na záchod. Bála jsem se, že na mě zavolá a vynadá mi za práci, kterou jsem podle jeho názoru zkazila."

Natálie s nikým nechodila. "Neměla jsem důvod – on by chtěl, abych se před ním svlékla – na sex vždycky dojde a to já bych nemohla, tak jsem to raději neřešila. Navíc jsem věděla, že jsem ošklivá, takže ani zájem nebyl. Žila jsem si spokojeně podle svých představ, s nikým jsem se nemusela dělit o své sny a představy. Možná se někomu může zdát, že jsem byla osamělá, ale to není pravda. Já byla ve svém světě šťastná. Nikdy by mě nenapadlo chtít od života víc. Odmala jsem si byla jistá, že krásné věci potkávají jen krásné a chytré lidi, což já nebyla ani jedno, takže bylo jen správné, že jsem si nedělala přehnané iluze."

Mučení pro pokročilé

Rafinovanější způsoby sebetrýznění objevovala Natálka postupně. "Všimla jsem si, že třeba žiletky už na mě příliš nezabírají. Stejně tak jsem byla imunní proti jehlám, ale začal mě lákat oheň. Cítila jsem, že přesně ten by mě mohl dostatečně trestat za prohřešky, kterých jsem se dnes a denně dopouštěla. Problém byl v tom, že jsem netušila, jak se k němu dostat. Když pak došlo na mé předtuchy a šéf mě seřval za nějakou tabulku, na které prý závisela budoucnost firmy, věděla jsem, co udělám. Když jsem dorazila domů, rozžhavila jsem žehličku a přitiskla si ji na břicho. Málem jsem omdlela bolestí, ale pochopila jsem, že je to to pravé, co potřebuji. V kanceláři jsem si po nevydařené schůzce oplachovala předloktí vařící vodou tak dlouho, až mi naskákaly puchýřky. Doma jsem si pohrávala s kulmou, žehličkou nebo fénem. Stačí ho zapnout naplno a zaměřit na jediný bod na těle."

Natálka měla štěstí. Když se ve svých experimentech dostala k provazu, kterým se doma přiškrcovala, přijela po dlouhé době na návštěvu její matka. Poté, co uviděla dceru, okamžitě ji odvezla na psychiatrii. "Nějakou dobu jsem tam pobyla, pak mě pustili domů, prý jsem dostatečně motivovaná, zvýšila jsem si sebevědomí. Dál ambulantně docházím k psycholožce a snažím se v sobě najít zbytek sebeúcty. Třeba jednou budu žít normálně, ale i když jsem posledních pár měsíců v pohodě, občas si vzpomenu na bolest, která byla tak výrazná a všepohlcující. Myslím si, že každým řezem jsem se osvobozovala od všech nastřádaných komplexů. Netušila jsem, že to jde i jinak…"

 
Související odkazy
· Více o tématu Sebepoškozování
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Sebepoškozování:
Tipy na filmy

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Mé krvavé a utajené peklo (časopis LuckyStar)" | Přihlásit/Registrovat | 13 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Mé krvavé a utajené peklo (časopis LuckyStar) (Hodnocení: 1)
Od: Nadeje - Sobota, 05.01. 2008 - 12:13:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://nadeje.bloguje.cz
Drsný....to si nedokážu představit

Re: Mé krvavé a utajené peklo (časopis LuckyStar) (Hodnocení: 1)
Od: Traci333 - Úterý, 04.03. 2008 - 19:37:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Je mi teprve 16 a vim ze o zivote zatim nic nevim,ale na sto procent vim jak ti bylo a jak di doufam uz nikdy nebude. Dokazu se vcitit do jakyhkoliv problemu a taky nemam rdaa litost...

Re: Mé krvavé a utajené peklo (časopis LuckyStar) (Hodnocení: 1)
Od: zakbowden2 - Středa, 21.01. 2015 - 07:28:05
Onafhankelijke Zwitserse Replica Horloges [davidjoseph.blogruimte.nl] horlogemaker Breitling heeft onthuld een mooie evolutie van zijn Namaak Horloges [joyweb.nl] beroemde Transocean horloge die dit jaar in een zeer zuiver ontwerp van versie retourneert, drie verder breinld Rolex Replica [www.martinbotha.simpsite.nl] zonder knop kleine seconde met grote datum dubbel raam, dat de heren verleiden zal die de dames met haar zaak 38 mm. Met een voorkeur voor gevlochten stalen armband die is het volkomen eens met haar vintage look.

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Středa, 08.07. 2015 - 06:54:43
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
Louis Vuitton bags [www.cheaplouisvuittonbagso.com] louis vuitton [www.louisvuittonstore2015.com] Louis Vuitton Handbags outlet [www.louisvuittonnew-lv.com] Louis Vuitton Outlet [www.usalouisvuittonoutlet-store.com] LV outlet [www.louisvuittonsunglassess.net] Cheap Louis Vuitton Bags [www.cheaplouisvuitton-bagso.net] louis vuitton handbags [www.louisvuittonstore2013.com] http://www.louisvuitton-newlv.com [www.louisvuitton-newlv.com] Louis Vuitton Bags 2015 [www.louisvuitton-bags-2015.com] louis vuitton outlet [www.louisvuitton-lvpurses.com] LV Bags [www.cheaplvbags-top.net] Louis Vuitton Sunglasses [www.louisvuittonsunglassess.net] Cheap Louis Vuitton [www.cheaplouisvuitton-bagso.net] louis vuitton store [www.louisvuittonstore2013.com] new Louis Vuitton [www.louisvuitton-newlv.com] Nike Shoes On Sale [www.nikeoutlet-hot.com] Nike Outlet Online [www.nikeoutletstore-online.com] Air Max 90 [www.nikeairmax90classic.com] nike air max shoes store [www.nikeairmaxshoes-store.com] nike.com [www.nikeairmax90shoes.com] nike air max thea premium [www.nikeairmaxtheapremium.com] nike air max ltd [www.cheapnikeairmaxltd.com] http://www.nikeairmax1essential.com [www.nikeairmax1essential.com] Přečíst zbytek komentáře...

Re:lily-ya (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Čtvrtek, 16.07. 2015 - 08:38:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
kate spade outlet dresses [www.katespadeoutlet2015.net] Denmark flyknit roshe [www.rosherunflyknit.net] nike flyknit roshe run Australia [www.nikerosherunflyknit.com] michael kors outlet miromar [www.mkmichaelkorsfactoryoutlet.com] USA roshe run men [www.nikerosherunmens.com] michael michael kors or michael kors [www.2015michaelkorsbags.net] outlet coach bags [www.2015coachfactoryoutlet.com] coach tote [www.2015coachpurses.com] coach watch outlet [www.coachoutletnj.net] michael kors stores [www.michaelkors-mk.org] michael kors canvas handbags [www.mkmichaelkorshandbags.net] Order white huaraches [www.nikehuarachewhite.com] coach factory outlet bags [www.coachbags-onsale.net] kate spade noel handbag [www.katespadesurprisesale.com] roshe run flyknit Outlet Online [www.rosherunflyknit.net] black roshe run Low Cost [www.rosherunblack.net] nike roshe black China [www.rosherunblack.net] kate spade macdougal alley [www.katespadesurprisesale.com] shop michael kors outlet [www.2015michaelkorsbags.net] kate spade flip flops sale [www.katespadesaleuk.com] coach hobo bag [www.coachoutletnj.net] running coach [www.coach80off.com] UK nike free 5.0 trainer [www.nikefreetrainer50.net] nike free flyknit 3.0 Outlet Store [www.nikefree30flyknit.net] New Zealand nike free run [www.nike-freerun50.com] kate spade weekend [www.katespadecrossbody.com] michael kors booties [www.michaelkorsmkoutlet.org] macy michael kors watches [www.mkfactoryoutlet.net] coach outlet locations [www.coachoutletpromocode.com] Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Úterý, 28.07. 2015 - 07:34:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
[linlei0728] free trainer 5.0 [www.nikefreetrainer50.net]
nike air max [www.nikeairmaxshoes-store.com]
michael kors jet set [www.michaelkorsjetset.org]
nike roshes [www.roshes.net]
LV Bags [www.cheaplvbags-top.net]
http://www.mk-outletonline.org [www.mk-outletonline.org]
http://www.airmaxzero.org [www.airmaxzero.org]
roshes flyknit [www.roshes.in.net]
http://www.nikehuarachewhite.com [www.nikehuarachewhite.com]
nike air huarache white [www.nikehuarachewhite.com]
Louis Vuitton Bags [www.louisvuitton-lv.us.com]
nike air huarache black [www.nikehuaracheblack.com]
roshe run black [www.nikerosherunblack.net]
air max zero mens [www.nikeairmaxzero.org]
http://www.rosherunmen.org [www.rosherunmen.org]
air max zero women [www.airmaxzero.org]
http://www.usalouisvuittonoutlet-store.com [www.usalouisvuittonoutlet-store.com]
kate spade tote [www.katespadetotebags.com]
louis vuitton bags [www.louisvuitton-plazabags.com]
http://www.coachfactoryusa.net [www.coachfactoryusa.net]
michael kors outlet online [www.michaelkors-mk.org]
Louis Vuitton [www.louisvuitto

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Galerie - Bludina 2. (Hodnocení: 1)
Od: zuzuce - Pátek, 21.08. 2015 - 05:19:06
chanel bags [www.chanelhandbags.net.in],http://www.chanelhandbags.net.in/
softball bats [www.cheap-baseballbats.net],http://www.cheap-baseballbats.net/
nfl jerseys [www.cheapjerseys.us.org],http://www.cheapjerseys.us.org/
nfl jerseys [www.cheapjerseys.us.org],http://www.cheap-jerseys.us.org/
cheap jordan shoes [www.cheap-jordans.net],http://www.cheap-jordans.net/
michael kors [www.cheapmichaelkors.us.org],http://www.cheapmichaelkors.us.org/
nike shoes [www.cheap-nike-shoes.net],http://www.cheap-nike-shoes.net/
oakley sunglasses [www.cheapoakley.us.org],http://www.cheapoakley.us.org/
oakley sunglasses [www.cheapoakley.us.org],http://www.cheapoakleysunglasses.ar.com/
oakley sunglasses [www.cheapoakley.us.org],http://www.cheap-oakleysunglasses.in.net/
ray ban sunglasses [www.cheaprayban.com.co],http://www.cheaprayban.com.co/
discount shoes [www.cheapshoes.com.co],http://www.cheapshoes.com.co/
uggs outlet [www.cheap-uggboots.in.net],http://www.cheap-uggboots.in.net/
dre beats [www.beatsbydrdre.co.com],http://www.beatsbydrdre.co.com/
beats audio [www.beatsbydre.com.co],http://www.beatsbydre.com.co/
beats audio [www.beatsbydre.com.co],http://www.beats-by-dre.com.co/
beats audio [www.beatsbydre.com.co],http://www.beats-headphone.in.net/
bebe clothing [www.bebeclothing.net],http://www.bebeclothing.net/
bottega veneta [www.bottega.us],http://www.bottega.us/
burberry [www.burberrycanada.ca],http://www.burberrycanada.ca/
burberry outlet [www.burberry-handbags.us.org],http://www.burberry-handbags.us.org/
burberry outlet online [www.burberryoutlet.club],http://www.burberryoutlet.club/
burberry outlet online [www.burberryoutlet.club],http://www.burberryoutlet.me.uk/
burberry outlet [www.bu

Přečíst zbytek komentáře...

Re: the finest tends to make (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Pondělí, 21.09. 2015 - 09:30:18
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
sin0921 michael kors bags [www.2015michaelkorsbags.net]
michael kors [www.2015michaelkorsoutlet.net]
Air Jordan 11 Retro [www.airjordan11releasedate.com]
http://www.airjordan4cement.com [www.airjordan4cement.com]
air jordan 5 for sale [www.airjordan5forsale.com]
air max zero for sale [www.airmaxzero.net]
http://www.cheap-airjordanshoesforsale.com [www.cheap-airjordanshoesforsale.com]
Cheap Louis Vuitton [www.cheaplouisvuittonbagso.com]
Cheap Louis Vuitton Bags [www.cheaplouisvuitton-bagso.net]
Louis Vuitton Outlet [www.cheaplvbags-top.net]
cheap nike air max ltd [www.cheapnikeairmaxltd.com]
coach 80% off [www.coach80off.com]
coach bags [www.coachbags-onsale.net]
coach outlet factory [www.coachbagsoutletfactory.net]
coach bags on sale [www.coachbagssaleuk.com]
http://www.coachcouponcode.org [www.coachcouponcode.org]
coach factory outlet [www.coachfactoryusa.net]
coach outlet [www.coach-outletcoupons.com]
coach outlet store [www.coachoutlet-factorystore.org]
coach outlet store online [www.coachoutletnj.net]
http://www.coachoutletpromocode.com [www.coachoutletpromocode.com]
coach outlet online [www.coachoutletstoreinc.org]
http://www.coachoutletstoreny.com [www.coachoutletstoreny.com]
james harden shoes 2015 [www.jameshardenshoes.net]
kate spade outlet online [www.ka

Přečíst zbytek komentáře...

2#2 2#A%0'2!5F 2 thaijobcenter.com (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Úterý, 06.10. 2015 - 10:00:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
[linlei1006] coach outlet factory [www.coachoutlet-factorystore.org]
coach outlet store [www.coachoutletnj.net]
http://www.coachoutletpromocode.com [www.coachoutletpromocode.com]
http://www.coachoutletstoreinc.org [www.coachoutletstoreinc.org]
coach factory outlet [www.coachoutletstoreny.com]
james harden shoes [www.jameshardenshoes.net]
kate spade handbags outlet [www.katespade2015.org]
kate spade bags [www.katespadebagsus.com]
kate spade sale [www.katespadecheap.net]
katespade crossbody [www.katespadecrossbody.com]
http://www.katespade-diaperbag.net [www.katespade-diaperbag.net]
http://www.katespadefactory.org [www.katespadefactory.org]
kate spade purses [www.katespadehandbags-outlet.net]
kate spade diaper bag [www.katespade-newyork.net]
http://www.katespadeoutlet2015.net [www.katespadeoutlet2015.net]
kate spade outlet [www.katespade-outletonline.net]
http://www.katespadepursesus.org [www.katespadepursesus.org]
kate spade sale uk [www.katespadesaleuk.com]
kate spade surprise sale [www.katespadesurprisesale.com]
kate spade tote [www.katespadetotebags.com]
kate spade uk [www.katespadeukoutlet.com]
kate spade usa [www.katespade-usa.org]
http://www.louisvuitton-bags-

Přečíst zbytek komentáře...

2#2 2#A%0'2!5F 2 thaijobcenter.com (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Úterý, 06.10. 2015 - 10:00:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
[linlei1006] mk outlet [www.mkpurses2015.com]
cheap nike air max 90 [www.2015nikeairmax90.org]
nike air max thea mens [www.nike-airmaxthea.org]
http://www.nike-airmaxzero.org [www.nike-airmaxzero.org]
nike air max zero [www.nikeairmax-zero.com]
http://www.nike-kyrie1.net [www.nike-kyrie1.net]
kyrie irving 1 shoe [www.nikekyrie1shoes.com]
http://www.nikeruntheone.net [www.nikeruntheone.net]
http://www.nikeruntheone.com [www.nikeruntheone.com]
roshes floral [www.roshesshoes.com]
http://www.roshesshes.net [www.roshesshes.net]
coach outlet online [www.coachoutlet2015.net]
coach outlet store online [www.coachoutletstoreonline2015.com]
http://www.nikeflyknitracer.net [www.nikeflyknitracer.net]
flyknit racer oreo [www.flyknitracer.net]
flyknit lunar 3 [www.nikeflyknitlunar3.net]
http://www.flyknitlunar3.net [www.flyknitlunar3.net]
nike flyknit lunar 3 [www.nikeflyknitlunar.net]
http://www.nikejanoski.net [www.nikejanoski.net]
janoski max [www.janoskimax.net]
http://www.stefanjanoskimax.com [www.stefanjanoskimax.com]
nike flyknit racer oreo [www.nikeflyknitracer.org]
http://www.flyknitracer.org [www.flyknitracer.org]
nike waffle racer [www.stefanjanoskimax.net]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: MěKS Tišnov - listopad 2014 (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Pondělí, 12.10. 2015 - 10:14:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
chentingting10/12 http://www.nikehuarachewhite.com [www.nikehuarachewhite.com]
nike air huarache [www.nikehuarachewomens.com]
Nike Shoes On Sale [www.nikeoutlet-hot.com]
Nike Free [www.nikeoutletstore-online.com]
http://www.nikerosherunblack.net [www.nikerosherunblack.net]
roshe run flyknit [www.nikerosherunflyknit.com]
http://www.nikerosherunmens.com [www.nikerosherunmens.com]
nike roshe women [www.nikerosherunwomen.net]
james harden shoes [www.nikezoomruntheone.com]
nike zoom run the one [www.nikezoomruntheone.net]
roshe run black [www.rosherunblack.net]
nike roshe flyknit [www.rosherunflyknit.net]
nike roshe men [www.rosherunmen.org]
women roshe run [www.rosherunwomen.org]
roshes mens [www.roshes.net]
Louis Vuitton Outlet Online [www.usalouisvuittonoutlet-store.com]
Louis Vuitton Outlet Stores [www.usalouisvuittonoutlet-stores.com]
23isback release [www.23isbackrelease.net]
23 is back [www.23isbackreleasedate.org]
air max 90 hyperfuse red [www.airmax90-hyperfuse.net]
nike air max 90 hyperfuse [www.airmax90-hyperfuse.com]
http://www.airmax90-ice.com [www.airmax90-ice.com]
air max 90 [www.airmax90-ice.org]
air max zero for sale [www.airmax-zero.net]
Přečíst zbytek komentáře...

Michael Kors outlet (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Středa, 18.11. 2015 - 10:04:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
[linlei1118] air max 90 [www.airmax90-ice.com]
air max 90 ice [www.airmax90-ice.org]
http://www.airmax-zero.net [www.airmax-zero.net]
http://www.nike-airmaxzero.net [www.nike-airmaxzero.net]
coach bags [www.coachbags2015.net]
coach factory online [www.coachfactory2015.com]
coach factory outlet online [www.coachfactoryoutletonline2015.com]
coach handbags outlet [www.coachhandbags2015.org]
coach outlet [www.coachoutletonlineny.net]
coach outlet online [www.coachoutletstore2015.org]
coach purses outlet [www.coachpurses2015.com]
curry 1 shoes [www.curryoneshoes.org]
curry one shoes [www.curryoneshoes.net]
http://www.jameshardensneaker.org [www.jameshardensneaker.org]
james harden shoes 2015 [www.jameshardenshoes.org]
kobe 10 [www.kobe10sneaker.com]
kyrie irving 1 shoe [www.kyrie1shoes.net]
http://www.lebron13shoes.net [www.lebron13shoes.net]
michael kors online store [www.michaelkorsbags2015.net]
http://www.michaelkorshandbags2015.org [www.michaelkorshandbags2015.org]
michael kors outlet [www.2015michaelkorsoutlet.org]
http://www.michaelkorsoutletonline2015.org [www.michaelkorsoutletonline2015.org]
michael kors purses store [www.michaelkorspurses2015.net]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Mé krvavé a utajené peklo (časopis LuckyStar) (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Pondělí, 28.12. 2015 - 01:48:01
louis vuitton purses [www.louis-vuittonblackfriday.com] to miss calling asics gel [www.asics-gel.de] and designer handbags [www.handbagsoutlet.com.co] simply get cheap ray ban [www.rayban-sunglasses.us.org] a roshes [www.nikerosherun.us] new cellular phone.By its songs, michael kors bags [www.michael-kors-handbags.us.com] we find that fake rolex [www.rolexwatchesforsale.us.com] the true religion [www.truereligion-outlet.us.org] particular jerseys from china [www.cheapjerseys.com.co] Wireless headset uggs [www.uggsaustralia.com.co] meaning on groove dominate reaches new balance shoes [www.newbalance-outlet.org] set, typically giuseppe zanotti [www.giuseppezanotti.com.co] range reebok [www.reebok.com.de] not really great a michael kors outlet online [www.michaelkorsoutlet.ar.com] sense aspect, pandora [www.pulseras-pandora.com.es] visual bebe dresses [www.bebeclothing.in.net] appeal . data nike.com [www.nike-schoenen.co.nl] is okay nike free run [www.nikefree5.net] depicted, marc jacobs handbags [www.marcjacobs.us.com] 3 necklace abercrombie [www.abercrombie-fitchs.us.com] splitting longchamp taschen [www.longchamp.com.de] within converse outlet [www.converse.net.co] choose is also highly established, ones bcbg dresses [www.bcbg-dresses.com] spokesman includes plain and tommy hilfiger online shop [www.tommy-hilfiger.com.de] simple effect of nike.se [www.nike-skor.com.se] providing, does Přečíst zbytek komentáře...

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund