Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 61 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Moje zkušenost

Autor: Anonym - Neděle, 03.02. 2013 - 13:01:09
Téma: Vaše tvorba

Ahoj, objevila jsem tuhle stránku a po prolédnutí jsem se rozhodla přispět se svou troškou do mlýna. Proč ? Protože sebepoškozování je mi velmi blízké a jsem si vědoma toho, co to pro lidi, kteří to dělají znamená.

Sama jsem s tím poprvé začala ve 12ti letech. Teď je mi 21. Tenkrát jsem o sebepoškozování netušila zhola nic, tenkrát jsem se chtěla zabít. Ale neměla jsem na to dost odvahy a tak jsem zkončila jen u ,,říznutí,, a objevila tak poprvé ten pocit, kdy fyzická bolest přehluší tu psychickou.

Důvodem byla moje matka a její ,,šikana,, nerada bych to popisovala do detailu, ale můžu říct jen to, že to bylo něco tak hrozného, že to ve mě nechalo stopy a navíc mě to přivedlo právě k sebepoškozování.

Krom pár menších ,,ran,, jsem si způsobila i jizvy, kterých se už nezbavím. Když jsem si poprvé do ruky vyřezala jisté ,,heslo,, které mělo vyjádřit jak se cítím, tak jsem si uvědomila, že to je problém. Bránit se tomu bylo velmi těžké po tolika letech, ale rozhodla jsem se, že nechci aby se to opakovalo, protože jsem několik měsíců musela skrývat šrámy a jizvy mám do dnes.

Dala jsem si ,,od toho,, pohov a i když to nebylo snadné, dalo se to zvládnout. Člověk si prostě musí neustále připomínat, že to nesmí udělat. Samořejmě byly a jsou chvíle, kdy nemyslím na nic jiného než na to, že se chci říznout, ale snažím se to vždy nějak zahnat nebo zaplašit jinou aktivitu.

Bohužel tento týden se mi to nepovedlo. Ovlivněná alkoholem na párty jsem se řízla. Sbírala jsem střepy z rozbitého nádobí a jak jsem je tak měla v ruce a seděla tam, opilá, pohrávala si s nima a najednou jsem to nedokázala přemoci ... byla to absolutní fascinace těmi střepy a já s tím právě kvůli alkoholu nedokázala bojovat. Bohužel mě někdo na kom mi záleží viděl a asi to nevzal moc dobře.

I proto jsem dnes tady, chtěla jsem si o svém ,,problému,, zjitit něco trochu ,,odbornějšího. A jsem ráda, že jsem to udělala, protože jsou tu opravdu zajímavé věci.

Je mi moc líto, že většina lidí kolem ,,nás,, nemá tušení proč si někdo ubližuje a takového člověka hned odsoudí. Je mi líto, že se nikdo nezeptá - ,,Proč?" ... ale možná i podle toho se poznají lidé, které má cenu držet ve své blízkosti ...

Chtěla bych všem říct, že se to dá zvládnout a že člověk musí chtít. Jak jsem si ověřila tento týden, nedá se to zvládnout vždy, protože je to něco, co v sobě člověk prostě má a jednou se to zase objeví, ale já jsem to vydržela skoro dva roky a jsem ráda alespoň za to.

Držím palce všem, kdo se rozhodnou zkoncovat s bolestí a to jak fyzickou tak tou psychickou :)

L.

 
Související odkazy
· Více o tématu Vaše tvorba
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Vaše tvorba:
Žiletka

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund