Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 58 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Depresivní motivace

Autor: Blade - Pátek, 09.02. 2007 - 22:07:02
Téma: Odborná pomoc

Všechno je v hlavě. Ne všechno co se vám kdy stalo nebo stane, ale všechny vaše reakce na to, co se vám kdy stalo nebo stane.

Netvrdím to proto, abych ve vás vyvolal pocit viny a donutil vás převzít zodpovědnost za cokoliv co prožíváte a co díky svým myšlenkám následně změníte nebo ne, za každou cenu. Nechci vám vnutit myšlenku, že si za všechno můžete sami, ale ukázat vám, že existuje možnost, kdy vše bude jen na vás. Bez ohledu na to co se bude dít mimo vaši hlavu.

Náš svět se dělí na vítěze a poražené. Ať už se jedná o vítězství ve sportu, setkání se zajímavým člověkem, ze kterého se později stává přítel jakého jsme doposud nepoznali, radost z narození vlastního dítěte, pohled na štěstí ostatních, ale i pohled na utrpení těch, kteří nám ublížili, krásný dárek, který jsme nečekali, nová láska, vše toto je pro nás vítězství, protože v nás dochází k pocitu radosti ze života. Naopak nezdary v našem životě, vzniklé ať už díky naším vlastním pochybením nebo pochybením ostatních, jsou pro nás porážkou. Ztráta zaměstnání, špatné známky ve škole, smrt někoho blízkého, šikana od spolužáků, nesplnění snů, nešťastná láska. Jedná se o priority. O to, na čem nám záleží a na čem zase ne. To, co konkrétně nám něco dává a něco bere a i když většinu těchto priorit máme společnou s ostatními lidmi, je to skutečně individuální, protože záleží i na tom, na kterém místě je ta která priorita umístěna v žebříčku našich hodnot.

Vítězství je pro nás buď přímou odměnou za naši snahu (např. dobré ohodnocení ve škole za to, že jsme se dobře učili popřípadě lepší platové ohodnocení v práci, za naši pracovitost) nebo jakýmsi bonusem a štěstím, které nás potká jakoby navíc, protože jsme jej neočekávali a bylo nepravděpodobné vzhledem k okolnostem a velikosti naší snahy, že by něco takového přišlo. Nebyli jsme na to prostě připraveni (výhra v loterii, 1. místo ve sportu díky pozitivním antidopingovým testům těch, kteří se umístili před námi). V obou případech si však ve své mysli takové vítězství přivlastňujeme a bereme jako odměnu za naše domnělé kvality a protože podle našich měřítek tak něco dostaneme, snažíme si takovou situaci podvědomě zapamatovat do budoucnosti, aby se pokud možno mohla opět co nejdříve opakovat. Jedná se o informace, které získáváme prostřednictvím vnějšího světa, ale samotné informace neznamenají nic, pokud je neproměníme sami v sobě na základě zhodnocení právě podle priorit, které jsme si opět sami stanovili, podle toho, co považujeme za kladné a co naopak za záporné. Po přerozdělení těchto informací v našem mozku dochází teprve k samotné odměně, a to sebou samými, zvýšením tvorby určitých hormonů v našem těle, tzv. hormonů štěstí, tedy endorfínů. Teprve tento pocit je tou odměnou, kterou si pamatujeme v souvislosti s danou situací a v budoucnosti působí jako motivace k jeho opětovnému dosažení. Když se však zamyslíme nad tím vším, co jsem zde popsal a co k vzniku tohoto pocitu vedlo, dojdeme k závěru, že tento pocit je vlastně falešným, protože vznikl pouze a jen na základě našich představ o tom, co je dobré a co zlé a je na nich závislý& tedy pomíjivý...

Co se týká prohry a poraženeckého pocitu, za tyto považujeme opět "odměnu" nebo takovém případě spíše trest za naši nepřiměřenou přípravu na tu kterou krizovou situaci (písemnou práci ve škole, špatně odvedenou práci v zaměstnání nebo znevažování vztahu, kdy zanedbáváme, případně podvádíme svůj protějšek, který se s námi díky tomu kupodivu rozchází), ale také nepřiměřené tresty vzhledem k velikosti naší snahy, které pak nazýváme smůlou nebo zlým osudem. Co je však nejzajímavější, stejně jako vítězství, tak i prohry bez ohledu na to, jestli jsou z našeho pohledu oprávněné, či ne, jestli si je ze svého pohledu a podle svých měřítek opravdu zasloužíme, přejímáme za své vlastní chyby v plném rozsahu a tak i když si stěžujeme na smůlu, osud nebo zlobu ostatních lidí, bereme jakoukoliv vinu podvědomě na sebe a stejně tak i trest, a to nejen proto, že se mnohdy stáváme jedinými koho je v danou chvíli možno potrestat, ale především proto, že je jsme většinou jediní kdo je ochoten něco změnit. Máme tu tak opět nějakou informaci, kterou prostřednictvím některého z našich pěti smyslů přijmeme a zhodnotíme na základě priorit, které jsme si stanovili (tedy na základě tzv. předsudků) a teprve po jejím vyhodnocení jako informace záporné, dochází k onomu trestu, a to opět v sobě samém. Mozek nařídí tělu zvýšení tvorby tzv. stresových hormonů, tedy kortikoidů, jakými jsou například kortizon, kortizol, ale také adrenalin a noradrenalin. A současně potlačí vylučování hormonů štěstí jako třeba právě endorfinů, ale také serotoninu, jehož nedostatku je připisován vznik depresí, stavů úzkosti, ale také schizofrenie, přičemž jeho nedostatečná tvorba ve skutečnosti není oním problémem, pokud skutečně nedojde ke zvýšené tvorbě právě kortikoidních hormonů, které způsobí ony výše popsané pocity a psychické potíže. Kortikoidní hormony totiž dráždí nervová zakončení některých tkání natolik, že člověk aby se vyhnul nepříjemnému pocitu tento stav doprovázející udělá prakticky cokoliv, co bude považovat za nutné, aby se jej zbavil a pokud je nedostatečně informovaný a jedná na základě povrchního a omezeného pohledu na celou situaci, samozřejmě chybuje a dochází k vzniku různých psychických bloků. Je-li pak působení těchto hormonů příliš časté a déle trvající, dochází také k hlubším a trvalejším změnám v lidském těle a především mozku. Co se týká například kortizolu, který dráždí po svém nadměrném vyplavení do krevního oběhu míchu, je tento zodpovědný za náhlý stav zoufalství v případě nečekané negativní životní změny a tzv. pocitu ztráty smyslu života (např. smrt blízké osoby, ztráta možnosti dělat to, pro co jsme žili).

Tento článek jsem nazval "Depresivní motivace", což samozřejmě bylo z určitého důvodu. Stejně jako v případě vítězství si mozek zapamatuje danou situaci díky odměnění sebe sama, zvýšenou tvorbou "hormonů štěstí", za účelem motivace k tomu tuto situaci co nejdříve zopakovat, popřípadě prožít něco ještě lepšího díky nově získaným informacím, tak i v případě prohry člověk sám sebe trestá vyloučením kortikoidních hormonů, za účelem motivace k tomu, aby se podobná situace už nikdy neopakovala. Bohužel v obou případech paradoxně i v situacích, které nemá možnost nijak ovlivnit (v případě vítězství např. ona výhra v loterii, v případě prohry smrt blízkého člověka). Je to tedy motivace sebe sama ke změně na základě nespokojenosti se sebou samým. Sami sebe snažíme obelhat, protože bez motivace nejsme schopni se donutit k jakékoliv změně. Museli bychom být nesobečtí, ale to nejsme a pokud nemáme co získat nebo naopak nemáme strach ze ztráty, nemáme potřebu cokoliv měnit. Naši rodiče pro nás nejsou důvodem ke změně prospěchu ve škole, naši přátelé nejsou důvodem ke změně jejich chování k nim. Na nikom z nich nám ve skutečnosti nezáleží a nikdo nám za to nestojí, to je lidskost. Zdálo by se že motivací ke změně může být v těchto případech ono sobectví a strach ze ztráty přátel, případně z křiku a výčitek rodičů a jejich různých zákazů, ale ani to není podstata. Strach z takovýchto následků našeho chování je opět jen informací, posouzenou naším mozkem jako negativní a ke vzniku motivace tedy dojde teprve díky potrestání sebe sama ve formě zvýšené tvorby kortikoidů.

Mluvil jsem o podstatě toho co dělá člověka člověkem, o sobectví, ale sobectví se u člověka projevuje jen když dostane volnost. Na základě sobectví může dojít k negativní reakci okolí ve vztahu k naší osobě v případě, že jsme k němu bezohlední a obohacujeme se nebo zanedbáváme věci na jeho úkor (třeba případ rodičů a přátel výše) a pak je také sobecký i důvod ke změně. A to i v případě, když v nás někdo vyvolá pocit viny, tím, že nám ukáže jak je naše chování bezohledné a probudí v nás emoce (soucit), protože pokud je naše jednání založeno na jakýchkoliv emocích, děláme vše stále jen kvůli sobě, ať to na první pohled působí jakkoliv ctnostně. Buď chceme mít klid od tlaku okolí nebo výčitek, které v nás vyvolává. Může se však ale stát, že dojde, jak už bylo řečeno ke krizové situaci, kterou jsme neměli možnost ovlivnit (např. šikana, znásilnění, smrt blízké osoby) a jejíž následky nejsme schopni v současném okamžiku přijmout a srovnat se s nimi. Popíráme tak její nenapravitelnost a vytváříme si znovu motivaci k její změně. V takovém případě se samozřejmě nejedná o rozhodnutí na základě sobectví, ale na základě nepochopení situace a její neměnnosti. Toho, že se situací nelze nic dělat a je tedy zbytečné se jí dále zabývat. Pak mohou pomoci jen dvě věci. Dostatek času, kdy uvěříme, že se již podobná situace nebude opakovat a psychický blok se uvolní a nebo uvědomění.

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že neexistuje žádná odměna, jako peníze, krásný dárek, vášnivý polibek od toho koho milujeme, vítězství v soutěži nebo výhra v loterii, to jsou jen informace. Jedinou odměnou je pocit štěstí, který si vytvoříme dáme my sami. Naše dobrá nálada je závislá na vnějších informacích, které považujeme za pozitivní, ale ne přímo. Jen pokud je přijmeme a co je hlavní, pokud o nich víme. Ale pokud o nich nevíme, neexistují snad? Jistě bude alespoň někdo znát jeden ze zenových kóanů (jedná se většinou o příběhy z praxe k jejichž pochopení je třeba myšlení v mnoha úrovních): "Když v lese spadne strom, tam kde nikdo není, vydá to nějaký zvuk?". Jistě že vydá, ale pokud tam nikdo není, k čemu ta informace bude? Co změní? Nic, protože nebude proměněna. Bude to jakoby neexistovala a stejně vznikne. A pokud to takto je, funguje to samozřejmě i naopak. Informace si můžeme vytvářet my sami, stejně je vše jen iluzorní. Vše je posuzováno na základě informací, které nám nalili do hlavy ostatní. Je možno to řídit vědomě a ulehčit si tak život nebo si začít vytvářet informace, které potřebujeme podvědomě a pod tlakem, ale pak to třeba v případě samoty začne samomluvou, protože nemáme s kým bychom si promluvili a skončí schizofrenií, protože nám samomluva nebude stačit a tak si vytvoříme imaginárního přítele. Je jen na nás jak věci uvidíme, jak informace pojmeme, jestli se jimi necháme ovlivnit, jestli se necháme ovlivnit ostatními, jak máme věci vidět. I když ani to není potřeba.

Určitá informace, znamená určitou reakci. Žádná informace, znamená tedy zákonitě žádnou reakci neboli neutralitu. Jakákoliv informace je posuzována naší myslí a kolik je na světě lidí, tolik je na světě pohledů na jednu informaci, což samozřejmě znamená, že ani v jednom případě není informace viděna taková jakou je. Mnohdy nepotřebujeme jak už bylo řečeno informace z vnějšku, ale na základě toho co máme v hlavě si v ní vytváříme prostřednictvím snění informace vlastní. Nic z toho, co vidíme nevidíme takové jaké to je, nic z toho co slyšíme, neslyšíme takové jaké to je, nic toho co& Vše jsou jen naše představy a to je třeba si vždy uvědomit. Zastavit se, pokud naše reakce příliš vybočuje z neutrality, kterýmkoliv směrem, snažit se ji pochopit a přiznat co nejupřímněji skutečnost. Projít si všechna pro a proti a především si přiznat, že emoce, ať kladné nebo záporné způsobí chybnou reakci.

Jedinou odměnou jsou hormony štěstí a jediným trestem záplava kortikoidů, žádná ztráta, žádné fyzické ublížení, nic, jen to, co si my sami vytvoříme v sobě bez ohledu na vnější svět, protože vše je prostě takové jaké to je. Ani dobré, ani zlé a jakmile nad tím začneme přemýšlet, pleteme se. Jedinou naší odměnou jsme my sami, jediným naším trestem, bolestí, ztrátou, jsme my sami. Vnější svět s námi nemá absolutně nic společného, pokud mu to nedovolíme. Pocity vítězství, či porážky vznikají na základě omezení naší mysli, oněch priorit a předsudků, které nám tak pracně nalil do hlavy vnější svět. Je třeba změnit pohled na něj, nic víc. Ne nenechat ho k sobě proniknout a potlačovat myšlenky na to co vidíme. Časem podlehneme, ať chceme nebo ne, i když podvědomě. Svých slabin není nikdy možné se zbavit. Je to všechno v nás a musíme s tím žít do smrti, ale můžeme je pochopit. Můžeme pochopit, jak vznikají, na základě čeho k nim dochází a díky tomu tak přerušit onu řetězovou reakci v bodě, kde akce střídá reakci. Porušit pravidla tak, že bez ohledu na akci bude reakce taková, jaká je pro nás skutečně nejlepší a ne taková jakou za nejlepší považujeme.

Vše se v člověku děje z nějakého důvodu a například kortikoidy jako hormony působící protizánětlivě zabraňují do určité míry vzniku zánětu při poraněních, stejně jako dochází před krizovou situací, kdy může ke zranění dojít, k zrychlení tepové a dechové frekvence a srážlivosti krve (díky adrenalinu) a zvýšení agresivity a síly, jako podvědomé přípravě na boj. K tomu však mozku stačí informace o vzniku krizové situace ve které jde do jisté míry o život, ale v případě podlehnutí iluzím a rozvíjení myšlenek na danou situaci (jako např. problém s pohledem na krev, vlastní otevřenou zlomeninu nebo strachu z ublížení druhou osobou), za určitou hranici dojde bohužel také k neúměrnému vyplavení těchto hormonů do krevního oběhu a místo aby člověku pomohly situaci zvládnout, způsobí jeho paralyzování a neschopnost dále správně reagovat (šok při autonehodě, selhání srdce při leknutí, výpadek paměti při ústním zkoušení ve škole, tréma při veřejném vystoupení, propadnutí panice při pohledu na své nebo cizí zranění a neschopnost ho ošetřit) nebo naopak příliš urychlí jeho jednání, které se pak díky tomu stává chybným (v případě konfliktu, který mohl být vyřešen slovně, ale který skončil zabitím jednoho ze zúčastněných, protože útočník měl strach o svůj život).

Vítězství i prohra není ve skutečnosti odměnou ani trestem, spíše náhodou. Maximálně je můžeme nazvat štěstím a smůlou. Žádná spravedlnost neexistuje. Díky naší snaze stoupá jen pravděpodobnost vítězství, ale skutečnost je taková, že jakkoliv velká snaha nezaručuje dosažení vítězství a pokud se na něco takového spoléháme, je to jen sen. Dáváme si důvod k tomu se snažit, ale když naše snaha není náležitě ohodnocena a my jsme takto závislí na svém snu, dokonale nás to zlomí. Ale nemusí to tak být. Jedině, pokud se vzdáme nadějí a nestaneme se závislí na snech o tom, co nikdy není jisté, nedojde k tomu, že bychom mohli být někdy zklamáni, že bychom mohli být někdy ovlivněni neúspěchy a sraženi na kolena. Naděje totiž neumírá poslední& Poslední umíráme my, díky tomu, že ztratíme naději. Žádná naděje, žádná ztráta naděje, žádné zklamání, žádná zbytečná smrt.

 
Související odkazy
· Více o tématu Odborná pomoc
· Další články od autora Blade


Nejčtenější článek na téma Odborná pomoc:
Kvůli sobě nebo ostatním?

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.66
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Depresivní motivace" | Přihlásit/Registrovat | 27 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Albi - Neděle, 11.02. 2007 - 19:34:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Teda, přijde mi to hodně depresivní, pesimistický, totální převrat myšlení.. tohle snad nikdo nedokáže... možná jen Tibeťan co dokáže při meditaci na nic nemyslet.. Nevím takovéhle převrácení dobrého a špatného, Když to popřeme pak nám bude líp?? nemyslím si to.. s takovýmhle myšlením by se člověk už musel narodit... ale aby to myšlení takhle změnil to nejde dokázat.. pořád ho bude svět ovlivnovat.. musel by i mít velký sebevědomíé aby kašlala na všechny názory okolo.. A to si myslim že se tady stát nemůže.. Místy mi článek přijde psanej šroubovaně.. ale v celku je hezkej.. a závidím lidem, kteří tedy dokážou takhle přemýšlet... Mé reailtě je to hafec vzdálený... tak se mějte
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Středa, 14.02. 2007 - 17:16:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Když člověk zaujme poraženecký postoj, pak i kdyby v sobě měl sebelepší předpoklady k čemukoliv, nepromění je. Tělo bez mozku padne. Mozek bez těla je také k ničemu. Člověk se vlastě díky tomu nikdy nedozví, co v sobě má. Je to škoda, protože každý člověk má v sobě předpoklady k tomu dokázat cokoliv. Je spousta lidí s malým potenciálem, který jej během svého života dokáží proměnit natolik, že daleko předčí ostatní sebetalentovanější... díky za komentář Ali...

Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: maryanka - Pátek, 16.02. 2007 - 10:56:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Je tohle věda, filozofie, náboženství? Něco mezi tím? Nebo něco ještě jinýho? A co je cílem článku? Informovat? Pomoci lidem ke "spáse"? Vyslovit se?
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Pátek, 16.02. 2007 - 23:49:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Cílem je dosáhnout uvědomění si toho, jak mozek funguje. Na základě čeho reaguje tak jak reaguje. Každý člověk reaguje stejně na stejné impulzy. Rozdíl je jen v intenzitě té které reakce. Například každý člověk má v sobě předpoklad k sebeublížení, pokud k tomu dostane dostatečně silný podnět, což znamená, že ať si vybereš kohokoliv, můžeš ho k tomu dohnat. Dejme tomu třeba vezmeš 4 lidi, které zavřeš do prázdné místnosti a pravidelně je budeš znásilňovat. Jeden si začne ubližovat po týdnu, druhý po měsíci, třetí po roce a čtvrtý vydrží 5 let a pak se jednou jednoho dne ráno probudí, položí si dlaň jedné ruky na týl, dlaň druhé na bradu a zlomí si vaz. A cílem článku je uvědomění si toho, že impulzem k sebeublížení ani jednoho z nich nebylo to znásilňování, ale to, co si ti lidé vytvořili poté, co k tomu došlo ve svém mozku. Ale důležité také je, co cílem není? Cílem není vnutit komukoliv, že za všechno si může sám. to je samozřejmě hloupost. Jde spíš o to, že může být vše jen na nás. Je to pravidlo, které je možno porušit. Nelze se zbavit genetických předpokladů k sebeublížení, protože s těmi se rodí a umírá každý, ale je možno je neproměnit. Nedovolit jim se projevit. Prostě vidět tu myšlenku jak vzniká a říct si:"Je tu takovýto impulz a bude následovat taková a taková myšlenka, díky které se asi za 5 minut pořežu nebo zabiju, ale tohle je moje tělo a můj mozek a nebude se řídit sám. Mé tělo nebude řídit mé tělo. Já ho budu řídit a já se nechci pořezat jen proto, že mě spolužáci šikanují, protože ani oni nebudou řídit můj život a to jak se cítím. Já sám jsem svým pánem, ne to, co se děje vně." Jde o uvědomění si věcí na více úrovních, kdy se nakonec můžeš rozhodnout svobodně o tom, co s tebou bude, bez ohledu na to, co se děje. Když se pak chceš smát, nikdo ti v tom nemůže zabránit, ale nikdo ti v tom nemůže pomoct. Stejně tak pláč. Je to tvůj svět...
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: maryanka - Sobota, 17.02. 2007 - 15:35:21
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Kdybych si to, cos napsal, hodně přeformulovala, nakonec bych se pod to mohla i podepsat. Asi zkouším v něčem příbuznou strategii. Tvoje vývody ohledně fungování a podstaty toho, čemu se říká člověk, ale nesdílím spíš. Tohle je zřejmě Tvoje cesta, jak ven z něčeho, respekt k ní. Do důsledků. Ale myslíš, že Tvoje vidění může někomu jinému doopravdy pomoci? A chces prece pomoci? :) A uznavas existenci jinych ucinných cest a jinych pravd o cloveku?
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Sobota, 17.02. 2007 - 17:09:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Zajímavá otázka nebo otázky?:). Neřekl bych že chci pomoct přímo tak jako se o to snaží většina lidí. Nechci brát ničí bolest jen tak na sebe a dělat něco za ostatní. Byl bych opravdu jako ta čepel nebo žiletka. Chci hlavně ukázat cestu, jak si lidé mohou pomoci sami a nenarodil jsem se s těmihle informacemi o sobě, s tím uvědoměním sebe sama. Dopracoval jsem se k tomu skrze podobnou teorii, jako zde popisuji, takže věřím, že může někomu pomoct. Jinak bych tu samozřejmě psal jen pro uspokojení svého Ega, nějaké touze po obdivu, uznání, projevech zájmu (pokud se nepletu, důvod tvého dotazu:D, ale pletu se rád). Určitě taky uznávám jiné přístupy a cesty, i když pravda je jen jedna, to jen každý člověk si ji vykládá trochu jinak, protože je jiným způsobem omezený v těch kterých věcech. Například když jsem psal, že se snažím ukázat ostatním, jak si mají pomoci sami a nedělám nic za ně. Někdy je i to potřeba. Uvolnit člověka, aby měl sílu na to proměnit tu teorii o tom, jak si pomoci sám a převést ji do praxe. Pokud bych bral všechnu bolest jen na sebe, pak by mě jednoho dne asi ukřižovali jako Krista a prohlásili za svatého, ale lidé by nebyli bezchybní, stejně jako nejsou po Kristu. Měli by mě za hodného člověka, ale já bych moc dobře věděl, že jsem si prostě vybral tu cestu, která byla pro mě jednodušší. Vyhnul se konfliktům a raději ublížil sobě, abych neviděl ostatní trpět. Oni by se na mě stali závislými a já bych jednoho dne padnul. Zůstali by sami, slabší, než před tím. Na tom není nic pěkného. Ale taky bych mohl být jen přímočarý, tvrdý a neústupný. Snažil se aby všichni okamžitě pochopili sami sebe a převzali za své myšlenky odpovědnost a oni by spáchali hromadnou sebevraždu, protože by ten tlak prostě neunesli. Porušil bych jejich hranici. Zapoměl bych na to, z čeho jsem vzešel. Jsem omezený stejně jako kdokoliv jiný a i to co píšu je omezené, ať to převracím jak chci a snažímse to ukázat ze všech úhlů pohledu. Všechno jsou to modelové příklady. Představa dokonalosti. Jak by to být mělo, ne jak to bude, ale jak to být může a pak už záleží od člověka k člověku, jak moc se k tomu přiblíží nebo ne. Někoho osloví můj článek a nikdy nenapíše tobě o pomoc nebo radu. Někdo si přečte co jsi napsala ty a mě prohlásí za blázna. Někdo osloví Blizi, někdo katyatyy. Snažím se o všestranost a příště to, co jsem napsal popřu a popíšu to naprosto odlišně, i když to pro mě bude úplně stejné. A nikoho to neosloví. Ale tak je to správné. Pokud budu psát o čemkoliv jiném, než o své cestě, své filozofii, svém způsobu myšlení, bude to jen teorie. Knihu z knihovny si umí přečíst každý sám, je k ničemu, abych ji přepisoval třeba sem nebo na fórum...
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: maryanka - Sobota, 17.02. 2007 - 18:44:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Snažím se číst velmi pozorně, fakt. Tedy spíš teď Tvé odpovědi tady v komentářích. Na Tvé články většinou nemám dost trpělivosti a to správné badatelské zaujetí. Nezpochybňuju vůbec význam toho, že je píšeš a uveřejňuješ na netu. Asi mě fascinuje a třeba i mírně leká Tvoje - co přesně - těžko to nějak nazvat - takový temný, pevný odhodlání, dikce. Asi Ti závidím, tu schopnost odívat vlastní zkušenost mírně nevybíravě do slov, aniž by z ní čišelo pochybování, hrdinský nebo prorocký zpěvy... Taky bych samozřejmě ráda psala takhle chladně vášnivý originální texty, ráda bych "kázala" a snad bych i měla co říct, snad. Jistě, mou motivací by asi bylo jednak si některé věci ujasňovat, dotýkat se "nahý pravdy svýho života" a svejch sebeklamů, ale stejně spíš asi doufání, že se odněkud dostaví uznání, že někdo pohladí po hlavince a řekne - šikovná Dášenka. Nebo bych se tak prostě snažila nějak jako ospravedlnit existenci - jako že "tvorbou". Ale nepíšu, jednak lenost, jednak protože by to pro mě znamenalo utrpení, neustálý smažení se na rožni narcistní sebenenávisti. Navíc žiju jakousi pluralitu a jsem pořád plná hlasů. Pro mě jednou pravdou může být nakonec i pluralita. Radikální, neredukovatelná, i když si to je těžký představit. A tak ještě tak můžu stavět lidem do cesty cizí ú-nosné myšlenky, s doufáním v cizí kompetenci a svou jakous takous soudnost. Víc? Co víc? No jo, čím víc čtu, cos napsal, tím jsem z toho míň moudrá. Tebe nejímá bázeň, když si otvíráš ústa na tajemství života a nad tajemstvími života? :) Nebo nejsou žádná tajemství? Existuje oblast nevyslovitelného a nevyjádřitelného? Kdybych pečlivě přečetla všechny Tvé články, snad bych si byla schopná odpovědět sama. Co mi asi tak můžeš odpovědět. Možná se o to i pokusím. Bych mohla možná napsat článek o Tobě ;) Prohlásíme diskusi za smysl ztrácející a ukončenou? Se Tě ptám jako vidoucího...
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Neděle, 18.02. 2007 - 11:37:20
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Jsem jenom člověk. Obyčejný člověk, jako každý jiný, jen to, že mám posunuté hranice působí jinak. Ale mám hranice jako každý a jako u každého je možno je porušit a dohnat mě k tomu, k čemu ostatní. Jde spíš o to, jestli ten, kdo by je chtěl porušit nějakým tlakem, dříve neporušil ty své. Každý člověk si automaticky myslí, že vím snad něco víc, když píšu o věcech tak jak píšu, myslím jak myslím, reaguju jak reaguju. Ale je to přesně naopak. Vím míň a rád bych se jednou dopracoval k tomu, že nebudu vědět vůbec nic z toho, co tenhle svět považuje za důležité vědět a co se mi celý život snažil nalít do hlavy. Všechno, co člověk potřebuje vědět má v sobě od narození a je potřeba si to jen uvědomit. Ale aby k tomu došel, musí se nejprve spálit a udělat chybu jak už to tak bývá. Musí se stát tou sebepohrdající a nenáviděnou zrůdou, která ubližuje ať sobě nebo naopak ostatním. Ať tak nebo tak v obou případech stejně trpí obě strany, takže alespoň pro mě žádný rozdíl. Prostě proměnit svou sobeckost do takových rozměrů, aby si ji byl schopen uvědomit v plném rozsahu a rozhodnul se definitivně s ní zkoncovat. Ale taky si odpustit a přijmout to, že jinak to nešlo. Pokud to nedokáže, bude se jen litovat do konce života a snažit dokázat okolí dalším a dalším stupňujícím se ubližováním sobě nebo ostatním, že to není takové jak to vypadá. Příkladem může být šikana někoho slabšího pro pobavení okolí, kdy v případě, že se šikanovaný zhroutí a je po srandě, člověk který jej šikanoval, místo aby se omluvil a snažil se vše kompenzovat, naopak v šikaně pokračuje, aby jednoho dne všem dokázal, že šlo opravdu jen o vtip. Většinou se ale dříve objekt jeho zájmu zhroutí. Také drogově závislý, který místo aby přestal brát drogy okamžitě, nejprve svému okolí dokazuje, že má vše pod kontrolou a že dokáže brát jen takovou a takovou dávku jednou denně. Teprve až dotlačí okolí k tomu aby uznalo jeho pevnou vůli, skončí definitivně, ale většinou se jen nechá ukolébat domělým pokrokem a spadne ještě hlouběji, než byl... Nevím, co máš na mysli pod slovem vidoucí, stejně jako nevím, co považuješ za smysl k této nebo jakékoliv jiné diskuzi. Vím jen, že co se smyslu týká, všichni jednou zemřou a nikdo si nic z toho, co tu my dva píšeme do hrobu nevezme, tak jaký smysl? Smysl si můžeme vytvořit jen my sami. Ať této diskuze nebo samotného života, protože ten nám nikdo nedá. Byla by to jen výmluva. Pak pokud smysl není, má smysl nějaký smysl hledat? Pokud smysl není, má nějaký smysl tuhle diskuzi ukončovat. Proč lidé, když jim dojde, že život opravdu nemá smysl, vezmou žiletku a podříznou si žíly? Přece pokud nemá smysl život, pak jaký má smysl smrt? Udělají to proto, že pro ně jejich život smysl má a nedokáží přijmout, že pro nikoho jiného ne, ať okolí tvrdí co chce o tom jak je miluje a potřebuje. Nedokáží převzít zodpovědnost sami za sebe a za svůj život. Za svá rozhodnutí, za motivaci sebe sama k čemukoliv. Vše co dělají nebo ne je závislé na vnějším světě... včetně života... Článek o mě? Rád bych o sobě něco napsal sám. Vlastně jen jedno. Rád bych aby ti, co mě čtou viděli i druhou stranu mince. Všechny ty lidské chyby o kterých píšu, jsou mými vlastními chybami, které jsem si musel přiznat v jejich plném rozsahu, abych o nich dokázal takto psát nebo mluvit a dokázal taky popsat, jak k nim došlo. Všechno to pohrdavé psaní, je pohrdání sebou samým a svými slabinami se kterými jsem se narodil jako každý a se kterými i umřu. Ať píšu o čemkoliv a o komkoliv do té nejhlubší podstaty, o lidských chybách, píšu jen o sobě, protože jinak bych je nechápal. Co z toho plyne dál? Když si přečteš opravdu všechny mé články o sebeubližování, sebevraždách, zneužívání dětí, šikaně, náboženstvích a kritice a podstatě vzniku toho všeho v lidské mysli a dáš si to dohromady s tím, co jsem napsal teď, dojde ti, že jsi o větší zrůdě v životě nečetla a neslyšela, protože to všechno o čem píšu, jsem já. Je to v mé hlavě, ne v nějaké knize. Podíval jsem se do ní a popsal, co jsem viděl. http://bdaywalker.sblog.cz/2006/10/26/56
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: maryanka - Neděle, 18.02. 2007 - 20:24:17
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
V určité fázi čtení jsem si řekla, že jsi na cestě došel asi hodně daleko, ale i když to chvílemi jako by vypadá, že se domíváš být téměř v cíli, přesto je pravděpodobné, že je ještě velký kus cesty před Tebou a při troše štěstí a "pod ochranou hlubiny bytí" - dospěješ do stádia, které je netušené, a z toho, kde teď jsi, se nedá jen tak odvodit. Leč člověku se nechce věřit, že tak poctivý boj, jaký vedeš, by mohl vyjít na prázdno. I když vyloučit se nedá nic. No jo, každej má hranice. Měl je Mojžíš, měl je Friedrich Nietzsche, měly je asi postavy, které podle tradice obcovaly velmi úzce s "božským", nebo v nějakém smyslu božskými byli, mají je světci, mudrci atd. Hranice jsou zakotvené v bytí člověkem, v konečnosti, jsme ohraničeni zkušenostmi a způsobem, jakým můžeme hranice zkušenosti, zakusitelného posouvat, jsme především limitováni omezeným rozsahem sféry námi myslitelného, cítitelného, vnímatelného. Opravdu myslíš, že má člověk to, co potřebuje vědět, v sobě od narození? Že stačí poctivá a důsledná a až sebevražedná introspekce, aby zahlédl... co vlastně? Víš míň... sokratovská metoda? Různé drastické iniciace? Nevybíravé myšlenkové hry? Mne se zdá, že důsledná otevřenost a poctivost k sobě a důsledné tázání vede spíš k poznání, že je třeba jít za tázání a za snahu vědět, vědoucí vzdání se vědoucnosti. Do světa paradoxů. A že k odstřížení se od toho, co do člověka hustí "vnějšek", je komplementární k snaze rozšíření hranic toho, co do mě může být vkládáno. Až jako k usilování pojmout "všechno". Musíš se stát tou sebepohrdající zrůdou? No jasně, někteří z lidí se jí musejí stát, mám-li v sobě zrůdu, jsem-li zrůdou, aspoň v nějakém stádiu vývoje se jí musím skutečně stát, abych se se zrůdou, jíž jsem, střetl. Dá se se zrůdou definitivně skoncovat? Opravdu? Nedá se zrůda jen více nebo méně šťastně integrovat, ochočit? A mají v sobě všichni zrůdu? A pokud ano - je to stejná zrůda? Je Tvůj soukromý boj bojem pro všechny lidi? Je bojem i pro mě? Bojuju ho dobře, když ho bojuju trochu jinak a dost jinak jednotlivé kroky pojmenovávám a (ne)provádím? Smysl - jistě že z určitého nadhledu může smysl nemít nic. Pro mě má tahle diskuse význam, protože mě baví a staví mě před určité výzvy. Které samozřejmě zpracuju jen v rámci svých hranic, možná se tím vůbec nic nezmění, protože myšlení prostě inklinuje ke stereotypům a těžko se z nich vyhrabává. A když něco baví, neubližuje, rozvíjí, může se to rozvíjet do nekonečna, dokud to samo nějak nevyšumí nebo neuvízne na mrtvém bodě. Diskuse o smyslu je legrační. Těžko v sobě kdy zcela zapřu křesťanskou formaci. Teoretických náhledů o pojmu smysl, jeho možných obsazích a konkrétních náplních je jistě nepočítaně. Každopádně si nejsem jistá, jak moc to, co si tu píšeme, opravdu okamžitě nicotní a definitivně znicotní. Umím si představit radikální nicotnění, aspoň myslím, že umím, umím si představit naopak i jak takový náhodný shluky písmenek "přepisujou dějiny vesmíru". Ani jedno ani druhé mě momentálně neděsí. Zrovna tak jako neděsí myšlenka, že zas ošahávám v mysli cosi, nač nestačím. Těžko zapřu křesťanskou formaci a někdejší uklidňující víru v garanta "smyslupnosti" celé té nesmyslnosti a absurdity, jíž žijeme, v dárce smyslu. Přežívá nějak různý stádia jejího popírání, potvora ;) Má smysl si soukromý smysl pro účastníky zájezdu stanovovat. Není trochu namyšlné chtít být dokonale zrůdou, jíž mohu být? Tedy jako jooo, namyšlenost patří k oblasti zrůdného, tudíž úsilí o dokonalou zrůdnost nemá hranic a je svým způsobem stejně marné jako úsilí o dokonalou nezrůdnost. Mám v hlavě taky lecjaký zrůdnosti, fakt, jako ostatně kde kdo tady. A občas jako by mě napadá, že to je vlastně, co je na mně zajímavýho - zrůda, která si zvykla na leccos, leccos ji neděsí, leckam může "beztrestně". Jistě, je to taková akademická zrůdnost, nikdy pořádně proměněná v činy, vlastně až pozdní stádium, po životě v domělé zrůdnosti, pozvolné a někdy náročné objevování zrůdnosti skutečné, pokud už to je ta skutečná. Vlastně je asi trapná, no. Co píšu j taky v mý hlavě, v mý hlavě je pěknej bordel,

Přečíst zbytek komentáře...
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Pondělí, 19.02. 2007 - 17:58:01
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Nejde o to tou zrůdou za každou cenu být. Proměnit veškerou skrytou zrůdnost a jen díky tomu se stát opakem. Opak není o nic míň zrůdnější, jen působí vznešeněji. Jde o to si ty chyby a slabiny přiznat. Kam až člověk ve své zrůdnosti musí zajít, než si ji dokáže přiznat je už něco jiného. Opravdu si myslím, že se se vším co potřebujeme vědět rodíme, ale je pravda, že jsem to popsal příliš jednostranně. Jde o to, že díky teorii, kterou během svého života pojmeme si teprve můžeme uvědomit a proměnit to,co v sobě máme. Až k tomuto dojdeme, teorie přestane být důležitá a zůstane jen praxe. Nakonec dokonce zmizí i to uvědomění na základě teorie, pokud před svou smrtí ovšem dojdeme tak daleko a zůstane jen automatická reakce na nastalou situaci, ale ne na základě nějakých forem a pravidel, která v sobě máme teď a která jsou postavena na emocích, ale na skutečné svobodně mysli, bez jakýchkoliv omezení. To je to jak jsi popsala :"jít za tázání, do světa paradoxů". Ale stejně tak jako to, co učil Socrates. Pokud se ti jednou poštěstí dojít dost daleko, uvědomíš si jednu podstatnou věc. Ať Socrates, Nietzsche, Hérakleitos nebo Marx a jiní, všichni došli ke stejnému závěru, ale všichni jen na jedné, omezené úrovni, kterou právem považovali za správnou, ale nedokázali ji předat ostatním takovou jaká byla, protože nebyli schopni popřít sami sebe. Nedokázali říct, že nemohou být učitelé. Že mohou jen předat teorii, ale v praxi ji musí každý proměnit sám a pochopit pravdu po svém. Nedokázali se také zamyslet nad názory ostatních filozofů a uznat, že měli stejnou pravdu jako oni, i když byla omezená jimi samými. Protože to ani neviděli, ne, že by se například báli, že je někdo před světem shodí. Všechny filozofické směry jsou naprosto stejné. Všichni byli dokonalého uvědomění na určité úrovni, ale když se podíváš na pokračování... Kdokoliv se je snažil napodobit, kdokoliv se snažil dosáhnout toho čeho oni, v tom co oni, neuspěl. Byla to jen jejich filozofie a nikoho jiného. Pochopili ji svými vlastními slovy, ale protože se snažili maximálně řídit jejich pravidly, stali se jen ještě většími omezenci, než byli jejich učitelé, protože jim nedošlo, že jedinými jejich učiteli mohou být jen oni sami. Jak se říká v zenu:"Opravdový žák, překoná svého mistra". Ale k tomu dojde jen tehdy, když se na něj jednoho dne vykašle a půjde dál sám... Pak se stane sám mistrem a dojde mu, že ta poučka o mistru a jeho žákovi, byla jen lží, která jej měla donutit se svého mistra vzdát aby maximálně proměnil svůj vlastní potenciál a že když je někdo mistrem, je prostě mistrem a není možno ho překonat. Můžeš být lepší, než ostatní ve všem co tě napadne, ale to neznamená, že lepší budeš. Možná to jen znamená, že jsi více talentovaná, ale dokud nedojdeš až nakonec, nikdy opravdu dobrá nebudeš. Ne tak, jak být můžeš. Všichni jsme naprosto stejní. Všichni dřeme na maximum celý svůj život, tak kdo je lepší a kdo horší? Kdo kdy bude?
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: maryanka - Úterý, 20.02. 2007 - 14:41:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Přiznávat si vlastní chyby je celkem zajímavá disciplína. Ale těžká a možná někdy i docela zbytečná. Výsledek beztak nejspíš záleží na zvolené metodice a optice, a zvolená metodika a optika je jen v omezené míře věcí volby. Jo, na tom něco bude, že vsáváme vnější svět v souladu s jakýmsi a priorním vkladem v nás. S a priorním vkladem na jednu stranu všelidským, na druhou stranu komunitním a na třetí asi dosti svébytným. aha, čtu to znova, mluvíš o něčem trochu jiným :) Nejsem si jistá, zda všichni ti, kdo docházejí dosti daleko, docházejí k témuž. Dá se dojít tak daleko, že žádné "dál" už není? Tvrdit, že kdo došli dosti daleko - došli k témuž - závání totalitarismem, nárokem na absolutnost. I když se to zjemňuje a rozdílnost se vysvětluje tím, že to totéž má tolik výhonků možných, kolik je bytostí a možností "praktické realizace". A kde se v to výčtu vzal Hérakleitos? Vždyť o presokraticích houby víme, tak těžko můžeme soudit. Ta naprostá stejnost - k čemu? Radikální pluralitu, kterou přinesla postmoderna a kterou je zatím potřeba chránit proti protipohybům v postmoderně samé ukratým, nechci příliš rychle ukracovat. Však ona nám umožňuje breptat o naprosté stejnosti, činit z esoterního vědění banalitu. Asi těžko najdeme společnou řeč? Kdysi jsem ne aktivně, ale s určitou pozorností sledovala směr, kterým píšeš, vzpomínám si, když Tě čtu. Odpovídal něčemu ve mně. Ale jsem jiná a z nějakého důvodu mi záleží na neredukovatelné pluralitě. Dávám tomu jakási jména, vychází z čehosi, co jsem vstřebávala, užívám je asi trochu svévolně. Ale prostě myšlenka, že to aktuální kopání za neredukovatelnou pluralitu, je výrazem naprosto stejného - se mi fakt nelíbí. Radši rozvíjím pluralitu v sobě, zkouším, do jaké míry je možné v nutně totalizujícím já zakoušet mnohost a za jakou cenu, než abych všechno okolo redukovala na stejnost ještě i v teorii, ne v přirozené praxi.
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Středa, 21.02. 2007 - 07:25:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Společnou řeč asi těžko najdeme, ale vím, co myslíš tím, co píšeš a řekl bych, že na řeči nesejde. Každý máme jiný způsob vyjádření svých myšlenek a pocitů. Plurarita? To je právě to popření sebe sama a toho, co tvrdím, o kterém jsem psal v jedné z reakcí, jen podání je jiné. Vytvářím úmyslně protiklady, abych ukázal realitu ze všech úhlů pohledu. Protože pravda je skutečně relativní a vše existuje ve dou základních protikladech o nekonečném množství úrovní, přičemž všechny ty protiklady jsou součástí jednoho celku a navzájem na sobě závislé, protože jedno bez druhého by neexistovaly. Pokud existuje určitý názor, který je označen jako univerzální nebo neměnný, pak právě v tu chvíli vzniknul jeho protiklad stejného rozsahu a síly. Proč tedy píšu o něčem, jako bych chtěl říct:"Toto je pravda a nic jiného, neopovaž se pochybovat..."? Je to protiklad, nic víc. Své články píšu díky lidem na fórech, díky tomu v čem vidím jejich omezení a zformovanost v tu danou chvíli. Vlastně je píší oni. Když vidí jen černou, snažím se ukázat, že vše je jen bílé, i když moc dobře vím, že není. Je to manipulace. Když vidím, že vidí jen bílou, ukážu jim, že i černá existuje. Od první reakce až po tu poslední s tebou musím souhlasit ve všem, co jsi napsala, protože máš prostě pravdu a já moc dobře vím, jak myslíš to o čem píšeš, tak proč ty protiklady? Co to tady na tebe hraju? To co píšeš je omezené. Pokud pluraritu pojmeš jako univerzální neměnnou, v tu chvíli se stane stejně omezenou jeko singularita. Může se stát z neomezenosti omezenost? Může, pokud z ní uděláš dogma. Nic není univerzální, to je jediná univerzální pravda.
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: maryanka - Středa, 21.02. 2007 - 16:59:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Já si pod tím, co píšeš - zhruba něco představím, netvrdím, že tomu rozumím, netvrdím, že vím, co chceš říct, ale co píšeš považuju za víc než nahodilou, možná svévolnou změť písmenek beze smyslu (a můžu si dovolit i luxus v myšlenkovém experimentu je za změť písmenek beze smyslu zkusit považovat, v čemž bys mi jistě nebránil), kdybych se to, co píšeš, pokusila svými slovy reprodukovat, snad bys byl natolik shovívavý a mohl konstatovat, že jsem aspoň z části nebyla zcela mimo mísu. Nevím, jestli mám být ráda, že Tě jakž takž jsem schopná sledovat. A že snad patřím (jako Ty?) k těm, kdož si z nějakého důvodu dobrovolně kontaminují běžné zakoušenídůsledností a "imanentní metarovinou", resp. k jejichž běžné zakoušení z nějakého důvodu inklinuje k "metarovině" a poskakuje mezi vrstvami (samozřejmě se zaplétám, ale pořád ještě tuším,co píšu). Čímž se takoví jedinci z části uvrhují do "osamění" & je občas jímá nutkání vidět v svých myšlenkových a vnímacích procesech cosi exemplarního a pro ostatní ne zcela neužitečného. Tak tedy děkuju za čas a energii, mi věnované. V rámci možností budu díle pozorně sledovati Tvou produkci ;-) Nechť tě cesty neklamou a nezklamou. D.
Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Středa, 21.02. 2007 - 17:14:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ne zcela mimo mísu? To nemůžu konstatovat. Prostě jsi měla pravdu. Byla jsi v tom, jen nás omezovala slova a jejich pochopení, to je vše. Já děkuji za tvůj čas a jsem si jistý, že budu sledovat tvé články i když tvrdíš, že tě moc nebaví psát. Nevím kdo jsi, tvůj nick neznám a ani jméno mi nic neříká, ale určitě mě zaujaly hned tvé první příspěvky na webu a jsem rád, že jsem měl tu možnost vyměnit si s tebou alespoň těchto pár písmenek... I tobě hodně štěstí na tvé cestě...

Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: bagsmall - Pondělí, 12.05. 2014 - 05:46:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
In the course of get together for lunch, Woolrich Parka [www.woolrich-clearance.com], so I spent in talking, North Face Outlet Online [www.northsclearance.com], with their parents in Syria, Cheap Oakley Sunglasses [www.oakleysunglassesfactory.com], over the years, North Face Outlet Online [www.northsclearance.com], my father and mother, Coach Factory Outlet [www.newcoachfactoryoutlet.com], had been guests of the village, Michael Kors Outlet [www.michaelkorsstates.com], as they compete to tell the trivial, Longchamp Sacs Sortie [www.saclongchamppairs.com], incidents that occurred recently, Michael Kors Hamiton [www.michaelkors.so], they said the village, Moncler Outlet Online [www.moncler-jacketsoutletonline.com], became a ghost town, more than 100 people resident, Coach Factory Online [www.coach-factoryoutletonline.net], only less than twenty people, Coach Factory Outlet [www.newcoachfactoryoutlet.com], nobody cultivated rice, Moncler Coats Outlet [www.moncler-clearance.com], let it barren, Ralph Lauren UK [www.polo-ralphlaurensoutlet.com], they say that, Polo Outlet Store Online [www.polo-outletstore.com], people born in the third house, Monster Beats Outlet [www.thebeatsbydre.com], on the tire, Burberry Bags Outlet [www.burbagssale2013.com], and finally was a boy, Barbour Jackets Outlet Online [www.barbour-jacketsoutlet.com], but also put a banquet, Marc Jacobs Bags Outlet [www.marcjacobsonsale.com], after lunch, I want to go back to school, Gucci Outlet Online [www.guccishoesuk2014.net], mother hobbled figure in, MCM Outlet Online [www.mcmworldwides.com], many vegetable garden, Monster Beats Outlet [www.thebeatsbydre.com], ready for me, Michael Kors Outlet Online<

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: owiqweuw - Středa, 10.12. 2014 - 08:55:39

http://www.airshoeclub.com/ [www.airshoeclub.com] Nike Air Max [www.airshoeclub.com], nike Free Run [www.airshoeclub.com], Nike Air Max 90 [www.airshoeclub.com], Nike air max Black Friday [www.airshoeclub.com]
http://www.shoeflysell.com/ [www.shoeflysell.com] nike air max 2014 [www.shoeflysell.com], nike free run [www.shoeflysell.com], retro air jordan [www.shoeflysell.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Nike Free Run Black Friday [www.shoeflysell.com]
http://www.winshoesair.com [www.winshoesair.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com],r etro air Jordan shoes [www.winshoesair.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jordan Shoes Christmas [www.winshoesair.com]
http://www.ukairshoesale.com/ [www.ukairshoesale.com] Nike air max [www.ukairshoesale.com], Air Jordan shoes [www.ukairshoesale.com], Nike Free Run [www.ukairshoesale.com], Nike Shox [www.ukairshoesale.com]
http://www.sportrunshoesale.com/ [www.sportrunshoesale.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], nike air max mens [www.sportrunshoesale.com], Nike Free Run Christmas [www.sportrunshoesale.com]
http://www.maxrunshoesaol.com/ [www.maxrunshoesaol.com] Nike free run [www.winshoesair.com], nike air max 90 [www.winshoesair.com], retro air Jordan shoes [www.maxrunshoesaol.com], nike blazer [www.shoeflysell.com], Air Jor

Přečíst zbytek komentáře...


guoguo (Hodnocení: 1)
Od: frontier - Středa, 31.12. 2014 - 03:41:41
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

ray ban outlet [www.raybanwayfarer.biz]

oakley sunglasses cheap [www.oakley-sunglasses.info]

tory burch outlet online [toryburchflats.projectsouthomaha.net]

oakley outlet [oakleysunglasses.oakleywebsite.net]

red bottom shoes [www.christianlouboutinoutlet.com.co]

ugg boots [uggoutlet.uggaustralia.qc.com]

ugg slippers [www.ugg-boots.com.co]

true religion [truereligionjeans.charleschin.com]

tory burch boots [www.toryburch-outletonline.com.co]

gucci handbags [www.guccioutlet.net.co]

abercrombie store new york [www.abercrombieoutlet.us.com]

moncler [www.monclerjacketsoutlet.us.com]

jordan concords [www.concords11.com]

michael kors outlet online [www.michael-korsoutlet.eu.com]

ugg boots [uggoutlet.uggaustralia.qc.com]

chanel outlet online [chanelhandbags.milaneverett.com]

burberry handbags [www.burberryoutletsale.name]

marc jacobs outlet [www.marc-jacobs.name]

concord 11 [www.retrojordans.name]

gucci outlet [www.gucci.net.co]

coach outlet online [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: xudada - Čtvrtek, 15.01. 2015 - 08:32:51

coach outlet store online [www.coachfactoryoutletonline.eu.com]

ugg slippers [uggsaustralia.officialus.net]

jordan retro 11 [www.jordanconcords.net]

tods shoes [todsoutlet.kingmancommercialrealestate.com]

ray ban aviators [raybansunglasses.thedailysabs.com]

uggs outlet [www.uggsoutlet.in.net]

timberland canada [www.timberlandboots.cc]

louis vuitton purses [www.louis--vuitton.us]

beats by dr dre [beatssolo.letterpresskids.com]

canada goose outlet stores [www.canadagoose-outlet.us.com]

jordan 11 snakeskin [www.jordan11.name]

ray ban outlet [www.rayban-sunglass.net]

ralph lauren bedding [www.ralph-laurenoutlet.com.co]

christian louboutin outlet [www.christianlouboutinoutlet.com.co]

burberry outlet [burberryscarf.thewhimsicalsage.com]

hogan outlet [www.hogan-shoes.us]

ugg slippers [uggsaustralia.officialus.net]

abercrombie & fitchfitch [abercrombieandfitch.rekey-your-locks.com]

ugg outlet [uggboots.fairskinmen.com]

coach factory [www.coachoutletstoreonline.us.org]

coach outlet online [www.coach-outlet.us.com]

jordan 3 white cenment [www.jordan3.net]

fendi bags [www.fendi.us.com]

jordan 6 cigar [www.jordan6.net]

louis vuitton

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: zakbowden2 - Středa, 21.01. 2015 - 09:53:43
These Oyster Perpetual Replica Watches [mohsinkhan.ucoz.co.uk] are accompanied by a massive link 904L steel Oyster bracelet ensuring a Rolex Replica [tracychandler.mycylex.co.uk] high level of security and comfort to wear. It is equipped with a bracelet clasp clasp designed by Rolex. The hublot big bang replica [susanfraser8.wix.com] dial red grape (wine lie) version is particularly attractive. As much for men as for women. However, if you want a more traditional model, the dial steel version is a wiser choice. Note the emergence for the first time on a dial Rolex of double indexes at 3, 6 and 9 o'clock.
Re: láska je krásná a přitom umí zraňovat (Hodnocení: 1)
Od: yoyo - Pondělí, 08.06. 2015 - 05:02:29
 
air max 2015 [www.nike-air-max.us], http://www.nike-air-max.us/
nike outlet [www.nikefactory.org], http://www.nikefactory.org/
nike running shoes [www.nikefree5.net], http://www.nikefree5.net/
nike free [www.nikefree-run.net], http://www.nikefree-run.net/
nike running [www.nikefree-run.org.uk], http://www.nikefree-run.org.uk/
nike air max [www.nike-jordanshoes.com], http://www.nike-jordanshoes.com/
nike mercurial [www.nikemercurial.net], http://www.nikemercurial.net/
roshe run [www.nikerosherun.us], http://www.nikerosherun.us/
cheap nike shoes [www.nikestore.us], http://www.nikestore.us/
north face jackets [www.northface.us.org], http://www.northface.us.org/
north face jackets women [www.northfaceoutlet.com.co], http://www.northfaceoutlet.com.co/
oakley sunglasses outlet [www.oakleyoutlet.us.org], http://www.oakleyoutlet.us.org/
oakley outlet [www.oakley-sunglasses.us.org], http://www.oakley-sunglasses.us.org/
oakley vault [www.oakleysunglassescheap.in.net], http://www.oakleysunglassescheap.in.net/
cheap oakley sunglasses [www.oakleysunglassesoutlet.com.co], http://www.oakleysunglassesoutlet.com.co/
omega watches [www.omegawatches.us.com], http://www.omegawatches.us.com/
pandora sale [www.pandora-charms.org.uk], http://www.pandora-charms.org.uk/
pandora charms [www.pandorajewelry.com.co], http://www.pandorajewelry.com.co/
ralph lauren outlet [www.polo-outlets.com], http://www.polo-outlets.com/
prada outlet [www.pradahandbags.net.co], http://www.pradahandbags.net.co/
prada outlet [www.pradahandbags.net.co], http://www.pradahandbags.com.co/
prada shoes for men [www.pradashoes.com.co], http://www.pradashoes.com.co/
polo ralph lauren outlet online [www.ralph-lauren.org.uk], http://www.ralph-lauren.org.uk/
ralph la

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: wq123 - Pondělí, 28.12. 2015 - 01:48:29
louis vuitton purses [www.louis-vuittonblackfriday.com] to miss calling asics gel [www.asics-gel.de] and designer handbags [www.handbagsoutlet.com.co] simply get cheap ray ban [www.rayban-sunglasses.us.org] a roshes [www.nikerosherun.us] new cellular phone.By its songs, michael kors bags [www.michael-kors-handbags.us.com] we find that fake rolex [www.rolexwatchesforsale.us.com] the true religion [www.truereligion-outlet.us.org] particular jerseys from china [www.cheapjerseys.com.co] Wireless headset uggs [www.uggsaustralia.com.co] meaning on groove dominate reaches new balance shoes [www.newbalance-outlet.org] set, typically giuseppe zanotti [www.giuseppezanotti.com.co] range reebok [www.reebok.com.de] not really great a michael kors outlet online [www.michaelkorsoutlet.ar.com] sense aspect, pandora [www.pulseras-pandora.com.es] visual bebe dresses [www.bebeclothing.in.net] appeal . data nike.com [www.nike-schoenen.co.nl] is okay nike free run [www.nikefree5.net] depicted, marc jacobs handbags [www.marcjacobs.us.com] 3 necklace abercrombie [www.abercrombie-fitchs.us.com] splitting longchamp taschen [www.longchamp.com.de] within converse outlet [www.converse.net.co] choose is also highly established, ones bcbg dresses [www.bcbg-dresses.com] spokesman includes plain and tommy hilfiger online shop [www.tommy-hilfiger.com.de] simple effect of nike.se [www.nike-skor.com.se] providing, does Přečíst zbytek komentáře...

Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: ypMs - Středa, 29.03. 2017 - 11:15:18

Air Max 90 [www.nikeair-maxoutletstore.us]

Nike Air 90 [www.nikefactorystoreol.com]

Pandora Store [www.pandoraolstore.com]

Adidas Shoes Discount Marketplace [www.adnmdstsaleo.com]

louboutin heels [christianlouboutinfrsale.com]

Nike Zapatos [www.zapatosdenikesp.biz]

adidas store [www.adidasshoesdiscountos.us]

Hogan Outlet [www.hoganoutletscarpeol.com]

Moncler Jackets Discount Marketplace [www.monclersaleol.top]

abercrombie and fitch store [abercrombiespstore.us]

Canada Goose Womens Coats [www.canadagooseosal.top]

toms sale [www.tomsonsaleo.online]

Nike Air Women [www.nikestoreolsale.com]

Air Nike [www.schuhnikeairde.com]

Nike Air Pas Cher [www.nikeairpaschero.com]

Moncler Sale [www.monclerstoreofficialoutlet.com]

newest lebron shoes [lebrons11sale.us]

Nike Air Jordan 11 [www.jordans11retros.us]

Uggs For Cheap [genuinbootsale.us]

ADIDAS NMD SALE ON LINE [www.adidasnmdsaleo.top]

Jordan Store [www.jordanstoreoutleto.us]

Oakley Sunglasses Cheap [www.glassesaleol.top]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Vrazedna hra (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 - Pátek, 28.04. 2017 - 13:04:24
20170429 leilei3915

ralph lauren shirts [www.ralphlauren-shirts.org.uk]

true religion jeans [www.truereligionjeanss.us.com]

mulberry handbags [www.mulberryhandbagsuk.co.uk]

mlb jerseys wholesale [www.mlbjerseys-wholesale.us.com]

nba jersey [www.nbajerseyss.us.com]

nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]

kate spade outlet store [www.kate-spadeoutletstore.us.com]

adidas outlet [www.adidasoutlet.us.org]

ray ban sunglasses outlet [raybansunglassesoutlet.co-sunglasses.com]

lunette ray ban [www.lunetterayban.fr ]

canada goose outlet [www.canadagoose-outlets.com.co]

polo ralph lauren [www.poloralphlauren-uk.org.uk]

cheap ray ban sunglasses [cheapraybansunglasses.co-sunglasses.com]

coach factory outlet [www.coachfactoryoutletofficials.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflopssaleclearance.name]

adidas shoes [www.adidasshoes.us.org]

nike outlet store [www.nikeoutletstorelocations.com]

valentino outlet online [www.valentino-outlet.us.com]

ralph lauren outlet [www.ralphlauren-outletuk.org.uk]

canada goose [www.canadagooses.com.co]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Vrazedna hra (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 - Pátek, 28.04. 2017 - 13:10:09
20170429 leilei3915

ralph lauren shirts [www.ralphlauren-shirts.org.uk]

true religion jeans [www.truereligionjeanss.us.com]

mulberry handbags [www.mulberryhandbagsuk.co.uk]

mlb jerseys wholesale [www.mlbjerseys-wholesale.us.com]

nba jersey [www.nbajerseyss.us.com]

nfl jerseys [www.cheapnfljerseys.eu.com]

kate spade outlet store [www.kate-spadeoutletstore.us.com]

adidas outlet [www.adidasoutlet.us.org]

ray ban sunglasses outlet [raybansunglassesoutlet.co-sunglasses.com]

lunette ray ban [www.lunetterayban.fr ]

canada goose outlet [www.canadagoose-outlets.com.co]

polo ralph lauren [www.poloralphlauren-uk.org.uk]

cheap ray ban sunglasses [cheapraybansunglasses.co-sunglasses.com]

coach factory outlet [www.coachfactoryoutletofficials.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflopssaleclearance.name]

adidas shoes [www.adidasshoes.us.org]

nike outlet store [www.nikeoutletstorelocations.com]

valentino outlet online [www.valentino-outlet.us.com]

ralph lauren outlet [www.ralphlauren-outletuk.org.uk]

canada goose [www.canadagooses.com.co]

Přečíst zbytek komentáře...


2017 (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Čtvrtek, 25.05. 2017 - 07:02:07
20170525 JUNDA

oakley sunglasses wholesale [www.oakleysunglasseswholesalechina.us.com]

oakley sunglasses [www.oakley-sunglasseswholesale.us.com]

ralph lauren outlet [www.polo-outlet.in.net]

nike trainers uk [www.niketrainers.me.uk]

cheap ray ban sunglasses [www.cheapraybansunglasseswholesale.us.com]

cheap oakley sunglasses [www.oakleysunglassesdiscount.com.co]

nhl jerseys wholesale [www.nhljerseyswholesales.us.com]

supra shoes sale [www.suprashoes.us.com]

ralph lauren [www.ralphlauren-polo.org.uk]

fitflops [www.fitflopssaleclearance.in.net]

cartier watches for women [www.cartierwatchesforwomen.us.com]

ralph lauren uk [www.poloralph-lauren.org.uk]

ray ban sunglasses outlet [www.raybansunglasses2.us.com]

coach outlet clearance [www.coachoutletclearanceonline.us.com]

christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoutletsale.us.com]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline-stores.us.com]

air max 90 [www.airmax90.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflop.in.net]

links of london jewellery [www.linksoflondons.co.uk]


Přečíst zbytek komentáře...


2017 (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Čtvrtek, 25.05. 2017 - 07:58:13
20170525 JUNDA

oakley sunglasses wholesale [www.oakleysunglasseswholesalechina.us.com]

oakley sunglasses [www.oakley-sunglasseswholesale.us.com]

ralph lauren outlet [www.polo-outlet.in.net]

nike trainers uk [www.niketrainers.me.uk]

cheap ray ban sunglasses [www.cheapraybansunglasseswholesale.us.com]

cheap oakley sunglasses [www.oakleysunglassesdiscount.com.co]

nhl jerseys wholesale [www.nhljerseyswholesales.us.com]

supra shoes sale [www.suprashoes.us.com]

ralph lauren [www.ralphlauren-polo.org.uk]

fitflops [www.fitflopssaleclearance.in.net]

cartier watches for women [www.cartierwatchesforwomen.us.com]

ralph lauren uk [www.poloralph-lauren.org.uk]

ray ban sunglasses outlet [www.raybansunglasses2.us.com]

coach outlet clearance [www.coachoutletclearanceonline.us.com]

christian louboutin shoes [www.christianlouboutinoutletsale.us.com]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletonline-stores.us.com]

air max 90 [www.airmax90.us.com]

fitflops sale clearance [www.fitflop.in.net]

links of london jewellery [www.linksoflondons.co.uk]


Přečíst zbytek komentáře...


Re: Depresivní motivace (Hodnocení: 1)
Od: lzm - Sobota, 10.06. 2017 - 08:29:09

nike air max 95 [www.nike-airmax.org]

Air Max 90 Femme [www.nike-chaussures.fr]

official michael kors [www.michaelkorsoutlet.cc]

prada outlet online [www.prada-outlet.co]

pandora sale [www.pandora-online.us]

Nike Air Jordan Enfants [www.runecheatz.com]

Nike Free,Air Jordan [www.sirce.fr]

Air Jordan Retro 3 [www.ybreen.com]

Dreamland Jewelry - Official [www.dreamland-jewelry.us]

Premier Jewelry. - Official [www.premier-jewelry.net]

sunglasses sm [www.sunglassessm.com]

michael kors outlet [www.michael-kors.net]

prada sunglasses [www.pradasunglasses.us]

prada online [www.prada-bags.org]

wayfarer sunglasses [www.sunglasseshut.co]

polo outlet online [www.polo-online.co.uk]

celine outlet online [www.celine-outlet.com]

Jimmy Choo Shoes [www.jimmy-choo.com.au]

canada goose sale [www.canadagooseoutlet.us]

ray ban clubmaster sunglasses [www.raybanclubmaster.us]

coach australia [www.coach-australia.net.au]

Air Max 1 Homme [www.dvapr.com]

pandora uk [www.pandoracharms-uk.co.uk]

Přečíst zbytek komentáře...


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund