Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 61 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Poradna - sebepoškozování

Autor: Blizi - Středa, 09.09. 2009 - 09:23:48
Téma: Odborná pomoc

Linka bezpečí vydala nedávno zprávu o tom, s jakými problémy se na ni obracely děti v minulém roce. Ukázalo se, že sebepoškozování patří mezi témata, která se začala v dětských hovorech objevovat mnohem častěji než v roce předešlém - zatímco v roce 2007 se Linka bezpečí zabývala problémem sebepoškozování ve 133 telefonátech, v roce 2008 již jejich počet vzrostl na téměř 250 hovorů...

Nárůst telefonátů na Linku bezpečí nemusí přímo znamenat, že tendence k sebepoškozování dětí a dospívajících v celé společnosti rapidně roste. "Dáváme ho spíše do souvislosti s větší informovaností dětí a mládeže o sebepoškozování, resp. o možnosti obrátit se k nám o pomoc," říká psycholožka Linky bezpečí Mgr. Lucie Bukovská. Ze statistických údajů Linky bezpečí vyplývá, že sebepoškozování se týká dětí od jedenácti let až po osmnáctileté dospívající a objevuje se i u starších věkových kategorií. Nejčetnější je ale u čtrnácti-, patnácti a šestnáctiletých. Obecně platí, že častěji tímto způsobem řeší své problémy dívky než chlapci.

Co to je "sebepoškozování"?

Zjednodušeně řečeno jde o agresivní chování člověka, které není nasměrované proti někomu jinému, ale proti němu samotnému. Může jít například o pořezání se, popálení, předávkování léky, nedostatečné oblékání způsobující nemoci z prochladnutí... Podstatné pro sebepoškozování je, že toto sebezraňující chování se opakuje. Proč?

Co bývá příčinou sebepoškozování?

"Příčin sebepoškozování je většinou více - od prožití traumatické události v dětství, přes negativní dětské zkušenosti s pečujícími osobami, kdy se děti setkaly s jejich nezájmem a citovým chladem, až po syndrom zanedbávaného, týraného a zneužívaného dítěte," vyjmenovává některé příčiny Mgr. Lucie Bukovská. Také Mgr. Zuzana Ulbertová z Linky bezpečí považuje za nejrizikovější faktory vážná traumata zanechávající hlubokou stopu v dětské duši, jako je sexuální zneužívání, znásilnění, tělesné týrání a zanedbávání, citová deprivace, odloučení od rodičů či alkoholismus. Dalšími možnými příčinami způsobujícími sebepoškozující jednání je podle ní vážné zranění člověka, který se začne sebepoškozovat, smrt osoby jemu blízké, dlouhodobá šikana a nebo to, že se dítě/dospívající stalo svědkem domácího násilí.

Pokud se s těmito zážitky dítě/dospívající nedokáže vypořádat - je na ně samo a ony ho přerůstají a zahlcují, mohou se u něho objevit právě sebepoškozující sklony. "Ano, příčinou sebepoškozování pravděpodobně může být dětská samota a pocit, že s problémy, se kterými se děti setkávají, jim nemá kdo pomoci," domnívá se dětská psycholožka PhDr. Ilona Špaňhelová. Ve své praxi se setkává s dětmi, které přestože mají problémy, bojí se je ventilovat. "Chce to odvahu přiznat si problém. Rodiče, kamarádi i učitelé by měli zaregistrovat, že se něco s dítětem děje, a tak by mu mohli pomoct - rozhovorem, vysvětlením a nasměrováním, co dělat," zamýšlí se PhDr.. Ilona Špaňhelová nad tím, jak sebepoškozování čelit.

Fyzická bolest má přebýt psychické trápení

Děti a dospívající, kteří zažili některé z výše popsaných traumat, žijí v napětí a stresu. Někteří cítí úzkost, jiní hněv a vztek - a s těmito pocity se nedokáží vypořádat. Obvykle je nedokáží ani formulovat, protože se v rodině nenaučili, jak vyjadřovat svoje emoce, komunikace v dané rodině vázne, a výsledkem pak může být to, že nahromaděnou psychickou "bolest" se sebepoškozující snaží přebýt bolestí fyzickou, kterou způsobuje sám sobě. "Fyzická bolest obrazně rozpustí stres a úzkost a většině sebepoškozujících přináší úlevu. Mnozí tento stav popisují, jako by jim spadl obrovský balvan z hrudi a cítí se zase volní, schopní dýchat, schopní života," vysvětluje účinek fyzického sebezraňování Mgr. Zuzana Ulbertová. Jinými slovy řečeno, fyzická bolest je prostředkem, jak dosáhnout uvolnění a na chvíli uniknout tomu, co skutečně lidi se sebepoškozujícími sklony trápí.

Lék proti sebepoškozování?

Bohužel neexistuje žádná zázračná pilulka, jejíž spolknutí by nemoc zvanou sebepoškozování vyléčilo. Účinné uzdravení se je proces dlouhodobý, který vyžaduje podporu odborníka a celého okolí a sebepoškozující se jedinec musí sám chtít se této "závislosti" zbavit. PhDr. Ilona Špaňhelová jako první krok radí, že je důležité se s tímto svým problémem nejdřív někomu svěřit. "Rozebrat to se starším kamarádem, kterému důvěřuji - vždyť se ne nadarmo říká, že sdělený problém se stává polovičním problémem." Dále doporučuje více sportovat a hýbat se, neboť někdy fyzická aktivita pomůže dítěti vydat ze sebe všechny negativní pocity, které prožívá. "Nabízí se samozřejmě možnost zavolat na Linku bezpečí, kde je možné v anonymním rozhovoru zmapovat všechny možnosti pomoci v dané situaci, případně si (možná poprvé) o tomto svém trápení popovídat," doplňuje ji Mgr. Lucie Bukovská. "Pokud mají ve svém okolí dospělého, kterému důvěřují, tak i kontakt s ním může být prvním krokem účinného řešení jejich problému. Dobré je zamyslet se nad tím, ve kterých situacích k tomuto jednání dochází, co sebepoškozování předchází. Také zamyšlení nad chvílemi, kdy se jim povedlo se tomuto nutkání ubránit, co nebo kdo jim v tom pomohl, může být užitečné. Odborná pomoc ale v těchto případech zůstává jako nejúčinnější pomoc," dodává.

Mohou pomoci kamarádi?

Určitě ano, i když nemohou problém vyřešit, ale mohou k řešení přispět - už tím, že si všimnou, že se s jejich vrstevníkem něco dějem, že není ve své kůži, že se pravděpodobně něčím trápí. "Chce to nebýt povrchní, ale všimnout si reakce, chování, pohledu druhého. Bavit se s druhým, vytvářet s ním vztah. Někdy také pomáhá zapojit kamaráda do něčeho, aby se cítil užitečný, aby musel určitou dobu přemýšlet o něčem jiném a dělal něco pro někoho jiného," říká PhDr. Ilona Špaňhelová. Mgr. Lucie Bukovská s tím souhlasí a ještě doplňuje: "Vrstevníci by kamarádovi s tímto trápením měli pomoci tím, že problém společně pojmenují a upozorní ho, že jeho situace je opravdu vážná a že je třeba hledat pomoc. Odborná pomoc totiž zůstává nejúčinnějším lékem proti sebepoškozování."

Prevence je možná!

Lepší než řešit důsledky určitého negativního chování a jednání je takzvaná prevence, neboli způsob předcházení těmto negativním jevům. Také sebepoškozování lze předcházet. Jak? To ve čtyřech bodech shrnuje Mgr. Zuzana Ulbertová:

1. Preventivně působí osvěta, respektive odtabuizování tématu.S dospívajícími je třeba na toto téma diskutovat.

2. Je potřeba podporovat a rozvíjet otevřenou komunikaci v rodině, schopnost mluvit o svých pocitech, umět je vyjadřovat, ventilovat a vybít, pokud jsou nepříjemné a negativní (třeba sportem, křikem, rozcupováním papíru).

3. Je třeba naučit se přistupovat k problémům čelem a konstruktivně (nikoliv sebedestruktivně) je řešit.

4. Dospívající by se měli naučit bránit si svoje hranice a uvědomovat si, co ještě chtějí a co již ne.

Převzato z www.rozhlas.cz. Původní článek ZDE

 
Související odkazy
· Více o tématu Odborná pomoc
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Odborná pomoc:
Kvůli sobě nebo ostatním?

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Poradna - sebepoškozování" | Přihlásit/Registrovat | 11 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Naděje umírá poslední (Hodnocení: 1)
Od: frontier - Úterý, 22.07. 2014 - 08:39:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
A federal jury on Monday found a friend of Boston Marathon bombing suspect Dzhokhar Tsarnaev guilty of obstructing the investigation into the 2013 attack.

Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com]

The jury found Azamat Tazhayakov guilty of obstructing justice and conspiring to obstruct justice,

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com]

in connection with the removal of a backpack with potential evidence from Tsarnaev's dorm room after the bombings.

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com]

Jurors indicated in a verdict questionnaire that they didn't believe a separate allegation -- involving the removal of a laptop computer from the same dorm room -- amounted to obstruction or conspiracy.But his attorneys said they'll appeal the verdict,

Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com]

maintaining that a different defendant was the one who removed the backpack and put it into a garbage bin,

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com]

and that the jury was under pressure by a community upset by the bombings to find Tazhayakov guilty."He never took a backpack out of the dormitory. ... We will certainly push that the evidence,

Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com]

and my client's intent did not match up with the actions of the case," Tazhayakov attorney Mathew Myers told reporters Monday.Sentencing for Tazhayakov,

Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com]

who could get up to 25 years in prison,

Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com]

is scheduled for October. The verdict came in the first trial related to the April 15, 2013, bombings that killed three people and injured more than 200 others.Tazhayakov's mother wept loudly in court when the verdict was read.

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com]

Tazhayakov spoke briefly to his parents before he was escorted out of the courtroom.Prosecutors accused Tazhayakov and his roommate,

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com]

fellow Kazakh national Dias Kadyrbayev,

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com]

of trying to protect Tsarnaev three days after the bombings by removing a backpack and a laptop from Tsarnaev's dorm room at the University of Massachusetts Dartmouth, which Tazhayakov also attended.

Louis Vuitton [www.coachfactoryoutletonlinesius.com/"title="Coach Handbags Outlet">Coach Handbags Outlet

Prosecutors alleged that Kadyrbayev and Tazhayakov took the

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: owiqweuw - Středa, 10.12. 2014 - 08:44:23

http://www.airshoeclub.com/ [www.airshoeclub.com] Nike Air Max [www.airshoeclub.com], nike Free Run [www.airshoeclub.com], Nike Air Max 90 [www.airshoeclub.com], Nike air max Black Friday [www.airshoeclub.com]
http://www.shoeflysell.com/ [www.shoeflysell.com] nike air max 2014 [www.shoeflysell.com], nike free run [www.shoeflysell.com], retro air jordan [www.shoeflysell.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Nike Free Run Black Friday [www.shoeflysell.com]
http://www.winshoesair.com [www.winshoesair.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com],r etro air Jordan shoes [www.winshoesair.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jordan Shoes Christmas [www.winshoesair.com]
http://www.ukairshoesale.com/ [www.ukairshoesale.com] Nike air max [www.ukairshoesale.com], Air Jordan shoes [www.ukairshoesale.com], Nike Free Run [www.ukairshoesale.com], Nike Shox [www.ukairshoesale.com]
http://www.sportrunshoesale.com/ [www.sportrunshoesale.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], nike air max mens [www.sportrunshoesale.com], Nike Free Run Christmas [www.sportrunshoesale.com]
http://www.maxrunshoesaol.com/ [www.maxrunshoesaol.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], retro air Jordan shoes [www.maxrunshoesaol.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jor

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: zakbowden2 - Úterý, 20.01. 2015 - 10:23:44
These Oyster Perpetual Replica Watches [mohsinkhan.ucoz.co.uk] are accompanied by a massive link 904L steel Oyster bracelet ensuring a Rolex Replica [tracychandler.mycylex.co.uk] high level of security and comfort to wear. It is equipped with a bracelet clasp clasp designed by Rolex. The hublot big bang replica [susanfraser8.wix.com] dial red grape (wine lie) version is particularly attractive. As much for men as for women. However, if you want a more traditional model, the dial steel version is a wiser choice. Note the emergence for the first time on a dial Rolex of double indexes at 3, 6 and 9 o'clock.

daigege (Hodnocení: 1)
Od: daigege2 - Pátek, 31.07. 2015 - 10:03:36
20150801daigege

coach outlet online [www.coach--outlet.com.co]

michael kors handbags [www.michael-korshandbags.com.co]

pandora jewelry [www.pandoracharms.com.co]

pandora charms 2015 [www.pandoracharms.com.co]

louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

coach outlet [www.coachoutletstoreonline.com.so]

michael kors outlet online [www.michael--korsoutlet.net.co]

chanel bags [chanelbags.outoff.com.co]

sac longchamp [www.saclongchamp-solde.fr]

pandora outlet [www.pandorajewelryoutlet.name]

true religion outlet [truereligionoutlet.highshop.net]

hollister clothing store [www.hollisterclothing-store.net]

borse louis vuitton [www.louisvuitton-borse.it]

christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]

gucci uk [www.gucciuk.me.uk]

ray ban sunglasses [raybansunglasses.coolsky.cc]

ed hardy [www.edhardyukclothing.me.uk]

oakley sunglasses [oakleysunglasses.coolsky.cc]

kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com.co]

louis vuitton pas cher [www.louisvuitton-sac-pascher.fr]

nike blazer low [www.nike-blazerlow.fr]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Sobota, 17.10. 2015 - 05:44:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
sujuan10.17 michael kors online outlet [www.michaelkorsoutletstore.date]
http://www.cheaplouisvuitton-bagso.net [www.cheaplouisvuitton-bagso.net]
http://www.katespadetotebags.com [www.katespadetotebags.com]
nike Air Max [www.nikeairmax90classic.com]
Louis Vuitton clutch purse [www.louisvuittonclutchs.com]
http://www.nikeairmaxtheapremium.com [www.nikeairmaxtheapremium.com]
kate spade outlet [www.katespade-usa.org]
http://www.michaelkorsmkwallet.com [www.michaelkorsmkwallet.com]
michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstore.date]
Cheap Louis Vuitton [www.cheaplouisvuittonbagso.com]
nike free trainer [www.nikefreetrainer50.net]
nike air max thea womens [www.nikeairmaxthea.net]
Louis Vuitton Outlet [www.cheaplouisvuitton-bagso.net]
air jordan [www.airjordan5forsale.com]
michael kors jet set bags [www.michaelkorsjetset.org]
coach outlet [www.2015coachoutlet.com]
air max zero for sale [www.airmaxzero.net]
air jordan shoes for sale [www.cheap-airjordanshoesforsale.com]
michael kors outlet online [www.michaelkorsmkoutlet.org]
coach bags salet [www.coachbags-onsale.net]
louis vuitton [www.louisvuittonsunglassess.net]
http://www.katespade-outletonline.net [www.katespade-outletonline.net]

Přečíst zbytek komentáře...

beats by dre sale (Hodnocení: 1)
Od: redclnaj2017 - Čtvrtek, 19.11. 2015 - 10:46:01
christian louboutin sale [www.christianlouboutin-sale.com] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-sale.com] red bottom shoes [www.christianlouboutin-sale.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutin-sale.com] christian louboutin outlet [www.christianlouboutin-sale.com] christian louboutin shoes [www.christianlouboutin-sale.com] christian louboutin pumps [www.christianlouboutinsoutletstoresale.com] red bottom shoes [www.christianlouboutin-sale.com] nike factory outlet [www.nikeoutletdiscountonlinestore.com] nike outlet [www.nikeoutletdiscountonlinestore.com] cheap nike shoes [www.nikeoutletdiscountonlinestore.com] nike outlet [www.nikeoutletdiscountonlinestore.com] nike shoes on sale [www.nikeoutletdiscountonlinestore.com] nike sale [www.nikeoutletdiscountonlinestore.com] cheap jordans for sale [www.nikeshoesoutletclearancestore.com] cheap jordans [www.nikeshoesoutletclearancestore.com] jordans for cheap [www.nikeshoesoutletclearancestore.com] jordans for sale [www.nikeshoesoutletclearancestore.com] cheap jordan shoes [www.jordans11cheaponsales.com] new jordans [www.jordans11cheaponsales.com] jordans on sale [www.jordans11cheaponsales.com] retro jordans [www.jordans11cheaponsales.com] cheap jordans [www.nikeshoesoutletclearancestore.com] Přečíst zbytek komentáře...

Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Pondělí, 28.12. 2015 - 01:43:48

all to provide uggaustralia.com [www.uggsoutlet.com.co] a lululemon outlet [www.yoga-pants.net.co] exceptional susceptibility coach black friday [www.thejoreseproject.com] most hermes bags [www.hermesbags.jp.net] indicate huaraches [www.air-huarache.co.uk] an toms shoes outlet [www.toms--outlet.com.co] individual microphone salvatore ferragamo [www.salvatoreferragamo.in.net] stand, marvelous new balance store [www.newbalance-shoes.org] sound experience prada [www.prada.com.de] minimize method nike outlet [www.nike-shoes-canada.ca] so as michael kors outlet [www.cheapmichaelkors.us.org] the user's refers to softball bats [www.softball-bats.us] as, in a tiffany and co [www.tiffany-andco.com.au] noisy gucci outlet [www.guccishoes.in.net] setting, michaelkors.com [www.michael-kors-outlet-online.us.org] may additionally polo ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutletonline.in.net] be sure the very good mont blanc pens [www.montblanc--pens.in.net] quality in addition aftereffect of pandora bracelets [www.pandorajewelry.top] the ray bans [www.raybanwayfarer.in.net] call, pandora jewellery [www.pandorajewellery.com.au] to enable juicy couture [www.juicycoutureoutlet.net.co] the burberry handbags [www.burberry-outletstore.net] owner applications the iphone tiffany und co [www.tiffany-und-co.de] to find tiffany and co [www.tiffany-andco.com.au] out louis vuitton [www.louisvuitton-outlet.c

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: Seslichat - Čtvrtek, 07.04. 2016 - 21:12:34
This beautiful, and useful information for lessons that you taught us to thank you very much for. You did such a beautiful paylasimlar. We know a very nice advantage of these shares. Such Kuželka issues continued to expect every time. Thank you so much. You have a good thing.

Sesli Chat [www.ne-nerede.com]

ne-nerede [www.ne-nerede.net] nenerede [www.ne-nerede.eu] bonibon [www.bonibon.eu] speakychat [www.speakychat.eu] sesliduy [www.duy-sesli.com] sesliduy [www.duy-sesli.com] sesliduy [www.duy-sesli.com] sesliduy [www.duy-sesli.com] seslichat [www.seslichat24.com] seslichat [www.seslichat24.com] seslichat [www.seslichat24.com] sesli sohbet [www.sesli-sohbet.de] seslisohbet [www.sesli-sohbet.eu] seslichat [www.seslichat24.com] seslisayfam [www.seslisayfam.de] seslisayfam [www.seslisayfam.de] seslisayfam [www.seslisayfam.de] seslisayfam [www.seslisayfam.de] seslisayfam [www.seslisayfam.de] seslicevher [www.sesli-cevher.com] seslisayfam [www.seslisayfam.de] seslicevher [www.sesli-cevher.com] seslicevher [www.sesli-cevher.com] sesli dunya [www.sesli-dunya.biz] seslidunya [www.sesli-dunya.com] sesli dünya [www.sesli-dunya.net] Přečíst zbytek komentáře...


Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: coachoutlet - Sobota, 21.01. 2017 - 03:56:36
http://tophandbagshoppe.com [tophandbagshoppe.com]

http://www.luxwatchesplazas.com [www.luxwatchesplazas.com]

http://www.luxwatchesshoppe.com [www.luxwatchesshoppe.com]

http://www.luxwatchesmart.com [www.luxwatchesmart.com]

http://www.luxwatchesonline.com [www.luxwatchesonline.com]

http://www.luxwatchesonsale.com [www.luxwatchesonsale.com]

http://www.luxwatchesstore.com [www.luxwatchesstore.com]

http://www.luxwatchesmall.com [www.luxwatchesmall.com]

http://www.luxwatchescenter.com [www.luxwatchescenter.com]

http://www.luxwatchesstar.com [www.luxwatchesstar.com]

http://www.luxwatchesboutique.com [www.luxwatchesboutique.com]

http://www.saletopbagonline.com [www.saletopbagonline.com]

http://salehotbagonline.com [salehotbagonline.com]

http://salebagonlinehot.com [salebagonlinehot.com]

http://topbagssalehot.com [topbagssalehot.com]

http://topbagsalehot.com [topbagsalehot.com]

http://topsalebaghot.com [topsalebaghot.com]

http://topsalebagshot.com [topsalebagshot.com]

http://saleonlinebag.com [saleonlinebag.com]

http://saleonlinebags.com [saleonlinebags.com]

http://salebagshotstore.com [salebagshotstore.com]

http://salebaghotstore.com [salebaghotstore.com]

http://salestorebaghot.com [salestorebaghot.com]

http://saleshopbagshot.com [saleshopbagshot.com]

http://salestorebagshot.com [salestorebagshot.com]

http://salestorebags.com [salestorebags.com]
Přečíst zbytek komentáře...


Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: xiaoyang - Úterý, 14.02. 2017 - 07:30:58
20170214yxj

fitflop outlet [www.fitflopoutletonline-inc.com]

celine bags [www.celine-bag-outlet.com]

nike outlet [www.nikeoutlet-stores.com]

louboutin shoes [www.louboutin-shoes.us.com]

michael kors outlet clearance [www.michaelkors-outlet.site]

ugg boots on sale 70 [www.uggbootsclearance.net.co]

under armour basketball shoes [www.underarmouroutletclearance.com]

christian louboutin shoes [www.louboutin-shoes.us.com]

jordan 6 [www.airjordan-retro6.com]

guess factory [www.guess-factory.in.net]

tiffany [www.outlet-tiffany.in.net]

coach handbags online outlet [www.coach-handbags-online-outlet.com]

guess [www.guess-factory.in.net]

hermes belt [www.hermesbagsbeltoutlet.com]

nike store [www.nike--outlet.net]

new balance [www.new-balance--outlet.com]

nike high heels online [www.nikehighheelsonline4u.com]

canada goose sale [www.canada-goose-jackets.name]

coach purses [www.coach-purses.in.net]

coach purses outlet [www.cheapcoachpursesoutletwebsite.com]

oakley sunglasses [www.oakleyvaultsunglasses.name]

2016 michael kors outlet [www.2016michaelkorsoutlet.com]

new balance outlet store [www.newbalance-outletstore.com]

michael kors sale [www.michaelkors-handbags.name]

coach handbags outlet [www.cheapcoachoutletwebsite.com]

polo outlet [www.ralphlaurenoutlet--online.com]Přečíst zbytek komentáře...


Re: Poradna - sebepoškozování (Hodnocení: 1)
Od: ypMs - Středa, 29.03. 2017 - 11:12:42

Air Max 90 [www.nikeair-maxoutletstore.us]

Nike Air 90 [www.nikefactorystoreol.com]

Pandora Store [www.pandoraolstore.com]

Adidas Shoes Discount Marketplace [www.adnmdstsaleo.com]

louboutin heels [christianlouboutinfrsale.com]

Nike Zapatos [www.zapatosdenikesp.biz]

adidas store [www.adidasshoesdiscountos.us]

Hogan Outlet [www.hoganoutletscarpeol.com]

Moncler Jackets Discount Marketplace [www.monclersaleol.top]

abercrombie and fitch store [abercrombiespstore.us]

Canada Goose Womens Coats [www.canadagooseosal.top]

toms sale [www.tomsonsaleo.online]

Nike Air Women [www.nikestoreolsale.com]

Air Nike [www.schuhnikeairde.com]

Nike Air Pas Cher [www.nikeairpaschero.com]

Moncler Sale [www.monclerstoreofficialoutlet.com]

newest lebron shoes [lebrons11sale.us]

Nike Air Jordan 11 [www.jordans11retros.us]

Uggs For Cheap [genuinbootsale.us]

ADIDAS NMD SALE ON LINE [www.adidasnmdsaleo.top]

Jordan Store [www.jordanstoreoutleto.us]

Oakley Sunglasses Cheap [www.glassesaleol.top]

Přečíst zbytek komentáře...


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund