Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 77 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Teenageři závislí na internetu mají sklony k sebezraňování

Autor: Blizi - Úterý, 03.08. 2010 - 16:03:42
Téma: Sebepoškozování

Píchají si pod kůži špendlíky, pálí se, škrábou do krve, vytrhávají si vlasy... Čínští a australští vědci zkoumali šestnáct set dětí a jejich sklony k sebezraňování a zjistili jednoznačnou souvislost mezi tímto patologickým chováním a závislostí na internetu.

Proč mají děti tendenci si samy ubližovat? Psychologové sledovali velkou skupinu teenagerů ve věku 13 až 18 let z čínské provincie Guandong. Podrobili ji také testu závislosti na internetu. Přinejmenším mírnou závislostí na síti trpělo každé desáté z 1618 sledovaných dětí, zveřejnili vědci v časopise Injury Prevence. Jedno procento dětí pak bylo závislé těžce, informovala agentura Reuters s tím, že u závislých potvrdila sledování výrazně častější výskyt sebepoškozování.

Závislost na internetu byla už v půlce 90. let označena jako duševní porucha, má podobné příznaky jako třeba alkoholismus nebo gamblerství. Odborníci internetovou závislost popisují jako pocity úzkosti, nervozitu a náladovost v době, kdy závislý není on-line. Příznaky odeznívají, když se člověk k síti opět připojí. Není-li závislý právě on-line, tak o tom sní, připomíná Reuters.

Silná a jednoznačná souvislost

U závislých dětí odhalili psychologové až pětkrát častější výskyt sebepoškozování - udělaly to šest- a vícekrát za posledních šest měsíců. Výsledky studie podle autorů ukázaly „silnou a jednoznačnou“ souvislost, zvlášť když do sledovaných příčin sebepoškozování zahrnuli vědci také deprese, špatné rodinné zázemí a stresující události (smrt blízkého, rozvod rodičů a podobně).

„S obrovským rozšířením přístupu k internetu v asijských zemích v posledních letech se závislost na něm stává stále častější duševní nemocí adolescentů," píší vědci ve své zprávě. A dodávají: "Přímou souvislost mezi závislostí na intenetu a dalšími psychickými nemocemi dokládá mnoho dalších studií."

Převzato z portálu Tyden.cz

A co vy? Cítíte se závislí na internetu?

 
Související odkazy
· Více o tématu Sebepoškozování
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Sebepoškozování:
Tipy na filmy

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund