Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 57 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Přestat není tak lehké..

Autor: Trew - Čtvrtek, 04.04. 2013 - 20:27:32
Téma: Vaše tvorba

Sedím a vzpomínám na začátky. Tečou mi slzy když si vzpomenu na moje první říznutí..Na začátky toho proklatýho hnusu se kterým sem před půl rokem začala.

Bylo po prázdninách, úžasný zážitky, potkala sem spoustu nových lidí a byla sem moc ráda za to co jsem s nimi prožila. Prázdniny skončili a s nimi odešli i ty lidi se kterými sem se setkala, bohužel..Ztratila sem úžasnou kamarádku, prostě to přátelství nějak zmizelo.Neměla na mě čas. To byl pro mě první impuls k tomu abych sama sobě něco udělala..

Nevím proč mě to napadlo, seděla sem na lavičce, v kapse sirky..Zapalovala sem jednu za druhou a pálila si je o zápěstí. Krabička sirek najednou prázdná? Říkala sem si cože? To přeci neni možný, celý zápěstí sem měla popálený a 3 milimetrové jizvičky mi pokrývaly kůži. Nebrala sem to nějak vážně, prostě jsem to udělala. Jenom malý jizvičky a nic víc. Udělali se mi tam strupy a ty sem furt slupovala a slupovala až z nich mám odporné fialové jizvy. "Jenom" od sirek. Tohle krátké období pálení o sebe sirky nějak pominulo.

Uběhlo pár měsíců, bylo po Vánocích. Nic se mi nedařilo, ve škole sem propadala, s mámou jsem si nerozuměla, tátu nevídala. Kamarádi? Ti tu pro mě byli, ale nějak si nevšímali toho že se mi na rukou objevují malé jizvy, škrábance, nebo popáleniny. Spíš se tomu smáli, nějak to neřešili. Mě to bylo nějak jedno. Ve škole sem byla veselá, dělala kraviny, furt se smála a bavila sem se jako každá jiná holka. Ale pokaždý když sem přišla domů, nebo se šla sama projít, seděla v parku na lavičce, sedla si k počítači, tak to na mě dolehlo. Pustila sem si do uší písničky a už mi bylo zase mizerně, jako tenkrát..Když skončili prázdniny a začala škola. Občas mě z toho všeho hnusu kolem muzika vysvobodila, ale spíš to bylo horší. Zaposlouchala sem se do textů a už to šlo z kopce. Když máma byla doma, zamkla sem se v koupelně a vzala do ruky žiletku. Chvíli sem na ní koukala a pak mě to napadlo, řízla sem se..Nejdřív jedna malá čárka, potom druhá a třetí..Nakonec sem měla levé zápěstí celé od krve a posázené řeznými ranami. Kapesníky sem všechno uklidila..A dělala znovu jakoby nic.

Není nad ten pocit když vám kůží projíždí žiletka, cítíte tak neskutečně nádherný pocit, nic vás nesere, zapomenete úplně na všechno a soustředíte se jenom na to jak moc hluboko říznete a kam posadíte další "čárku". Udělal jsem to poprvé a už sem věděla že bude problém. Ten pocit se prostě nedá popsat, ten kdo zažil to..jak mu žiletka projíždí kůží a za ní teče malý čůrek krve..Ví o čem mluvím. To už mi bylo 15. Rány na levačce se zahojili, a zbyly po nich jenom malé tenké jizvičky které ani nebyly pomalu vidět. Na zahojenou ruku po nějakých 14ti dnech sem zase "ozdobila" desítky řezanci. Od té doby, co jsem to udělala po druhé, nosím žiletku schovanou v krytu telefonu. Nevyndavám jí..Telefon nosim většinou u sebe takže mám mojí malou sviňskou kamarádku stále u sebe. Máma mým rukám nevěnuje nějak extra pozornost, takže sem se ani nebála že by si toho všimla. Doma, i přestože bylo horko jsem nosila mikiny aby si mých rukou nevšimla. Po třetí, když se mi opět ruka zahojila, sem to udělala znovu..

Nebudu tu popisovat proč, to by bylo na dýl. Problémy doma, ve škole se nedařilo..Co se týče známek. Každý má své problémy a vypořádá se s nim jinak. Jediný co mě netrápilo byli kluci, ty mi byli vždycky nějak jedno. Odmítala sem je a odmítám dál. Vztahy, i když se jim v mých 15ti letech ještě pořádně tak říkat nedá, mě prostě nebrali a ještě pořád nějak neberou. Před kamarády a hlavně ve škole sem byla uplně jiná než když sem byla sama.. Každý týden, nebo 14 dní..

Podle toho jak moc sem měla ruku pořezanou..Sem řezala znova a znova. Jizvy přibývají a přibývají, kůže na levačce je čím dál tím zničenější. Různé ornamenty a znaky..Loga kapel a jména lidí..co jsem si tam vyřezávala už asi nikdy nezmizí..Už od začátku sem začala nosit velké množství náramků, nejdřív kvůli tomu že se mi to líbilo, potom sem zjistila že to byl vlastně dobrý nápad začít plést bavlněné ozdoby na ruku aby mi zakryly jizvy a krvavé rány. Přesto že i přes náramky jsou jizvy a rány vidět, ostatním to bylo nějak jedno a jsem za to jedině ráda. Levačka už byla plná jizev, (mluvím pořád jenom o zápěstí) a rány už se mi do místa pod náramky (tak aby nebyli tolik vidět) prostě už nevešli. Přešla jsem na pravou ruku. Nejdřív pár čárek do loketní jamky, potom znovu na levou ruku. Asi před týdnem sem seděla na posteli, na stole příborový nůž a zapalovač. Nenapadlo mě nic jinýho než nažhavit nůž a přikládat si ho na ruku. Kromě roztahování uší a píchání piercingů sem ještě větší bolest nezažila. Ale bolelo to krásně, pokaždý když jsem zvedla nůž od popálené a rozškvařené kůže sem se tak slastně usmála jakože to mám za sebou a můžu opět pokračovat. Nakonec sem skončila asi po půl hodině s 12ti podlouhlými oválnými puchýři na pravačce. Myslela jsem si že za chvíli splasknou ale ne.

Druhý den sem se vzbudila a na ruce 0,5cm vystouplé puchýře přes celé zápěstí. Propíchala sem je. Další tři dny se mi tvořili puchýře dál a dál, píchala sem je dál a dál. Teď už mám na ruce jenom 2mm tlusté čárky některé větší jiné zase ještě trochu živé. Zase, když sem měla potřebu si něco udělat, sem sloupávala stroupky a rány si trhala, srůstající kůži sem tahala od sebe aby se mi rány nehojili a bolelo a svědilo mě to ještě víc. Pravačku jsem měla znetvořenou a nebylo místo, a levačka ještě nebyla pořádně zahojená od minulého zákroku s žiletkou. Na ruce jsem se vždycky řezala svisle směrem k prstům. Tak sem si řekla že když není místo tak rozřežu i ty rány které nejsou zahojené, pořežu je vodorovně a udělala sem si na ruce kostkovanou mříž..

Je to otřesný. Radši si tohle nebudu číst ani zpátky. Gramatických chyb si nevšímejte..Jednou přišlo období kdy jsem dávala pěstí do zdi a drtila si klouby o omítku. Trhala si vlasy nebo dokonce řasy. Nehty si kousala do krve..Škrábala sem se nehty do kůže nebo se štípala a dělala si modřiny. S puchýři na pravačce a s krvavou "mříží" na levačce už vážně nebylo místo, a jiné části těla jako hrudník, břicho nebo stehna si ničit nechci. Začala sem hladovět. Dřív, jsem byla zvyklá jíst opravdu hodně, i přes to že mám 170cm tak mám 50kg ale byla sem schopná sníst až 8 porcí denně, dvakrát až třikrát oběd. 4 rohlíky k svačině a prostě obrovské množství jídla, moje postava se mi prostě přestala líbit. Přes to že sem měla břicho ploché, nebylo už jako dřív. Kamarádka mi propíchla pupík, a přece nemůžu mít s píchnutým piercingem pupek ne? Z mých 8 porcí jídla denně sem přešla na jednu až dvě. Ráno do školy sem se udělala kafe, k svačině nic, přišla sem domů a snědla oběd. Večer nějaká ta zelenina a to bylo všechno. Venku na jídlo nebyl čas. Začala sem mít problémy s tlakem, motá se mi hlava a a omdlívám. Nedávno se mi stalo že sem seděla doma, smutná písnička řvala přes celý byt a mě to bylo jedno, koukala sem do sluníčka a najednou černo, spadla sem z židle a probrala mě až mamka když přišla z krámu. Stála sem, přišla sem si jenom jako nějaká schránka, jenom jako kostra obalená masem a nic není uvnitř. Úplně mrtvá, bez života..Prostě nic ve mě nebylo, úplně prázdno. Zeptala se mě co sem jedla, a všechno sem jí popsala. Poslala mě k doktorce a ta mi prostě řekla ať jim a udělala mi jídelníček.

Teď už jím normálně, a už se nechci vracet k noži nebo žiletce, strupy, jizvy a škrábance při hojení svědí a ostatní si začínají všímat že něco není v pohodě. Kamarádi se mi začínají smát a řikat mi že sem magor, je mi to jedno ale ne tak úplně. Nechci o ně přijít tím že se budu ničit a nebudu je poslouchat. Pokusím se s tím přestat. Potřebovala sem se vypsat když sem tady četla spoustu těch vašich článků. To nemluvím o tom, kolikrát sem domů přišla ožralá jak prase, do parku pro mě musel přijet můj táta přesto že bydlí 25km ode mě..Nebrala sem mámě telefony ..no tohle je jedno. Venku sem hulila, domu si vodila kamarádky s kámoškama a chlastali jsme u nás. To sice bylo jenom párkrát ale i tak se to počítá. Pít sem začala o někdy v květnu 2012 pořádně, ne že sme si koupili jedno víno pro několik lidí a opili se tak trochu, ale každý jedno víno..K tomu vodka a prostě už to jelo, každej pátek na kaši..Prázdniny prochlastaný, a máma ve mě ztratila důvěru..Bojim se až přijde na to co mám s rukama..

Ještě hůř, když to takhle půjde dál, s mým tělem..cigára, kafe, alkohol, sebepoškozování.. to je to s čím bojuju, ale nejvíc bojuju sama se sebou..Asi nejhorší na tom je, že každou ránu kterou si udělám, si vyfotim. Všechno mám zdokumentovaný. Až s tímhle jednou skončim, podívám se na to, a řeknu si..že už nechci, že už nikdy tohle dělat nebudu..Jednou s tím skončím, ale asi ne teď. Nemůžu se zbavit toho dokonalýho pocitu když mi teče krev po zápěstí nebo když si škvařím kůži na ruce. Sem magor, hloupá nána, uplně vymaštěná kráva..Ale skončit prostě nechci, a ani nemůžu..Nejde to.

 
Související odkazy
· Více o tématu Vaše tvorba
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Vaše tvorba:
Žiletka

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Přestat není tak lehké.." | Přihlásit/Registrovat | 15 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: katyatyy - Pátek, 12.04. 2013 - 18:32:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj, Tvoje psaní je silné a emotivní. Je dobře, že ses z toho všeho vypsala. Máš hodně věcí k řešení, které Ti zaměstnávají hlavu a navozují nepříjemné pocity. Co myslíš, jaká cesta ven by z toho všeho mohla vést? Každý si zaslouží pomoc a rozhodně ne, aby byl v tak mladém věku na vše sám. Máš na sobě něco ráda, líbi se Ti na Tobě něco? U toho je dobré začít. Každý máme spoustu předností, které můžeme využít, i negativ, za které se však nemusíme trestat. Je to lidské. Ubližuješ si a popíjíš alkohol, aby se Ti ulevilo, ale ono to asi tak úplně nevychází, jak tak čtu. Pokud jsi z Prahy nebo bys chtěla hledat z toho všeho cestu k veselejší budoucnosti, stačí mi napsat na katerina.vojtechova@fod.cz Hodně štěstí a sluníčkový víkend, Katy

Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: v3456d - Čtvrtek, 03.04. 2014 - 04:25:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Intel, which toms outlet [www.tomsoutlet-shoes.net] consists chi flat iron [www.chi-flatiron-hairstraighteners.com] of cool, coach outlet [www.outletsonlinemall.com] industryleading, 3D tory burch outlet [www.toryburchoutlet-shoes.net] FinFET 22nm method. Prior within coach outlet [www.outletsonlinemall.com] the 365 days p90x workout [www.p90x-workout.org] Intel proclaimed that mulberry [www.mulberryhandbags-outlet.com] this rolex watches [www.rolexwatches-swiss.net] have in progress generating louboutin outlet [www.christianlouboutinstore2013.com] french hogan outlet [www.scarpehoganoutlet.net] fries with canada goose [www.canadagoosefr.cc] regard gucci outlet [www.guccihandbagshoes-outlet.com] to Achronix together celine outlet [www.celinehandbags-outlet.com] with Tabula, a couple hogan outlet [www.scarpehoganoutlet.net] of smalltime FPGA producers at Canada Goose Outlet [www.canadagoose.cc] first air max [www.airmaxshoes.cc] chance which Intel features insanity workouts [www.insanityworkouts-calendar.com] behaved being a moncler outlet [www.moncleroutlet2013.net] foundry (manufacturing potato chips marc jacobs outlet [www.marcjacobshandbagsoutlet.net] with regard jimmy choo shoes [www.jimmychooshoes-outlet.net] to juicy couture outlet [www.juicycoutureoutlet-handbags.com] finally parties). louboutin [www.louboutinfr.cc] The apple louis vuitton [www.louisvuittonoutletbo.com] company michae

Přečíst zbytek komentáře...


Coach Outlet Store Online (Hodnocení: 1)
Od: frontier - Čtvrtek, 10.04. 2014 - 09:29:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
The signals were near

Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]

the standard 37.5 kHz frequency used by the recorders, a frequency chosen to

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]

limit the possibility that it would be confused with other ocean noises, officials said.

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]

They were detected along the missing plane's estimated flight path,

Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinoa.com]

which was calculated based on its direction and fuel capacity and which has helped narrow the search area."With the acoustic events that we're getting in the area,

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]

we are encouraged that we're very close to where we need to be," Houston said. "

Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsnai.com]

This is quite an extraordinary set of circumstances that we're now in a very well-defined search area,

Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletsnai.com]

which hopefully will eventually yield the information that we need to say MH370 might have entered the water just here."

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlinemu.com]

On Saturday, a Chinese ship reported that it detected a single pulse signal more than 300 miles farther south, also near the most recently projected flight path.

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]

Houston said the distance between the two reports made it unlikely the Chinese ship and Australian vessel detected the same signal,

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]

but added "in deep water, funny things happen with acoustic signals."

Chanel Handbags [www.chaneloutletmobai.com]

Officials have said that, without wreckage, the odds of finding the plane would be slim.For now,

Coach Handbags Outlet [www.coachfactoryoutletenm.com]

the pulse signals are the most promising leads, said Houston, who cautioned that he was not certain that they were from the plane."

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]

What I'd like to see now is us find some wreckage because that will basically help solve the mystery," Houston said. "

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletmsna.com]

Without wreckage, we can't say it's definitely here."Next stepsOceanographers note that the ocean is full of sounds that may include wha

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: bagsmall - Pondělí, 12.05. 2014 - 05:42:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
In the course of get together for lunch, Woolrich Parka [www.woolrich-clearance.com], so I spent in talking, North Face Outlet Online [www.northsclearance.com], with their parents in Syria, Cheap Oakley Sunglasses [www.oakleysunglassesfactory.com], over the years, North Face Outlet Online [www.northsclearance.com], my father and mother, Coach Factory Outlet [www.newcoachfactoryoutlet.com], had been guests of the village, Michael Kors Outlet [www.michaelkorsstates.com], as they compete to tell the trivial, Longchamp Sacs Sortie [www.saclongchamppairs.com], incidents that occurred recently, Michael Kors Hamiton [www.michaelkors.so], they said the village, Moncler Outlet Online [www.moncler-jacketsoutletonline.com], became a ghost town, more than 100 people resident, Coach Factory Online [www.coach-factoryoutletonline.net], only less than twenty people, Coach Factory Outlet [www.newcoachfactoryoutlet.com], nobody cultivated rice, Moncler Coats Outlet [www.moncler-clearance.com], let it barren, Ralph Lauren UK [www.polo-ralphlaurensoutlet.com], they say that, Polo Outlet Store Online [www.polo-outletstore.com], people born in the third house, Monster Beats Outlet [www.thebeatsbydre.com], on the tire, Burberry Bags Outlet [www.burbagssale2013.com], and finally was a boy, Barbour Jackets Outlet Online [www.barbour-jacketsoutlet.com], but also put a banquet, Marc Jacobs Bags Outlet [www.marcjacobsonsale.com], after lunch, I want to go back to school, Gucci Outlet Online [www.guccishoesuk2014.net], mother hobbled figure in, MCM Outlet Online [www.mcmworldwides.com], many vegetable garden, Monster Beats Outlet [www.thebeatsbydre.com], ready for me, Michael Kors Outlet Online<

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Naděje umírá poslední (Hodnocení: 1)
Od: frontier - Úterý, 22.07. 2014 - 08:41:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
A federal jury on Monday found a friend of Boston Marathon bombing suspect Dzhokhar Tsarnaev guilty of obstructing the investigation into the 2013 attack.

Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com]

The jury found Azamat Tazhayakov guilty of obstructing justice and conspiring to obstruct justice,

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com]

in connection with the removal of a backpack with potential evidence from Tsarnaev's dorm room after the bombings.

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com]

Jurors indicated in a verdict questionnaire that they didn't believe a separate allegation -- involving the removal of a laptop computer from the same dorm room -- amounted to obstruction or conspiracy.But his attorneys said they'll appeal the verdict,

Coach Outlet Online [www.coachoutletstoreinuk.com]

maintaining that a different defendant was the one who removed the backpack and put it into a garbage bin,

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com]

and that the jury was under pressure by a community upset by the bombings to find Tazhayakov guilty."He never took a backpack out of the dormitory. ... We will certainly push that the evidence,

Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com]

and my client's intent did not match up with the actions of the case," Tazhayakov attorney Mathew Myers told reporters Monday.Sentencing for Tazhayakov,

Louis Vuitton Outlet [www.louisvuittonoutletine.com]

who could get up to 25 years in prison,

Coach Outlet Store Online [www.coachfactoryoutletuisa.com]

is scheduled for October. The verdict came in the first trial related to the April 15, 2013, bombings that killed three people and injured more than 200 others.Tazhayakov's mother wept loudly in court when the verdict was read.

Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineunsius.com]

Tazhayakov spoke briefly to his parents before he was escorted out of the courtroom.Prosecutors accused Tazhayakov and his roommate,

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com]

fellow Kazakh national Dias Kadyrbayev,

Coach Outlet [www.coachfactoryoutletanus.com]

of trying to protect Tsarnaev three days after the bombings by removing a backpack and a laptop from Tsarnaev's dorm room at the University of Massachusetts Dartmouth, which Tazhayakov also attended.

Louis Vuitton [www.coachfactoryoutletonlinesius.com/"title="Coach Handbags Outlet">Coach Handbags Outlet

Prosecutors alleged that Kadyrbayev and Tazhayakov took the

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: chrisrenton1 - Pátek, 16.01. 2015 - 09:17:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Zwitserse horlogemaker Nep Horloges [chrishowarth.zikle.nl] Breitling presenteren zijn horloge Colt GMT + uitgerust met een nieuwe Hublot Replica [kimberlyward.webnode.nl] rubber band die perfect in het geval van 41.3 mm integreert. Een krachtige, sportieve en praktische uurwerk Replica Watches [derekcrowley.weebly.com] dat zo veel stuurprogramma's als frequente reizigers en duikers moet trekken. Naast lokale tijd, dit automatische horloge 41.3 mm geeft een tweede tijdzone met een tweede rode driehoekige-tipped uurwijzer, die is gekoppeld aan een maatstreepjes 24 uur op de flens.

Re:lily-ya (Hodnocení: 1)
Od: coach008 - Čtvrtek, 16.07. 2015 - 08:59:48
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.coachoutletsonlinestore-usa.us
VIlliteracy, both in words and numbers, is the foundation of financial struggle. If people are having difficulties financially, there is something that they cannot read, either in numbers or words. Something is misunderstood. The rich are rich because they are more literate in different areas than people who struggle financially. So if you want to be rich and maintain your wealth, it's important to be financially literate, in words as well as numbers. The arrows in the diagrams represent the flow of cash, or "cash flow." Numbers http://www.katespadepursesus.org [www.katespadepursesus.org] alone really mean little. Just as words alone mean little. It's the story that counts. In financial reporting, reading numbers is looking for the plot, the story. The story of where the cash is flowing. In 80 percent of most families, the financial story is a story of working hard in an effort to get ahead. Not because they don't make money. But because they spend their lives buying liabilities instead of assets. For instance, this is the cash flow pattern of a poor person, or a young person still at home: Job (provides income)-> mk bags [www.michaelkorsmkbags.net] Expenses(Taxes Food Rent Clothes Fun Transportation) Asset (none) Liability (none) This is the cash flow pattern of a person in the middle class: Job (provides income)-> Expenses(Taxes Food Mortgage Clothes Fun Transportation) Asset (none) Liability (Mortgage Consumer loans Credit Cards) This is the cash flow pattern of a wealthy person: Assets(stocks bonds notes real estate intellectual property)->income (dividends interest rental income royalties) Liabilities (none) All of these diagrams were obviously oversimplified. Everyone has living expenses, the need for food, shelter and clothing. The diagrams show the flow of cash through a poor, middle class or wealthy person's life. It is the cash flow that tells michael kors handbags [www.mkmichaelkorshandbags.net] the story. It is the story of how a person handles their money, what they do after they get the money in their hand. The reason I started with the story of the richest men in America is to illustrate the flaw in the thinking of so many people. The flaw is that money will solve all problems. That is why I cringe whenever 1 hear people ask me how to get rich quicker. Or where do they start? I often hear, "I'm in debt so I need lo make more money." But more money kate spade outlet online [www.katespade-outletonline.net] will often not solve the problem; in fact, it may actually accelerate the problem. Money often makes obvious our tragic human flaws. Money often puts a spotlight on what we do not know. That is why, all too often, a person who comes into a sudden windfall of cash-let's say an inheritance, a pay raise or lottery winnings-soon returns to the same financial mess, if not worse than the mess they were in before they received the money. Money only accentuates the cash flow pattern running in your head. If your http://www.michaelkorsmkwallet.com [www.michaelkorsmkwallet.com] pattern is to spend everything you get, most likely an increase in cash will just result in an increase in spending. Thus, the saying, "A fool and his money is one big party," I have said many times that we go to school to gain scholastic skills and professional skills, both important. We learn to make money with our professional skills. In the 1960s, when I was in high school, if someone did well in school academically, almost immediately people assumed this bright student would go on to be a medical doctor. Often Přečíst zbytek komentáře...

Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Středa, 13.04. 2016 - 04:53:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
boots on sale [www.cheapshoes.com.co], gucci shoes outlet [www.guccioutlet-sale.in.net], michael kors bags [www.michael-kors-outlet-online.us.org], montre homme [www.montres-pascher.fr], michael kors outlet online sale [www.michaelkorsbags.us.org], nike free 5.0 [www.nike-free-run.de], salvatore ferragamo [www.ferragamo.com.co], rolex [www.horloges-rolex.nl], cheap oakley [www.oakleysunglasses-cheap.in.net], bebe clothing [www.bebeclothing.in.net], oakley sunglasses outlet [www.oakleysunglass-outlet.net], nike air max [www.nikeair-max.ca], barbour outlet [www.barbour-jacketsoutlet.com], woolrich jackets [www.woolrich-clearance.com], lululemon canada [www.yogapantscanada.ca], the north face outlet [www.the-northface.net.co], tory burch [www.toryburchoutlet-sale.us.com], timberland femme [www.timberlands-paschere.fr], new balance [www.new-balance-schuhe.de], michaelkors.com [www.michael-kors-outlet.us.org], uggs on sale [www.ugg-boots.us.org], ralph lauren outlet [www.ralphs-lauren.co.uk], cheap michael kors [www.michael-kors.com.co], ugg boots [www.ugg-boots-australia.com.au], mcm backpack [www.mcm-handbags.org], true religion jeans outlet [www.truereligion-outlet.com.co], coach outlet store online [www.coachoutletstore.net.co], michael kors uk [www.michael-korshandbags.org.uk], hermes belt [www.hermesbags.jp.net], michael kors o

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Proč? (Hodnocení: 1)
Od: xiaojun - Pátek, 29.04. 2016 - 10:13:05
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20160429 junda mizuno running shoes [www.mizunorunningshoes.in.net]American converse sneakers [www.converseshoes.in.net] classic leather coach factory outlet [www.coachfactoryonlineoutlet.com.co]goods brand fitflops [www.fitflopssaleclearance.com]COACH, michael kors outlet [www.michaelkors-outlet.us.org]has always coach outlet online [www.coach-outletonline.us.org]been prada sunglasses [www.prada-sunglasses.us.com]simple, ray ban sunglasses [www.raybans.in.net]durable louis vuitton borse [www.louisvuitton-borse.it]and nike free runs [www.nikefreeruns.uk]unique yeezy boost 350 [www.yeezyboost350.me.uk]style to running shoes [www.runningshoes.com.co]win consumers ray ban outlet [www.raybanoutletnyc.com]. And have christian louboutin outlet [christianlouboutin.eshopping.us.com] the good old oakley sunglasses [www.oakley-sunglasses.us.com]word of true religion outlet [www.true-religionjeans.net.co] mouth jimmy choo outlet [www.jimmychoo.in.net] COACH toms wedges [www.tomswedges.in.net] bag, the skechers shoes [www.skechersshoes.us]original design louis vuitton handbags [www.louisvuittonoutletonlines.us.com]was actually armani watches [www.armani-exchange.us] inspired instyl

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: zhuo - Čtvrtek, 11.08. 2016 - 04:52:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

kobe 9 [www.kobeshoes.name]

air max 90 black [www.airmax90.org]

michael kors outlet [www.michaelkors-outlet.ca]

coach outlet [www.coachfactoryoutletstoreonline.com]

vans shoes [www.vansshoes.in.net]

asics outlet [www.asicsshoes.in.net]

true religion jeans [www.truereligionoutlet.com.co]

pandora charms [www.pandoracharmssaleclearance.com]

ralph lauren outlet [www.ralphlaurenoutletuk.me.uk]

canada goose jackets [www.canada-goose-jackets.ca]

michael kors handbags [www.michaelkorshandbagsoutlet.in.net]

jimmy choo shoes [www.jimmychoo.in.net]

michael kors outlet [www.michaelkors-outlet.ca]

louboutin [www.louboutin.eu.com]

nmd adidas [www.adidas-nmd.us.com]

zhuo20160811


jlgg (Hodnocení: 1)
Od: jlgg - Středa, 17.08. 2016 - 09:06:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Hermes Outlet [www.hermes-outlet.org]

yeezy shoes [www.yeezyshoes.us]

pandora rings [www.pandoraring.us]

burberry online [www.burberry-online.us]

Nike Air Max [www.nike-air-jordan.us]

moncler coats [www.moncler-outlet.co]

cheap trx straps [www.trxstraps.us]

sunglasses outlet [www.sunglassesoutletsky.com]

polo online [www.polo-outlet.us]

Hugo Boss Outlet [www.hugo-boss.us]

michael kors outlet [www.michael--kors.us]

Billat [www.ubiae.fr]

tiffany co [www.tiffany-co.com.au]

bercrombie Nederland [www.abercrombiefitch.nl]

beats headphones [www.beatsbydre.net.au]

longchamp bag [www.longchamp-bag.us]

jordan retro shoes [www.jordan-retro-shoes.us]

Basketball shoes [www.basketballshoes.in.net]

coach australia [www.coach-australia.com.au]

burberry outlet [www.burberryscarfoutlet.org]

ralph lauren [www.ralphlauren-uk.co.uk]

burberry outlets [www.burberry-outlets.us]

michael kors purses outlet [www.michaelkorspurses.us]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: xiaoyang - Pátek, 02.09. 2016 - 03:02:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

nike store [www.nike-outlet.site]

christian louboutin shoes [www.christianlouboutinredbottomshoessite.com]

mcm [www.mcmbelt.com]

fitflop sale [www.fitflopshoes-sale.com]

jordan 14 [www.airjordan-14.us]

ugg boots on sale 70% off [www.uggbootsoutlet-70off.in.net]

columbia outlet stores [www.columbiaoutlet-stores.com]

guess outlet [www.outlet-guess.com]

coach handbags outlet [www.cheapcoachoutletwebsite.com]

oakley sunglasses cheap [www.oakleysunglasses.net.co]

nike air max 90 [www.nikeairmax90.name]

authentic coach outlet [www.coachoutlet80upclearance.net]

cheap nfl jerseys [www.cheap-nfljerseys.name]

jordan shoes [www.jordan-shoes.net.co]

kate spade handbags [www.katespade-handbags-outlet.com]

the north face outlet [www.northfaceoutlet.net.co]

michael kors factory outlet online [www.michaelkorsfactoryoutlet.com.co]

hermes birkin [www.hermesbirkinbag.us.com]

joes new balance outlet [www.newbalance-outletstore.com]

vans shoes [www.vans-store.in.net]

fitflop shoes [www.fitflopshoessite.com]

michael kors [www.michaelkors.net.in]

2016 michael kors outlet [www.2016michaelkorsoutlet.com]

swarovski outlet [www.swarovskioutlet.in.net]

coach factory online [www.coachfactoryoutlet.net.co]

guess [www.guess--store.com]

cheap nike [www.cheapnikeairmaxshoes-online.com]


Přečíst zbytek komentáře...


wengdongdong7 (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Pátek, 04.11. 2016 - 04:11:01
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
201611.4wengdongdong

canada goose [www.canadagooseoutletsale.us.com]

adidas originals [www.adidasoriginals.in.net]

louis vuitton outlet [www.louis-vuittonoutlet.eu.com]

coach factory outlet [www.coachfactoryoutletclearances.us.com]

uggs outlet [www.uggssale.com.co]

adidas outlet [www.adidasoutletstore.net]

ugg outlet [ugg.uggsstore.eu]

ray ban sunglasses [www.raybansunglassesoutlet.net.co]

ghd flat iron [www.ghdhairstraighteners.com.co]

prada handbags [www.pradahandbags.net]

hollister outlet [www.hollistercoclothing.com]

fitflops [www.fitflopssaleclearance.us.org]

curry 3 [www.curry3.name]

burberry outlet [www.cheapburberryoutlet.name]

christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoff.us]

ray ban sunglasses [www.raybansunglassesoutlet.net.co]

toms shoes [www.tomsshoesuk.org.uk]

hollister clothing [www.hollister.in.net]

oklahoma city thunder jerseys [www.oklahomacitythunderjerseys.us.com]

moncler uk [www.moncler.me.uk]

oakley sunglasses [www.cheapoakleysunglassess.com.co]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Středa, 15.02. 2017 - 03:06:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
coach outlet [coach.blackfriday.in.net], ray ban wayfarer [www.rayban-sunglasses.co], juicy couture handbags [www.juicycoutureoutlet.net.co], michael kors outlet [www.mk-com.com], oakley sunglasses cheap [www.oakley-sunglasses.mex.com], reebok [www.reebok.com.de], hollister clothing store [www.hollister-clothingstore.com], air max [www.nike-air-max.com.au], jerseys from china [www.nhl-jerseys.us.com], ralph lauren outlet [www.poloralphlauren.cc], cleveland cavaliers [cavaliers.nba-jersey.com], reloj [www.omegarelojes.es], asics gel [www.asics-shoesoutlet.com], denver nuggets jerseys [nuggets.nba-jersey.com], coach outlet online [www.coachblackfriday.com], mont blanc [www.montblancpens-sale.com], timberland shoes [www.timberlandbootsoutlet.us.com], ralph lauren outlet [www.poloralphlauren.cc], cheap oakley [www.oakleys-outlet.in.net], nike tn [www.nike-tnrequinpascher.fr], toronto raptors jersey [raptors.nba-jersey.com], ray ban sunglasses outlet [www.ray-banssunglasses.org], tommy hilfiger [www.tommy-hilfigers.com], ralph lauren [www.ralphlaurencanada.ca], coach outlet online [www.coachblackfriday.com], christian louboutin [www.christianlouboutin.org.uk], atlanta hawks jerseys [hawks.nba-jersey.com], Přečíst zbytek komentáře...

Re: Přestat není tak lehké.. (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Středa, 10.05. 2017 - 03:01:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
ray bans [www.ray-bans-sunglasses.net], nike huarache [www.nike-huaraches.nl], utah jazz jersey [jazz.nba-jersey.com], hollister [www.hollisters-canada.ca], marc by marc jacobs [www.marc-jacobs.us.com], barbour jackets [www.barbours.us.com], timberland [www.timberlandspaschere.fr], mbt womens shoes [www.mbt-outlet.com], purses and handbags [www.handbagsoutlet.in.net], nike soccer shoes [www.soccers-shoes.net], browns jerseys [browns.nfljersey.us.com], burberry online shop [www.burberryonlineshop.de], oakley sunglasses [www.ok-em.com], rolex watches [www.rolexwatches-canada.ca], new balance shoes [www.new-balancecanada.ca], prada tracksuits [www.tracksuits-store.com], cheap michael kors [www.michaelkorsoutlet-online.ar.com], tommy hilfiger canada [www.tommyhilfigerca.ca], calvin klein outlet [www.calvin-kleins.in.net], steelers jerseys [steelers.nfljersey.us.com], adidas.se [www.adidas.com.se], nba jerseys [www.cheapjerseys.us.org], dsquared2 [www.dsquared2-outlet.com], designer handbags [www.replica-handbags.com.co], soccer shoes [www.soccershoes.us.com], mizuno running shoes [www.mizuno-running.net], oakley sunglasses outlet [www.oakleys-2017.in.net], northface [www.the-northfaces.us.com], retro jordans [www.air-jordanshoes.us], north face canada [www.the-northface.ca], mcm bags [www.mcms-handbags.com], po

Přečíst zbytek komentáře...

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund