Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 87 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Tento web je na nic

Autor: Blizi - Sobota, 24.02. 2007 - 18:04:21
Téma: Sebepoškozování

Čtěte reakci na tento web.

Vážení uživatelé tohoto webu, mezi články čekající na zveřejnění jsem nalezla tuto výzvu, jelikož ji nepovažuji za zprávu, určenou výhradně administrátorům, dávám vám ji k přečtení a vyjádření vašeho názoru jak formou komentářů, tak připojené ankety. Souhlasíte či nesouhlasíte?

Jste k ničemu

Dobrý den, jsem přítelem jedné z vašich uživatelek a domnívám se, že byste tyhle stránky měli zrušit, protože nikomu nepomáhají, naopak mohou některým lidem ještě více ublížit.

Připadá mi to, jako by si zřídili své stránky třeba pedofilové a mohli se na nich ujišťovat, že jsou vlastně celkem normální a někteří si svůj problém ještě prohlubovali. Podle mého názoru jsou problémy, které se dají vyřešit jen s pomocí vlastní vůle a vy jako byste ji spíš podrývali. Možná, že tyto stránky přece jen i někomu pomáhají, nevyváží to ale jediného člověka, kterému ublíží.

Raději toho nechte!

Tomáš

 
Anketa ke článku
Myslíte, že tyto stránky...

pomáhají přestat se sebeubližováním
jsou návodem k sebeubližování
podporují v sebeubližování
jsou zcela bezvýznamné


[ Výsledky | Ankety ]

Účastníků: 160
Komentářů 7
Související odkazy
· Více o tématu Sebepoškozování
· Další články od autora Blizi


Nejčtenější článek na téma Sebepoškozování:
Tipy na filmy

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 4

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Tento web je na nic" | Přihlásit/Registrovat | 13 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: Blade - Neděle, 25.02. 2007 - 11:27:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Nevím co vše zde Tomáš četl a rád bych věděl, jestli web prošel celý nebo si jen vybral to, co jej pobuřovalo. Vzhledem k tomu, že někdo koho miluje si ubližuje a on tomu člověku nedokáže pomoci, je totiž pravděpodobné, že je silně zaujatý, na což by ukazovalo srovnání tohoto webu se stránkami například pedofilů. Když se podíváme na většinu erotických stránek s fotografiemi nahých dívek, jistě zaznamenáme nejen podporu pedofílie v podobě odkazů na fotky tzv. lolitek (maximálně mladě vypadajících dívek, i když většinou s upozorněním, že už jim bylo 18), ale i jiných sexuálních úchylek, jako gerontofílie, masochizmu apod.. Tyto stránky jsou podporované veškerými vyhledávači, od A po Z (atlasu až po zoohoo:)) a nikdo se nad tím nepozastavuje, když pominu kritiku jednoduché přístupnosti podobných stránek pro nezletilé. Takovéto stránky by vzhledem k SU snad mohly být srovnávány s blogy náctiletých dívek, kde prezentují fotky plné krve a texty SU skutečně podporující, ale s tímto webem? Stejně jako u stránek o drogách, dopingu, sexuálních úchylkách nebo jakýchkoliv jiných společenských hrozbách dochází k tomu, že pokud na ně někdo narazí, může se do toho také "pustit", ale vzhledem k povaze podobných stránek včetně těchto, je takové riziko co nejvíce minimalizováno a jsou naopak zaměřeny na pomoc obětem. Dle mého názoru tyto stránky více pomáhají, než ubližují a těch několik lidí, kteří si začnou ubližovat po jejich přečtení považuji za přijatelnou daň, protože je zde tak málo impulzů oproti jiným stránkám nebo blogům věnujícím se SU, že pokud se k tomu uchýlí, udělali by to každopádně i bez nich.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: maryanka - Pondělí, 26.02. 2007 - 13:07:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
No, mne teda tenhle web - určitě neubližuje, jestli mi pomáhá, to se těžko posuzuje, ale myslím, že jo. Co už nechodím na terapii, taky mi určitě supluje kontakt s chráněným pomáhajícím prostředím. Který jsem "ve světě" nehledala sice nijak intenzivně, ale zkrátka a dobře nikde jinde nenašla. SU v tý primární tělesný podobě jsem nikdy nepraktikovala, a můžu dosvědčit a odpřísáhnout, bude-li třeba :), že zajímání se o problematiku SU a pravidelné návštěvy tady na webu nevedly k tomu, že bych se třeba začala řezat. Naopak. I ty sporadické více méně symbolické tělesné akty SU jako třeba lehké mlácení hlavou o zeď se značně zredukovaly, vlastně vymizely. Může to souviset i s jinými faktory, to nepopírám, ale zkrátka nejsem v žádném případě důkazním materiálem pro tvrzení, že by tahle stránka nějak zvlášť sváděla k SU. Myslím, že mi zprostředkovala jasný poznání, že SU je slepá cesta, navíc díky nim mnohem víc rozumím mechanismům kolem SU, které se mě taky týkají, což mi umožňuje mít od nich trochu odstup a leccos líp zvládat. Proč by nemohl být svépomocný web pro pedofily? Ostatně mám dojem, že už jsem na nějakou takovou stránečku narazila. Nepohoršují mě věcné diskuse tady třeba o tom, ja se starat o rány. Myslím, že by mě nepohoršila ani podobná věcná diskuse mezi pedofily, jak se pokouší své zaměření krotit, usměrnit, případně odžít nějak, aby nikomu neublížili. Mám jednoho známého na netu, jehož vzrušují hodně sadistické představy, reálně "nepraktikuje", stejně se pohybuje na hraně, ale prostě si ho vážím, páč je to moudrej a hodnej človíček. Nevím, jestli je možné mluvit o SU jako o "úchylce". Pokud to někoho uspokojuje, prosím. Ale co je na "úchylnosti" špatného? Je to určitý svérázný nářečí duše. Kterýmu je třeba naslouchat a ne ho násilně umlčovat nebo kolem něj dělat povyk, že neuslyší vlastního slova. Děsím se toho, co neznám. Když naslouchám, poznám. Snad. A třeba zjistím, že se s tím děsem dá vlastně celkem žít a že není zase až tak moc děsivej.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: coco - Úterý, 27.02. 2007 - 12:23:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Na rozdíl od spousty blogů, které SU glorifikují, a které prostě jsou a budou, jsem zde nalezla určitou osvětu třeba ve formě toho, co dělat místo toho & navíc možnost bezpečného prostoru inteligentně si s někým promluvit, bez toho, abych pokaždé znova musela začínat přestávám se SU a... & bez zážitku nepochopení/neporozumění/odmítnutí/odsouzení & navíc kontakt s lidmi se stejnou zkušeností/problémem, který v nevirtuální realitě nemám & postrádám. Jinak, co se týče jen vlastní vůle - v tom smyslu, že je potřeba: jistě, ovšem ve smyslu, že není potřeba nic jiného, to už je poněkud diskutabilní.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: deadaangell - Čtvrtek, 01.03. 2007 - 22:30:37
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://morigainne.blog.cz
V jednom jediném s ním souhlasím.. a to v tom že někdy moc mluvit a přemýšlet o SI může podnítit další ublížení si.. Ale ty myslenky jsou se mnou porad.. at na to myslim nebo ne.. Jsou se mnou i kdyz si je neuvedomuju.. Mame o tom mlcet? Ja treba nemam nikoho jineho komu bych se sverovala.. Tahle stranka je pro me takova zakladna, zachytny bod.. Pomaha mi, ac vim ze si obcas musim dat pauzu, abych si neublizila.. V zadnem pripade nerusit.. Nikdy.. Je to jedina straka kde se o tom lidi neboji mluvit, kde se nemusim bat ze me nekdo odsoudi aniz by vedel o co jde, aniz by me znal.. Takze Vam dekuju hrozne moc, ze tuhle stranku provozujete.. diky..

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: derewi - Pátek, 02.03. 2007 - 12:10:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://derewi.blog.cz
Ahoj Tomáši, myslím, že by sis měl podrobněji přečíst tento web a uvědomit si, z jakého důvodu byl založen, co se zde píše. Není to o ubezpečování se, že jsme normální a o "prohlubování problému". Mnoho lidí, třeba Ty, má o sebeubližování představu bláznovsví, zavřít mezi bílé pláště nebo neinformovatelnost. Tento web je jak informační tak komunikační. Sdělujeme si zde své úvahy a poznatky. V pravidlech fóra se ostatně můžeš dočíst, co jest zakázáno. Nejsou zde fotografie plné krve ani podprahové signály "pořež se hned". Samozřejmě, že na nějakého jedince mohou působit negativně, ale rozhodně působí pozitivněji než stránka oděna v černém s tajemnými hesly, galerií hrůzy apod. Ostatně, pro lidi s SU je zde kontakt na odborníky, linky pomoci, krizová centra. Myslím, že pokud jde o Tvou přítelkyni, bojíš se o ni, nemáš nad ní "kontrolu" a zároveň Tě tento web zajímá a zaujal Tě, jinak bys nenapsal výše zmíněný text. Nevím, jakou reakci jsi očekával. Zřejmě si ani netušil, že se objeví mezi články k posouzení a teď máš pocit, že jsi lynčován.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: sakal - Neděle, 29.07. 2007 - 21:41:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dobrý večer, jsem tu abych pochopila a byla schopna pomoci svému dítěti, protože se poškozuje a já nevím jak se mám chovat, taky bych chtěla pomoci. A proto chci vědět o sebepoškozování co nejvíc. Začal s tím když mu umřel otec a já mu chci pomoci. A taky jej chci pochopit.Jsem ráda že tyhle stránky jsou, protože dostupné literaturi moc není a o tomhle problému se ani moc nemluví.
Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: derewi - Neděle, 26.08. 2007 - 22:07:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://derewi.blog.cz
 
Dobrý večer, teprve teď jsem narazila na Váš příspěvek. Se synem si promluvte, nechte mu čas...Navrhněte návštěvu psychologa, na forum se mluvilo o již osvědčených. Předpokládám, že jste si články zde pročetla... Je důležité zničit příčiny sebepoškozování Vašeho syna. Nevím, jak dlouho se syn poškozuje atd. Tudíž na něj nenaléhat, být mu oporou, ale ne přílišným záchytným bodem, musí se z toho dostat sám, Vy sama mu smíte jen "pomáhat". To samé platí o odborníkovi.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: bery - Neděle, 23.12. 2007 - 20:26:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dobrý den,náhodou jsem narazil na tento web a při prohlížení narazil na tento článek.I když jsem extrémě uzavřený a nekomunikativní člověk,tak musím reagovat na článek Tomáše.Slovo sebepoškozování jsem zadal do vyhledávače proto že se již přes 5 let silně poškozuji.Zatím nechci psát co mě k tomu vede,neboť mám velký strach.Poškozuji se chemikáliemi a to vnitřně,pojídáním značného množství různých léků,v poslední době také nitrožilním užíváním různých látek,přijímám potravu v minimálním množství,jsem podviživený.A jelikož jsem ještě k tomu dlouhodobě nemocen,můj stav se zhoršuje.Od odborné pomoci mě zrazuje zkušenost a to i s lékaři.Po prohlídnutí tohoto webu se mi značně ulevilo,protože jsem zjistil,že lidí kteří se poškozují je víc,že nejsem sám.To mi strašně moc pomohlo.Když jsem četl články a prohlížel příspěvky ve fóru pocítíl jsem tak velkou ůlevu,že jsem si dnes neublížil.A to je velký úspěch,takže tyto stránky smysl mají.Dodnes se to nepodařilo ani lékařúm.Člověk který sám nepozná co to je nemůže absolutně vědět o co se jedná.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: morgan - Sobota, 10.01. 2009 - 18:10:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díky tomuhle webu si nepřipadám sama a to mi strašně pomáhá, takže já s Tomášem názor nesdílím.

Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: Decemberunderground - Úterý, 27.12. 2011 - 00:59:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Možné v něčem máš pravdu. Když to čtu mam trochu chuť zkusit jake by to zase bylo. Ale přestala jsem hlavně kvuli tomu, že jizev mam až dost a nechci aby na mě lide koukali skrze prsty. Radši svuj charakter vyjádřit výrazným oblečením, než zjizvenýma rukama. Já sama je planuju přetetovat, protože i když je to etapa mojeho života, radši budu vzpominat na to hezči...

jlgg (Hodnocení: 1)
Od: jlgg - Středa, 17.08. 2016 - 08:52:20

Hermes Outlet [www.hermes-outlet.org]

yeezy shoes [www.yeezyshoes.us]

pandora rings [www.pandoraring.us]

burberry online [www.burberry-online.us]

Nike Air Max [www.nike-air-jordan.us]

moncler coats [www.moncler-outlet.co]

cheap trx straps [www.trxstraps.us]

sunglasses outlet [www.sunglassesoutletsky.com]

polo online [www.polo-outlet.us]

Hugo Boss Outlet [www.hugo-boss.us]

michael kors outlet [www.michael--kors.us]

Billat [www.ubiae.fr]

tiffany co [www.tiffany-co.com.au]

bercrombie Nederland [www.abercrombiefitch.nl]

beats headphones [www.beatsbydre.net.au]

longchamp bag [www.longchamp-bag.us]

jordan retro shoes [www.jordan-retro-shoes.us]

Basketball shoes [www.basketballshoes.in.net]

coach australia [www.coach-australia.com.au]

burberry outlet [www.burberryscarfoutlet.org]

ralph lauren [www.ralphlauren-uk.co.uk]

burberry outlets [www.burberry-outlets.us]

michael kors purses outlet [www.michaelkorspurses.us]

Přečíst zbytek komentáře...


Re: Tento web je na nic (Hodnocení: 1)
Od: lzm - Středa, 14.09. 2016 - 10:17:34

coach outlet [www.coach-outlet-online.org]

ralph lauren uk [www.ralphlauren-shirts.co.uk]

Canada Goose Outlet [www.canada-goose-outlet.us]

prada tote [www.prada-tote.us.com]

true religion uk [www.true-religion-jeans.co.uk]

burberry outlet online [www.burberryoutletonline.net]

nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]

pandora.com [www.pandora-charms.us]

burberry scarf [www.burberry-scarf.net]

burberry scarf [www.burberry-scarf.net]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us]

mlb shop [www.mlb-shop.net]

cheap trx straps [www.trxstraps.us]

mk outlet [www.mk-bags.us]

asics shoes Australia [www.asicsshoes.com.au]

Oakley Holbrook sunglasses [www.oakleyholbrook.us]

Printed t shirts [www.joebuy.com]

nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]

nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]

michael kors black purse [www.michaelkorsblackpurse.com]

michael kors black handbags [www

Přečíst zbytek komentáře...


wengdongdong7 (Hodnocení: 1)
Od: wengdongdong7 - Pátek, 04.11. 2016 - 03:30:09
201611.4wengdongdong

hollister clothing [www.hollisterclothing.net]

michael kors outlet [www.michaelkorsoutletstores.us.org]

polo ralph lauren [www.ralphlauren-outlet.net.co]

adidas superstar [www.adidassuperstar.name]

tommy hilfiger outlet [www.tommyhilfigeroutlet.us.org]

polo ralph lauren [www.ralphlauren-outlet.net.co]

toms wedges [www.tomswedges.us]

scarpe hogan [www.hogan-scarpe.it]

true religion jeans [www.true-religionjeans.us.org]

canada goose jackets [www.canadagoose.com.co]

ugg boots [www.uggoutletonline.in.net]

abercrombie and fitch [www.abercrombiefitch.us.com]

coach outlet store online [www.coachoutletsale.us.com]

toms shoes [www.toms.us.org]

cheap air jordans [www.cheap-jordans.us.com]

nba jerseys [www.nba-jerseys.us.com]

nike air max 90 [www.nike-airmax.me.uk]

true religion outlet [www.true-religionjeans.us.org]

true religion uk [www.true-religion.me.uk]

toms shoes [www.toms.us.org]

coach outlet store online clearances [www.coachoutletstoreonlineclearances.us.org]

Přečíst zbytek komentáře...


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund