Sebepoškozování

Mám problém se vztahy, prosím o radu, pomoc
Publikováno: Pondělí, 14.10. 2013 - 09:36:10
Téma: Vaše tvorba


Chci vztah, ale kdykoli to už vypadá, že bych ho mohla mít, moje radost, nadšení a prostě všechno pozitivní, co se do té doby ve mně dělo, umlkne, utichne, asi jako když žijete ve světě plném barev, vůní, zvuků a najednou jste v nějakém tunelu, kde nevidíte, neslyšíte a necítíte nic a není vám tam dobře a chcete zpátky všechny ty barvy, zvuky, vůně, radost a klidně i zamračenou oblohu, jen aby nebyla ta děsivá a depresivní tma.

Nevím, co s tím mám dělat, nevím, jak to mám řešit a jestli se to vůbec někdy vyřeší. Jsem sama ze sebe smutná, protože chci lásku a mám pocit, že ji snad nejsem schopna přijmout ani dát. Chci být normální, veselá holka a obvykle taková jsem, tedy dokud nevstoupí do mého života láska nebo dokud nehrozí, že by vstoupit mohla. Jsem rozbitá? Jsem nějak naruby? To proto se cítím nejhůře, když bych se měla mít nejlépe? Nechápu to. Jsem smutná a přála bych si, abych tedy když to mám takhle ujetě, nepotřebovala lásku, vztahu. Prostě chci být spokojená a nemůžu, protože ta láska je něco, co mi strašně, strašně chybí. Teď v tuto chvíli jsem zrovna v té tmě, je mi smutno, tak strašně smutno, jako kdyby už nikdy nemělo přijít nic veselého a jako kdyby všechno v životě už měla být jen dřina, rutina a otupělost s ní spojená. (Má to co do činění s tím, že by stačilo jedno slovo nebo věta a mohla bych být ve vztahu).

Důvodem, proč píšu zrovna sem, je to, že o tom nemám s kým mluvit. Stydím se za tuto svou neschopnost mít vztah. Chci být v pohodě, protože když nejsem a cítím se hodně stresovaná, mám pak nutkání se pořezat, abych se uklidnila, ale já nechci. Dříve jsem se sebepoškozovala, ale už jsem z toho venku několik let, nechci si to pokazit, nechci se k tomu vrátit. Proč mi nejde být ve vztahu a současně být v pohodě? Chci být normální 21 letá slečna a ne cvok :( Byla bych ráda, kdyby mi mohl někdo odpovědět, pomohl mi pochopit, co se to se mnou děje, když mám rande a najednou se ve mně cosi přepne a v tu ránu se mi ani nechce být.

Pokud se ve svém životě věnuju škole, kamarádům, rodině, zájmům, prostě všemu kromě lásky, cítím se v pohodě, jsem veselá, optimistická, ale vztah mi chybí, není to tak, že bych ho nechtěla. Na závěr bych podotkla, že mi nikdo nikdy neublížil a přesto jsem dost nedůvěřivá vůči mužům, nevím proč.

Tento článek si můžete přečíst na webu Sebepoškozování
http://www.sebeublizovani.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.sebeublizovani.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=612