Sebepoškozování

Chcete být EMO? Řezejte se...
Publikováno: Středa, 30.07. 2008 - 20:24:23
Téma: Sebepoškozování


Je až neuvěřitelné, jak často nacházím na netu věty tohoto typu nebo alespoň se svým významem přibližující tomu. Styl EMO je v poslední době velice rozšířeným a často vídaným jevem. Ubírá se k němu čím dál více mladých lidí, kteří hledají něco nového, jiného, doposud pro ně nepoznaného.


Snaží se odlišit od dnešní, příliš uhlazené společnosti. Dobrá. To je jejich věc. Ať si dělají, co chtějí. Ať si se oblékají jak chtějí, poslouchají hudbu, co se jim líbí, ale ať si nemyslí, že když se začnou řezat, tak že to z nich udělá drsné emaře.
¨

Možná to tak není, ale toto je názor, alespoň si to myslím, většiny lidí. Jen slyší slovo EMO a jako první si vybaví žiletku. No je to normální? A věřte, že to funguje i na opak. Jeden známý si všimnul jizev a položil otázku: "Ty jsi EMO?" Tak promiňte, ale co se mu na to dá říci. Není to zrovna příjemné, když vás takto někdo nazve. Je to opět díky neinformovanosti ostatních lidí s problematikou sebepoškozování. Něco slyší a hned se toho chytnou, protože nemají jiné informace. Je sice pravda, že se o tom v poslední době začíná více hovořit a někteří si dokonce myslí, že je to jakýsi nový "trend".

Já nevím, buď mají všichni skutečně vážné důvody, proč to dělat a nebo chtějí jen vypadat "hustě" a "in". Když jdu po ulici a dívám se lidem po rukách tak obvykle narazím na 1-2 lidi se známkami SP. A to bych řekla, že už je docela hodně.

Nevím, k čemu tento text je, ani jestli bude mít někdy pořádný smysl nebo dokonce význam, ale vím, že by možná stálo za to se nad tím zkusit zamyslet.

Tento článek si můžete přečíst na webu Sebepoškozování
http://www.sebeublizovani.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.sebeublizovani.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=253